Mustafa Nevzat İlaç Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Mustafa Nevzat İlaç personel alımı yapacak!

Mustafa Nevzat İlaç iş başvurusu yaparak sizde Mustafa Nevzat İlaç’ın gücünden güç alabilirsiniz. Mustafa Nevzat İlaç personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Mustafa Nevzat İlaç eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Mustafa Nevzat İlaç insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. Türkiye’nin önde gelen, en eski ve köklü ilaç firmalarından biridir. Firma 1923’te Üsküdar, İhsaniye’de Mustafa Nevzat Laboratuvarı adı altında kurulmuştur.

Kurucusu olan Prof. Mustafa Nevzat Pısak‘ın çağdaş eczacılığın gelişmesinde, eczacılık eğitiminin batı yöntemlerine göre değiştirilmesinde ve Türk Eczacılık Endüstrisinin kurulmasında büyük rolü olmuştur.

1879 yılında Gönen’de doğan Mustafa Nevzat Pısak, 1898’de Tıbbiye-i Askeriye İdadisi’nden eczacı namzedi olarak; 1902’de ise Tıbbiye-i Adliye-i Şahane’den Eczacı-Kimyager olarak mezun olmuştur. İlk görevi Makedonya’daki Selanik Asker Hastanesi’ndedir.1909’da Harekat Ordusu ile İstanbul’a gelmiştir. 1911 yılında Mekteb-i Tıbbiye’nin laboratuar şefliği sınavını kazanarak bu göreve getirilmiştir. 1915 yılında Eczacılık Mektebi’nde Fenn-i İspençiyari müderrisliğine atanmıştır. Öğretim üyeliği süresince Tıp Fakültesi’nde Müfredat-ı Tıp dersleri de vermiştir.

Onun “Laboratuvarı” Türkiye’de enjektabl preparat üreten ilk ilaç şirketlerinden biri olarak bu alandaki önemli bir boşluğu doldurmuştur. İlk kurulduğu yıllarda 8 kişinin çalıştığı laboratuvar, 1933 yılında Divanyolu’na, oradan da Nuruosmaniye’ye taşınmıştır.

Amaçlarımız

  • Çalışanlarımız için en rahat şekilde çalışabilecekleri ortamı sağlamak
  • Çalışanlara Mustafa Nevzat’ın bir üyesi olduklarını hissettirmek ve takım çalışmalarını desteklemek
  • Çalışanların motivasyonlarını yakından takip etmek ve bunu arttırmak için gerekli yolları tespit ederek uygulanmasını sağlamak
  • Çalışanların eğitim eksikliklerini belirleyerek bunların giderilmesi için eğitim programlarından yararlanmalarını sağlamak
  • İşe yeni eleman alımında kişinin gereken yetkinliklere sahip olup olmadığını belirlemek
  • İşe alım sürecinde herkese eşit şekilde davranılmasını sağlamak
  • İşe alımlarda sadece bugünün ihtiyaçlarını değil geleceği de düşünerek buna uygun şekilde eleman seçimini yapmak

Buradan güncel iş ilanlarına bakabilirsiniz.

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*