Malatya Maski Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi, kısa adıyla MASKİ, bakanlar kurulunun 2014 yılında 2014/6072 sayılı kararının resmi gazetede yayınlaması ile kurulmuştur.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet yürüten, farklı bir tüzel kişiliğe ve bağımsız bir bütçeye sahip bir kuruluştur. Bu kapsamda Malatya ilinin su ve kanalizasyon hizmetlerini yerine getirmek amacıyla gereken her türlü tesisi kurmak, kurulu olanları devralmak ve tek elden işletmek amacıyla kurulmuştur.

MASKİ İş İlanları

MASKİ, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin bir kuruluşu olduğu için iş arayanların en çok çalışmak istediği kuruluşlardandır. Çalışanlarına sağladığı sosyal ve yan hakların kapsamı göz önüne alındığında iş arayışında olanların sıklıkla başvuru yaptığı bir işletmedir. Mesai saatleri 08:30 ile 17 arasıdır. Ancak bu saat aralığı kurumun farklı birimlerinde farklı aralıklarda ve sürelerde olabilmektedir. MASKİ’nin çalışanlarına sunduğu imkanlar arasında yemek, servis ve kreş yardımı gibi imkanlar da mevcuttur.

Nasıl Başvurulur?

MASKİ’de çalışma fırsatı yakalamak için iş ilanlarına başvuru noktasında farklı yollar mevcuttur. Bu yollardan ilki kurum kendi internet sitesidir. Arama motoruna “Malatya maski duyurular” yazılır. Çıkan ilk linke tıklanarak ilgili sayfaya gidilir. Burada açık iş ilanları ile ilgili duyurular ve nasıl başvurulacağına dair bilgiler mevcuttur. Bunun dışında aynı sitede bulunan “İletişim” sekmesinden kurumun e-posta adresi öğrenilerek ilgili adrese pdf ya da Word formatlı özgeçmiş gönderilebilmektedir.

MASKİ iş ilanları için başvurular şahsen de yapılabilmektedir. Önceden hazırlanmış resimli özgeçmişle birlikte kuruma gidilebilir ve istenilen pozisyona başvuruda bulunulabilir. Bu başvurularda aranan temel şartlar şunlardır:

  • Türk vatandaşı olmak.
  • 18 yaşından gün almış olmak.
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bulunmaması.
  • Yüz kızartıcı suçlardan ceza almamış olmak.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Özel güvenlik görevlisi: İlgili hukuk kuralları çerçevesinde ve genel çalışma prensipleri bağlamında kurumun, çalışanların ve diğer kişilerin güvenliğinin korunmasından sorumlu olan personeldir.
  • Tekniker: Su dağıtım şebekeleri ve buna benzer birimlerde oluşan arızaların, aksaklıkların giderilmesi, bu kapsamda önlemlerin alınması gibi konularda iş gören personeldir.
  • Muhasebe elemanı: Kurumun ilgili muhasebe işlemlerinin eksiksiz sürdürülmesi amacıyla görev yapan muhasebecidir.

6 Comments

  1. engelliyim işim yok raporum%47 maaşım yok bilgisayar sertifikam var lise diplomam var işe çok ihtiyacım var

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*