Praktiker Personel Alımı ve İş İlanları 2018

Praktiker Personel Alımı

Praktiker personel alımı ilk olarak şirketin 1978’de Almanya’da “Kendin Yap” konsepti ile 4 marketini faaliyete geçirmesiyle başlamıştır. Ardından 1997 yılında Türkiye faaliyetlerine başlayan Praktiker işçi alımı için duyurularını yayınlamaya başladı.

Kurulduğu tarihten bu yana hem ülkemizde, hem de dünyada yükselen başarı grafiği ve büyüme hızıyla dikkatleri üzerine toplayan firma, başarısını müşteri odaklı düşünme ve konumlanın sonucunda elde etmiştir.

Praktiker eleman alımı Ankara, Gaziantep, İstanbul, Konya, İzmir ve Adana marketleri başta olmak üzere tüm mağazalarına yapılmaktadır.

Firma, özellikle tüketicilerin ev yenileme, dekore etme ve güzelleştirme konularında zorluk yaşamaması adına sınırsız ürün çeşidini bünyesinde barındırmaktadır. Mutfak, makine, banyo, boya ve bahçe alanlarında ve kombiden parkeye, mobilyadan ev tekstiline kadar her sektöre Praktiker personel alımları yapılmaktadır.

Praktiker Personel Alımı

Praktiker Çalışma Şartları

Bine yakın personeli bulunan firmanın çalışan yaş grupları incelendiğinde, genellikle 28-30 yaş arasında kişilerin daha fazla olduğu görülmektedir. Çalışanlara yıllık 12 maaş verilmekte ve yılda bir kez enflasyon ayarlaması yapılmaktadır. Praktiker çalışma şartları ile prim uygulaması, görev alınan pozisyona göre değişkenlik göstermektedir.

Özellikle satış departmanın çalışan tüm personeller için prim uygulaması mevcuttur. Ayrıca personellerin özel sağlık sigortasıyla ferdi kaza sigortası yapılmakta ve öğlen yemeği, servis, evlilik yardımı, bayram hediye çeki verilmektedir. Pozisyona bağlı olarak Praktiker engelli alımı yapılmakta ve bireylere, fiziki yeterliliklerine göre çalışma ortamı sunulmaktadır.

Praktiker İş İlanları

Güncel Praktiker iş ilanları firmanın kariyer sitesi ile Secretcv.com’da yayınlanmaktadır. Genel olarak satış bölümünde sıklıkla alım gerçekleştirilmekte ve part-time çalışmak isteyenlere de fırsat sunulmaktadır. İstanbul personel alımı daha yoğun olsa da, Praktiker iş başvurusu için Çorum, İzmir, Ankara ve Kütahya şubelerinin de duyurularını inceleyebilirsiniz.

Praktiker İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Praktiker iş başvuru formu, online olarak internet üzerinden paylaşılmadığı için direkt açık pozisyonlar aracılığıyla müracaatta bulunabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan iki linkten birini tercih edebilir ve alım yapılan pozisyon detaylarını inceleyebilirsiniz.

Firmanın kendi web sitesini tercih ettiğinizde, Praktiker başvuru için üye girişi yapılmasını istemektedir. Mevcut üyeyseniz giriş yapabilir, şifrenizi unuttuysanız yenileme işlemlerinizi tamamlayabilir ya da üyelik yok ise “Üye Ol” butonuna tıklayarak sisteme girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz İKEA personel alımı, Migros iş ilanları, Carrefoursa personel alımı ve Decathlon iş ilanları gibi haberleri de inceleyerek, kariyer planınıza uygun bir meslek sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Praktiker genel iş başvurusunda bulunmak için en yakın mağazasına giderek CV’de bırakabilirsiniz.


Başvurmak için tıklayın ve üye olun!

4 Comments

  1. ertan hamarat 23 Aralık 2014
  2. hasan 7 Şubat 2015
  3. 05302085013 10 Mayıs 2017
  4. Canan topçu 8 Haziran 2017

Leave a Reply