Sanko Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Sanko Üniversitesi’nde çalışmak isteyen adaylara müjde. Sanko Üniversitesi bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Sanko Üniversitesi personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Sanko Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları

Sanko Üniversitesi Öğretim Üyesi Alıyor

Sanko Üniversitesi aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

Adaylardan İstenen Belgeler

 • Adayların, başvuracakları bölüm ve alan adı belirten dilekçe,
 • YÖK Ek-4 ve Ek 3 formatında özgeçmiş,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • 6 adet fotoğraf,
 • Diploma belgelerinin aslı veya noter onaylı sureti veya İnsan Kaynakları Müdürlüğümüz tarafından aslı görülerek onaylanan suretleri ile İnsan Kaynakları Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
 • Başvuru dilekçesinde; Başvuru belgeleri ve dosya içeriklerinin doğruluğunu ve tüm dosya içeriklerinin birbirleri ile aynı olduğunu, aynı olmaması halinde başvurunun geçersiz sayılacağını kabul ve beyan ettiğine dair yazılı ibarenin yer alması gerekmektedir.
 • Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar;
  Başvuru dilekçelerine yukarıdaki belgelere ilave olarak, doçentlik belgesi veya noter onaylı sureti veya İnsan Kaynakları Müdürlüğümüz tarafından aslı görülerek onaylanan sureti ile doçentlik unvanını aldıktan sonra ilgili bilim alanında özgün yayınlar veya çalışmalar yapmış olmak, Doçentlik unvanını aldıktan sonra kendi bilim alanında uluslararası düzeyde orijinal eserler vermiş olmak, uygulama alanı bulunan dallara yapılacak müracaatlarda uygulamaya yönelik orijinal uluslararası çalışmalar yapmış olmak ve bu yayınlardan bir tanesini başlıca araştırma eseri olarak göstermek, en az 2 yıl bir yükseköğretim kurumunda çalışarak profesör
  unvanına sahip olmak ya da Doçent olduktan sonra en az 5 yıl geçmiş olması ve bu süresinin en az 2 yılını bir yükseköğretim kurumunda öğretim üyesi olarak geçirmiş olmak, bilimsel yayınlarını, kongre, konferans ve tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden, biten yüksek lisans (bilim uzmanlığı) ve doktora çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan eserlerinin belirtildiği yayın listesini içeren 1 adet basılı dosya ve 6 adet flash bellek eklemeleri gerekmektedir.
 • Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar;
  Başvuru dilekçelerine yukarıdaki belgelere ilave olarak, doçentlik belgesi veya noter onaylı sureti veya İnsan Kaynakları Müdürlüğümüz tarafından aslı görülerek onaylanan sureti ile yayın listelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet basılı dosya ve 4 adet flash bellek eklemeleri gerekmektedir.
 • Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına müracaat edecek adaylar;
  Başvuru dilekçelerine yukarıdaki belgelere ilave olarak, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 55 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavından bu puan muadili bir puan almış olmak, bilimsel çalışma ve yayınlarını, yayın listelerini kapsayan 1 adet basılı dosya ve 4 adet flash bellek eklemeleri gerekmektedir.
 • Öğretim Görevlisi kadrolarına müracaat edecek adaylar;
  İletişim bilgilerini içeren başvuru dilekçesi, resimli özgeçmiş, iki (2) adet fotoğraf, diploma belgelerinin aslı veya noter onaylı sureti veya İnsan Kaynakları Müdürlüğümüz tarafından aslı görülerek onaylanan suretleri, onaylı lisans ve tezli yüksek lisans belgeleri, Lisans Transkripti, ALES’den en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan aldığını gösteren yabancı dil sınav sonuç belgesi, nüfus cüzdanının sureti, erkek adaylar için askerlik terhis belgesi veya tecil belgesi.

Detaylı bilgi için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*