Marmaris Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Marmaris Belediyesi Personel Alımı

Doğal güzellikleri ve turizm için önemli alanlarıyla dikkat çeken Marmaris, 1867 yılında Muğla iline bağlanarak ilçe olmuştur.

Marmaris Belediyesi, neredeyse yılın 7 ayı denize girebilme imkânı sunan iklimi ve yemyeşil doğasıyla Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan ve sınırları içerisinde birçok antik kent bulunan Marmaris’i sahip olduğu bütün kaynakları ile birlikte kalkındırma hedefindedir. Bu hedef doğrultusunda önemli yatırımlar yapan ve ilçeyi modernize eden Marmaris Belediyesi, kadrosunda ihtiyaç duyduğu iş gücünü istihdam etmek üzere personel alımı yapacak.

Marmaris Belediyesi Personel Alımı

Marmaris Belediyesi Zabıta Memuru Alımı

Marmaris Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Belediye Zabıta Yönetmeliği” hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadroya açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.

Başvuru Genel Şartları

İlan edilen boş zabıta memuru kadrosuna atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

 1. Türk vatandaşı olmak.
 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 3. Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
 4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak.
 5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
 6. İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Başvuru Özel Şartları

 1. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
 2. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 3. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce başvuru esnasında yapılacaktır.
 4. Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 5. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilenen en az A veya B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Marmaris Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosunda memur pozisyonundan çok işçi pozisyonunda çalışabilecek elemanlara ihtiyaç duyan Marmaris Belediyesi i, mesai saatleri ve sosyal haklar açısından memur ve işçiler arasında çok büyük farklar oluşturmamaktadır.

Kadrosunda özellikle zabıta, park ve bahçeler, destek hizmetleri ve temizlik işleri birimlerinde çalışacak nitelikte işçilere ihtiyaç duyan kurum, bu pozisyonlarda çalışacak personelleri için hafta içi 08.00 ile 17.00 arasında mesai uygulamaktadır. Ayrıca kurumun, herhangi bir nedenle mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalan işçilerine ek mesai ücreti ödediği de bilinmektedir.

Marmaris Belediyesi Memur Alımı

Kurum, alım yapacağı zaman web sitesini en etkin şekilde kullanmakta ve açılan pozisyonları resmi sitesi vasıtasıyla halka duyurmaktadır. Marmaris Belediyesi memur alımı gerçekleştireceği zaman alternatif olarak diğer yayın kanallarını da kullanmaktadır. Ancak duyurulardan anında haberdar olmak istiyorsanız, bunun için kurumun sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip etmeniz daha yararlı olacaktır.

Belediye memur kadrosuna, kimi zaman lise mezunu kişiler alırken kimi zamanda belirli bir fakülteden mezun olmuş olan adayları almaktadır. Buna bağlı olarak memurluk başvurusunda bulunacak kişi ile ilgili mezuniyet şartları, alım detaylarında kapsamlıca belirtilmektedir. Özellikle üst sınıf pozisyonlar için lisans mezunu olma şartı aranmakta ve daha alt mezuniyete sahip olan adaylar, başvuru aşamasında elenmektedir.

Marmaris Belediyesi İş İlanları

Ülkemizin en önemli tatil beldelerinden biri olan ve Bodrumdan sonra Muğla İlinin en fazla nüfusa sahip 2. ilçesi olan Marmaris’i daha fazla kalkındırmak adına yaptığı yatırım alanlarında çalıştırmak üzere personel alımı yapacak olan Marmaris Belediyesi’nin bu husustaki bütün detayları internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş ilanı ile duyurması beklenmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Marmaris Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Marmaris Belediyesi kadrosunda sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi olarak yer almak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesini takip ederek yayınlayacağı iş ilanlarını incelemeleri ve kendilerine uygun gördükleri birimler için iş başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Başvuruları olumlu olarak değerlendirilen adaylarla şirket yetkilileri ya da Marmaris Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından iletişime geçilmekte ve adaylar mülakata çağrılmaktadır. Mülakatı da başarı ile tamamlayan adaylar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Marmaris İş İlanları

Marmaris Belediyesi iş ilanları ile ilgili detayları, kurumun İnsan Kaynakları departmanından da öğrenebilirsiniz. Ancak ilçede mevcut olan özel işletmelerin birçoğu web sitesini etkin bir şekilde kullanmadığı için adayların kariyer sitelerini ve İŞKUR iş ilanlarını incelemelerini tavsiye ederiz.

Güncel bazı Marmaris iş ilanları aşağıda yer almaktadır. Özel işyerleri müracaat için çoğunlukla başvuru formu doldurulması ve kariyer siteleri aracılığıyla formların ilgili departmana iletilmesi istenmektedir.

Güncel Marmaris iş ilanları

 • Operasyon Elemanı/Marmaris
 • Çağrı Merkezi Personeli
 • BEDEN EĞİTİMİ Öğretmeni
 • Muğla Marmaris CarrefourSA Sezonluk Market Görevlileri

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Marmaris iş ilanlarına bakabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*