Mevlana Kalkınma Ajansı Personel Alımı ve İş İlanları 2023

T.C. Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından yapılan açıklama kapsamında toplam 4 adet Uzman Personel istihdam edileceği duyuruldu.

Söz konusu açıklama kapsamında adaylardan beklenen genel şartların yanı sıra yapılacak yarışma ile ilgili şartlar ve gereklilikler de açıkça belirtilmiştir. Bu kapsamda;

  • Uzman Personel (3)
  • İç Denetçi (1) 

Kontenjan sayısında alımlar yapılacak. Uzman Personel ve İç Denetçi adaylardan beklenen özel şartlar farklılık gösteriyor olmakla birlikte kurum tarafından talep edilen genel şartlar aynıdır. 

Adaylardan Beklenen Genel Şartlar

Uzman Personel ve İç Denetçi görevlerine yapılacak olan alımlar kapsamında adaylardan her bir görev tanımı için özel olarak belirlenmiş beklentiler ve gerekliliklerin yanı sıra genel olarak bazı şartları taşıyor olmaları da talep edilmektedir. 

Bu kapsamda adaylardan beklenen genel şartlar şu şekildedir: 

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğin kesilmiş olması 
  • Devletin şahsiyetine yönelik işlemlerinden hüküm giymemiş olmak ya da yargılanmıyor olmak
  • Arşiv araştırılması ve güvenlik soruşturmasının yapılmış olması 
  • Görevin yapılabilmesine ilişkin herhangi bir akli engelin bulunmuyor olması 
  • Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak 

Adayların bu genel şartları yerine getirmiş olmaları durumunda ilgi görevler için özel şartları yerine getirmiş olmaları da beklenmektedir. 

Sınav Başvuru Süreci

Uzman Personel ve İç Denetçi alımları için Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından sınav başvuru sürecine ilişkin bilgiler de paylaşılmıştır.

Bu kapsamda sınava başlangıç tarihi olarak 26 Ocak 2021 tarihi belirlenmiş olmakla birlikte adayların son başvuru tarihi ise 26 Şubat 2021 23:59 olarak belirtilmiştir.

Belirtilen tarih aralığında adayların elektronik ortamdan başvuru yapmaları talep edilmektedir.

Ajansın sahip olduğu resmi web sitesi adresi olan ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr adresi üzerinden sınav başvurularının yapılması mümkündür. 

Sınava İlişkin Bilgiler

Ajans tarafından yapılan bilgilendirme açıklamasında adayların başvuru aşamasını tamamlayarak sınava girmeye hak kazanmaları durumunda sınavın nasıl gerçekleşeceğine ilişkin bilgiler de paylaşılmıştır.

Yapılan açıklama kapsamında sınavın sözlü mülakat usulüne göre yapılacağı belirtilmiştir.

Sınav kapsamında adayların uzmanlık düzeylerinden mesleki bilgilerine, genel bilgi birikimlerinden yabancı dil bilgi düzeylerine kadar geniş çaplı bir değerlendirme yapılacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*