İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı yapacak!

Milli Eğitim Bakanlığı iş başvurusu yaparak sizde Milli Eğitim Bakanlığı’ın gücünden güç alabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Son günlerde boşalan kadrolar ile birlikte toplamda 40 binden fazla personel açığı bulunuyor. MEB’de 21 bin 738 çalışan açığa alındı, özel okullarda ise 21 bin 29 personelin çalışma ruhsatı iptal edildi. Böylece MEB’de özel eğitim kurumları da dahil görevden uzaklaştırılan personel sayısı 42 bin 767 oldu. Milli Eğitim Bakanlığı için yapılacak personel istihdamı ile ilgili konuları sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. 

Ülkemizde özellikle üniversite mezunu olduktan sonra ciddi bir sorun olarak işe başvuru karmaşası başlar. Bu dönemlerde en uygun iş aileler için memuriyettir. Bu neden ile KPSS sınavı ilgili puan türünden belli bir puan aldıktan sonra memur alımı süreçleri ile ilgilenmeye başlarsınız. Özellikle kamu kurum ve kuruluşları bu tip alımlarını dönemsel olarak kendi bünyelerinde yaparlar.

Farklı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, 657 sayılı memurlar hakkında ki kanunlarda belirtilmiş olan durumların uygun olması ile başvurular yapılabilir. Ayrıca sadece memur değil dönemsel olarak sözleşmeli işçi alımı da bu kurumlar tarafından yapılmaktadır. İşe alımlarda sözleşmelilere öncelik verildiği durumlar da vardır.

Milli eğitim bakanlığı da ülkemizde oldukça fazla sayıda personel istihdam eden kurumların başında gelmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı ile ilgili duyurular bakanlığın sitesinde yayınlanır. Birçok departman ve ilgili boş kadroların kontenjanları da bu duyurularda belirtilmektedir. Sizler de ilgili KPSS puan türünden uygun puana sahip iseniz, bakanlığın memur alım işlemleri için gerekli evrakları hazırlayarak, resmi başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

2 Yorum

  1. SEVDA AKKOÇ 9 Mayıs 2014

    ben 3 yıl nakış kursu aldım işsizim 2kez belfıtıgı ameliyatı oldum işe almıyorlar bende size yazmakta buldum çareyi umarım bir cevap verirsiniz ben kayserde halk eğitim merkezinde nakış elsanatları kursu vermek istiyorum hen kendim hemde insanlara katkım olur diye düşünüyorum maddi sıkıntıdayım gittiğim kapılar yüzüme kapanıyor lütfen cevap verin allah aşkına tel 0541 265 94 31 kayseride yaşıyorum saygılarımla

  2. Hüseyin 19 Mayıs 2014

    Meslek Lisesi mezunuyum 1978 doğumluyum doğalgaz belgeli silahlı güvenlik belgesine sahibim kpss puanı 62 istanbul Büyükçekmece mimarisinin ilçesinde 1mart 2013 te Alka inşaat tarafindan yapılan gilman Durukan okulu ek bina olarak yapılan şu an yapımı tamamlanan okulda bekçi olarak devam etmekteyim okula hizmetli ve ya hademe yada güvenlik personeli olarak devam etmek istiyorum BİLGİNIZE ARZ EDERİM SAYGILARIMI SUNARIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir