Marski Marsu Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak açılan Marsu, kurulduğu günden bu yana hizmetlerine devam eden resmi bir kurumdur. Çalışan olarak katılmak isteyenler, iş ilanlarını güncel olarak takip etmelidir.

Marski Marsu İş İlanları

Marski Marsu iş ilanları resmi şekilde verilir. Dolayısıyla adaylar ilk olarak bunları kontrol etmelidir. Bu kapsamda İŞKUR’un https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/ sayfası, Türkiye genelindeki kamu memur ve kurum dışı kamu işçi alımlarını her gün izlemenizi sağlar. Ayrıca internet üzerinden rahatlıkla ulaşılabilen Resmi Gazete de bu şekilde incelenmelidir.

Marski Marsu ve Mardin Belediyesi resmi internet sayfaları da duyurular için takip edilmelidir. Bu çerçevede başvuru tarihleri büyük bir öneme sahiptir. Zira tarihler geçerse, adayların bunlara başvuru imkânı ortadan kalkar.

Nasıl Başvurulur?

Marski Marsu bünyesine girerek, çalışmak istiyorsanız öncelikle bazı konuların bilinmesi gerekir. Bunlardan ilki kurumun resmi olması nedeniyle Kamu Personeli Seçme Sınavı talep edebileceğidir. İş ilanında KPSS şartı belirtilecek olmakla beraber, adayların hazırlıklı olması önerilir. Bu bağlamda ÖSYM resmi web sitesi üzerinden sınav ve başvuru tarihleri incelenmelidir.

Ek olarak 657 sayılı devlet memurları kanunu da incelenmelidir. Marski Marsu yılın farklı dönemlerinde iş ilanı verebilir. İlan ilgili kişilerin başvurabilmesi için paylaşıldığında,

  1. Alım yapılacak pozisyonun ne olduğu,
  2. Kaç kişinin alınacağı,
  3. Başvuru yeri, tarihi ve şekli,
  4. Genel ve özel şartlar,
  5. Talep edilen evraklar,

Dâhil bir takım bilgilere ilanda yer verilir. Dolayısıyla adayların dikkatli şekilde okuması neler yapması gerektiğini öğrenmek için yeterlidir. Burada öncelikle başvuru tarihine bakılması, ilanın hâlâ geçerliliğe sahip olup, olmadığını anlamanızı sağlar. Zira geçmişse tüm belgeleri sağlasanız dahi başvurunuz alınmayabilir.

Eğer devam ediyorsa hangi pozisyonun müracaat için açık olduğu, genel ve özel şartları incelenmelidir. Adaylara bilgi ve tecrübelerinin uyum sağladığı pozisyonlara başvurması önerilir. Ayrıca Marski Marsu adaylardan bazı belgeleri talep edebilir. Bunların yanlış veya eksik olması, müracaatın tamamlanmamasına neden olabilir. 

Dolayısıyla kısa sürede başvuru için evraklar doğru şekilde temin edilmeli, kuruma gitmeden kontrolü yapılmalıdır.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*