Mersin Devlet Hastanesi İş İlanları ve Personel Alımı 2024

Mersin’de hasta ve hasta yakınlarına nitelikli, güvenilir ve konforlu hizmetler veren Mersin Devlet Hastanesi, sektörel hayatına 1954 senesinde, Çukurova Fabrikası revirinde bir Sağlık İstasyonu olarak başlamıştır. Buna karşılık ihtiyaçlar çerçevesinde 1955’te 20 yataklı bir SSK Mersin Dispanserine, 1960’da ise 60 yataklı hastaneye dönüştürülmüştür.

İhtiyaçların artmasıyla beraber, 1965’te günümüzdeki yerine taşınmıştır. Zamanla eklemeler ve revizyonlar yapılmış olup 512 yataklı hale gelmiştir. 2005’te Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına devri yapılmış olup, Mersin Toros Devlet Hastanesi olarak adı değiştirilmiştir.

Mersin Devlet Hastanesi İş İlanları ve Personel Alımı

Mersin Devlet Hastanesi İş İlanları

Mersin Devlet Hastanesi uzman kadroları sayesinde hasta ve hasta yakınlarına en iyi sağlık çözümlerini sunmaktadır. Çok sayıda birimi olup, her birinde çalışan çok sayıda personeli vardır. İlanlar farklı dönemlerde verilebilmekte olup, adayların sürekli incelemesi gerekir.

Devlete bağlı kamu kurumları arasında olup iş başvuruları kurumun gereksinimleri ölçüsünde yapılmaktadır. Bu sayede iş arayan kişilere çok sayıda fırsat sunulmaktadır. İş ilanları sadece medikal kadrolara yönelik değildir. Dolayısıyla birçok kişi için uygun fırsat vardır.

Söz konusu ilanlar farklı dönemlerde açılabildiği için düzenli olarak kontrol edilmesi önerilir. İŞKUR ya da ilan.gov.tr incelenebilir.

Mersin Devlet Hastanesi Personel Alımı

Mersin Devlet Hastanesi iş için personel alırken bazı niteliklerin yerine getiriliyor olmasını talep etmektedir. Bu her pozisyonda farklılaşmaktadır. Dolayısıyla başvuru yapmadan adayların bunları değerlendirmesi, ne kadar uygun olduğunu görmesi gerekir.

Kamu hastanesi olması sebebiyle bir takım pozisyonlar adaylardan sınav gerektirebilir. Bunlar gerek Kamu Personeli Seçme Sınavı gerekse farklı bir tane olabilir. Eğer başvurmak istediğiniz ilanda varsa, gerekli notu almanız şarttır. Aksi durumda başvuru da yapılamaz.

Başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmek için ilanı tüm detayları ile birlikte okumak gerekir. Burada hangi evrakların hazırlanması gerektiği, başvurunun nereye, nasıl yapılacağı yer almaktadır

2 Comments

  1. mersinde oturmaktayım labaratuvar bölümü mezunuyum iş aroyorum uygun pozisyonunuz olursa lütfen dönüş yapınız

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*