PTT Kargo Personel Alımı ve İş İlanları 2023

2008 yılı içerisinde PTT tarafından hizmete sunulan PTT Kargo, tüm Türkiye’ye kaliteli kargoculuk hizmetleri verir. Senenin farklı dönemlerinde, personel ihtiyacını gidermek için gerekli ilanları yayınlayabilir. 

PTT Kargo İş İlanları

PTT Kargo, PTT tarafından sunulduğu için adaylar resmi ilanları kontrol etmedir. Bunun için Resmi Gazete günlük olarak araştırılmalıdır. 

Ayrıca PTT’nin kendi sayfası da iş ilanlarına yönelik incelenmelidir. Ek olarak https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/ linkine gitmek de Türkiye geneli iş ilanlarını kontrol etmenizde yardım sağlar.

Nasıl Başvurulur?

PTT Kargo ile çalışmak istiyorsanız, iş ilanları takip edilmelidir. Duyuru verildiğinde başvuru için adayların bilmesi gereken,

  1. Başvuru tarihleri,
  2. Başvuru yeri,
  3. Başvuru şekli,
  4. Genel şartlar,
  5. Özel şartlar,
  6. Alım yapılacak pozisyon,
  7. Kaç kişi alınacağı gibi konulara detaylı şekilde yer verilir. 

PTT Kargo resmi bir yapıya sahip olduğu için, adaylar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nu bilmelidir. Online olarak ulaşılabilir. Ayrıca adaylardan KPSS puanı da istenebilir. Dolayısıyla adayların bu sınava girip, yeterli puanı almış olması gerekir. 

Şayet girilmemiş ise, mutlaka çalışılarak girilmesi önerilir. ÖSYM üzerinden bu sınavın başvuru ve sınav tarihlerine erişilebilir. PTT Kargo’ya iş başvurusu yapmak istiyorsanız, bilmeniz gereken diğer husus da başvuru tarihleridir.

Her iş ilanı, belirli tarihlere sahiptir. Adaylar bunlara önem vermeli, düzenli kontrol etmelidir. Çünkü kaçırılırsa başvuru yapılamayabilir. Bunu kontrol etmek, bir plan yaparak müracaat etmenizi sağlar. Ardından da hangi pozisyonlara alım yapılacağı ve kaç kişi alınacağına bakılmalıdır. Sonrasında ise genel ve özel şartlara bakılmalıdır.

Zira her aday, bunları sağlamak durumundadır. Aksi halde başvurunun kabul edilmesi veya olumlu sonuç alınması zordur. Her pozisyonda bu maddeler farklılaştığı için tek tek kontrol edilmelidir. PTT Kargo ek olarak başvuru yapmak isteyen adaylardan, müracaat esnasında bazı belgeleri de talep edebilir.

Bu durumda adayların neleri hazırlaması gerektiği belirtilir. Müracaat etmek isteyen kişiler hepsini eksiksiz ve doğru biçimde toplamalıdır. Hata olmadığından emin olmak için de başvuru öncesi kontrol edilmelidir. Ardından ilan çerçevesinde başvuru yapılabilir. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*