Mersin Meski Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak açılan Meski, resmi bir kurum olup iş ilanlarını da bu şekilde verir. Yılın farklı dönemlerinde alım yapmakta olup, adaylar resmi ilanları takip etmelidir.

Mersin Meski İş İlanları

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi iş ilanları için günaşırı kontrol yapmalıdır. Zira ilanlar belirli tarihlerde açılır. Kaçırılması durumunda müracaat da bir sonraki tarihe kadar aksar. Bu sebeple Meski ve Mersin Belediyesi’nin ilanları resmi internet sitesinde her gün takip edilmelidir. 

Ayrıca Resmi Gazete de bu şekilde takip edilmelidir. Ek olarak kamu memur ve kurum dışı kamu işçi alımı ilanları da güncel olarak incelenmelidir. Bunun için https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/ sitesi kontrol edilmelidir.

Nasıl Başvurulur?

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi iş başvurusu için kurum ilan yayınlandığında, nelere dikkat edilmesi gerektiği belirtilir. Bu kapsamda,

 1. Açık iş sayısı,
 2. Açılan pozisyon,
 3. Başvuru tarihleri,
 4. Başvuru adresi,
 5. Görüşme ve mülakat bilgileri,
 6. Çalışma şartları,
 7. Müracaat koşulları,
 8. İstenen evraklar gibi bilgiler verilir.

Kurum kapsamında birçok pozisyon olup, herhangi birisinde ilan verilebilir. Bu da yılın farklı dönemlerinde gerçekleşebilir. Eğer yapılmazsa, başvuru fırsatı da elde edilemez. Bu sebeple adaylar, başvuru tarihine önce bakarak hangi gün sonlandığını kontrol etmelidir.

Ardından da hangi pozisyon açıldığı incelenerek, müracaat koşullarına bakılmalıdır. Adaylar kendi bilgilerini, tecrübelerini bunlarla karşılaştırıp, uyum gösterip göstermediğini ölçmelidir. Ek olarak adayların 657 sayılı devlet memurları kanuna da mutlaka bakması tavsiye edilir.

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi, adaylardan bazı evrakları temin etmesini de isteyebilir. Başvuru için gerekli belgelerden bazıları şöyle olabilir;

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 2. Diploma
 3. Adli sicil kaydı
 4. Yerleşim yeri (ikametgâh) belgesi
 5. Özgeçmiş (CV) fotoğraflı

Ancak kurum farklı belgeler de isteyebilir. Ek olarak değişik evrakları da talep edebilir. Dolayısıyla adaylar bunları kontrolde bulunarak, hepsini hazırlamalıdır. Eğer eksik veya yanlış belge verilirse, müracaat tamamlanamayabilir. Bu nedenle ilgilenen kişiler, duruma büyük bir önem göstermelidir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*