Praktiker Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Praktiker 1970’lerde Almanya’da kuruldu. Kuruluş anlayışı dünyada çok yaygın olan “kendin yap” anlayışındaki ürünlerini müşteriyle buluşturmaktı. Kendin yap kavramı, dışarıdan aldığınız bazı ürünleri evinizde kendiniz birleştirerek yeni ürünler ortaya çıkartmaktır.

Praktiker kendin yap market zinciri olarak, Almanya ve Avrupa’da zirveye oynayarak marka bilinirliğini arttırdı. 1997 yılında Türkiye’ye de gelen markanın dünya çapında 440 mağazası vardır. 2014 yılından bu yana ülkemizde Uygulama Yapı Marketleri A.Ş ile birlikte hizmet vermektedir. Praktiker’in 20 binden fazla çalışanı olduğu bilinmektedir. Şirket geçmiş yıllarda 3 milyar Euro üzerinde ciroya ulaşmıştır.

Praktiker İş İlanları

Çalışanlarından edindiğimiz bilgilere göre Praktiker mağazalarında çalışmanın kendilerine ve ileriki kariyerlerine birçok şey kattığını düşündüklerini görüyoruz. Bunların en başında takım çalışması ve insan ilişkileri olduğunu öğrendik. Şirketin çalışanlar için düzenli olarak eğitim seminerleri düzenlediği bilinmektedir. Bu seminerlerin amacı ise çalışanların kişisel gelişimlerinin sağlanması olduğu çalışanlar tarafından bildirildi. Şirket çalışanları için doğum günü kutlaması etkinliği de yapmaktadır.

Makale Yazarak Para KazanmakÇalışanların birbiriyle kaynaşması ve iş stresinden uzaklaşması için “Happy Hour” ismiyle bilinen bir etkinlikte düzenlenmektedir. Bu etkinlikte ayın belirli bir gününde 1 saat iş bırakılarak tüm çalışanlar beraber bir şeyler yiyip içmektedir. Praktiker ofis çalışanları 09:00-18:00 arası mesai yapmaktadır. Mağazalarda ise vardiyalı sistem mevcuttur ve 10:00-22:00 arası çalışmaktadırlar. Pozisyona bağlı olmak üzere şirket aracı sağlanmaktadır. Tüm personellere ise yemek kartı, prim ve yol yardımı gibi yan haklar verilmektedir.

Nasıl Başvurulur?

Praktiker web sitesini incelediğimizde bir insan kaynakları bölümü maalesef göremiyoruz. Praktiker mağazalarına giderek mağaza müdürlerine CV bırakmakta bir diğer başvuru yöntemi olarak uygulanabilmektedir. Bu yöntemle, ilgili pozisyonda bir açık oluşur ise size ulaşacaklarını söyleyebiliriz. Ofis kısmı için iş takipleri ve başvurularını diğer kariyer sitelerinden yapmak durumundayız. Kariyer.net gibi kariyer portallarının arama kısmına “Praktiker” yazarak şirketin açık ilanlarına ulaşabilirsiniz. Bu ilanlardan size uygun olanlarına başvurmak için öncelikle kariyer portalına üye olmalı ve özgeçmiş oluşturmalısınız. Bu şekilde ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

Praktiker Açık Pozisyonlar

Muhasebe Uzmanı – İstanbul/Şişli: Kur hesaplaması ve kaydının atılması, tüm vergi beyannamelerini yasalara uygun olarak zamanında ve eksiksiz hazırlanması, yasal bilanço, gelir tablosu ve ek mali tabloların yasal süresi içinde ve eksiksiz olarak hazırlanması, dönem sonu işlemlerinin yapılması gibi sorumlulukları vardır.

4 Comments

  1. Mağazanızda müşteri hizmetleri veya nakliye montaj bölümünde çalışmak istiyorum

  2. 27.10.1973 ankara doğumluyum evliyim iki çocuk babasıyım 1998-2013 yıllarında praktikerde açılışından ve kapanışına kadar çalıştım.15 yıl içerisinde ankara dışındaki mağazalarda kurulumlarında ve envanter çalımalarında bulundum.ilgili olduğum alanlar banyo bölümü,vitrifiye ,sıhhitesisat seramik banyo dolabları ve duşkabinleri uzmanlık alanımdır.şu anda koçtaşta banyo bölümünde firma personeli olarak çalışmaktayım .praktiker ailesi ile yeniden birlikte olmayı çok isterim.saygılarımla.cep.05072940636.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*