Mogaz Personel Alımı ve İş İlanları 2022

mogaz-150x150

Mogaz personel alımı yapacak!

Mogaz iş başvurusu yaparak sizde Mogaz’ın gücünden güç alabilirsiniz. Mogaz personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Mogaz eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Mogaz insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Yaratıcı, dinamik, bilgili, motive olmuş, etkin ve verimli bir Aygaz ekibinin sürekliliğini sağlamak için tüm şirket yönetimine ve çalışanlarına destek vermek ve ilgili birimlerle koordineli olarak İnsan Kaynakları Sistemleri’ni kurmaktır.

İnsan Kaynakları Bölümü olarak amacımız;

  • Uluslararası şirket olma ufkunu taşıyacak ve çalışanları geleceğe hazırlayacak İnsan Kaynakları Sistemleri’ni kurmak.
  • Tüm bu insan kaynakları konularında yönetimin ve çalışanların danışmanı olmak ve rehberlik etmek.
  • Hem Aygaz’da çalışmaya aday kişiler, hem de mevcut çalışanlarımız için Aygaz’ı en çok tercih edilen firma yapmaya katkıda bulunmak.
Aygaz’da İK Uygulamaları

Seçme ve yerleştirme

Aygaz yeni çalışanların şirkete kazandırılması sürecinde, gelişmiş ölçme ve değerlendirme sistemleri kullanmaktadır. Koç Topluluğu ile entegre bir şekilde yürütülen tanıtım faaliyetlerinin ardından, seçkin adayların Aygaz’ın nitelikli insan kaynağına kazandırılması amacıyla, her yönetim kademesinden sağlanan katılım ile grup mülakatları, vaka çalışmaları, sunumlar, İngilizce testleri vb. aşamalar gerçekleştirilmektedir. Seçim aşamasından sonra, çalışanlar gerek Koç Topluluğu gerekse Enerji Grubu tanıtımını da içeren oryantasyon programlarına tabi tutulmaktadır. Ayrıca üniversite öğrencilerine, mesleki bilgi ve becerilerini arttırmak amaçlı part-time çalışma ve yaz stajı imkanları da sağlanmaktadır.

Performans Yönetimi

Aygaz’da performans yönetiminin amacı, şirkette mükemmel performansı yakalamak ve çalışanların performanslarını objektif bir şekilde değerlendirerek yönetmektir. “Performans Yönetim Sistemimiz”, hedeflerin üst yönetimden başlayarak tüm çalışanlara yayılımı prensibine dayanmaktadır. Çalışanların performansları hedef kartları ile takip edilmekte ve sayısal kriterlerle değerlendirilmektedir. “Performans Yönetimi Sistemi”nin sonuçları, gelecek dönem ücretlerinin belirlenmesinde, kişisel gelişim planlamasında ve yönetici potansiyel tespitinde kullanılmaktadır.

Eğitim ve Gelişim Planlama

Aygaz her kademede çalışanının eğitimi ve gelişimi için kaynak ayırmaktadır. Aygaz’da 360o yetkinlik değerlendirme sistemleri ile çalışanların yetkinlikleri ölçülmekte, bu doğrultuda çalışanların gelişim planları yapılmaktadır.

2006 yılından itibaren “Koç Akademi Sistemi” ile birlikte “Toplu Eğitim Planlama”dan “Bireysel Gelişim Planlama”ya geçiş sağlanmıştır. Gelişim araçları olarak geleneksel sınıf eğitimleri yanında, e-eğitimler, okuma materyalleri, outdoor eğitimler, rotasyonlar ve proje çalışmaları kullanılmaktadır.

İç İletişim

Aygaz’da yıllık olarak “İç İletişim Planı” hazırlanmakta, çalışanlardan gelen geri bildirimler neticesinde sürekli olarak canlı ve güncel tutulmaktadır.

Bu doğrultuda yıllık iletişim toplantıları, bölge ve tesis ziyaretleri, hizmet ödül törenleri, ayın keyfi kutlamaları, departman yemekleri, kültür gezileri, spor şenliği, yıl sonu iletişim toplantısı ve kutlaması, Türk Müziği Korosu vb. faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Ödüllendirme

Çalışanları, şirket hedefleri doğrultusunda sürekli gelişmeyi sağlayacak şekilde teşvik etmek, başarıları ve çabalarından dolayı motive etmek amacıyla “Ödül ve Öneri Sistemleri” uygulanmaktadır. “Üstün Başarı Ödülü”, “Hizmet Ödülü”, “En Başarılı Koçlular Ödülü”, “Sporda Başarı Ödülü” ve “Durumsal Ödüller” verilmekte, “Öneri Havuzu” uygulamaları ile “Fonksiyonlararası Proje Çalışmaları” yapılmaktadır.

Çalışan Memnuniyeti

Aygaz, çalışanlarına verdiği değerin bir göstergesi olarak, 1996 yılından bu yana “Çalışma Hayatı Değerlendirme Araştırması” uygulamaktadır. Bu uygulama ile Aygaz, çalışanlarının iş hayatındaki memnuniyet ve bağlılık düzeyini ölçmekte, iyileştirmeye yönelik faaliyet planları oluşturarak hayata geçirmektedir.

İletişim için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*