İsu Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, gösterdiği faaliyetlere 1995’de başlamıştır. Kurumsal bir yapıya sahip olup, iş ilanları ihtiyaçlar, görüşmeler ve alınan onaylar neticesinde duyurulur. 

İsu İş İlanları

İsu çalışanı olmak istiyorsanız güncel iş ilanlarını günaşırı vaziyette kontrol etmeniz önerilir. Bunun için kuruma giderek detaylı bilgi almanız mümkün olabilir. İsu resmi sitesi de bu amaca yönelik düzenli incelenmelidir.

Ayrıca Resmi Gazete de her gün kontrol edilmelidir. Böylece bir ilan çıktığında gerekli başvuru işlemlerini hızlı şekilde yapmanız mümkündür. Burada ilanların başlangıç ve son tarihlerine önem vermeniz tavsiye edilir. Çünkü bunları kaçırmak, sonraki alımları beklemenize sebep olur.

Nasıl Başvurulur?

İsu’ya girmek istiyorsanız, yapılan resmi duyuruları her gün kontrol etmeniz gerekir. Kurum bir gereksinimi olduğunda görüşmeler ve onaylar neticesinde iş ilanlarını verir. Bu durum yılın herhangi bir dönemi gerçekleşebilir.

Kurum tarafından bir iş ilanı verildiğinde hangi pozisyonların açık olduğu, hangi nitelikler gerektiği, başvuru yeri ve tarihleri gibi merak edilen tüm bilgiler de elde edilir. 

Her pozisyon farklı iş tanımlarına sahip olduğu için adaylar bunu dikkatli şekilde okumalı, araştırmalıdır. İlanda adaylarda aranan nitelikler de verilir. Bu kısma da büyük önem gösterilmelidir. Başvurmak isteyen kişiler kendi bilgi ve yeteneklerini, pozisyon nitelikleri ile karşılaştırmalıdır. Böylece ne kadar uyumlu olunduğu kolaylıkla görülebilir.

Ayrıca İsu iş başvurusunda evrak talebinde de bulunulabilir. Dolayısıyla adaylar ilanı ayrıntılı şekilde okumalı ve hangi belgelerin talep edildiğini öğrenmelidir. Ardından eksiksiz şekilde tamamlayarak, başvuru yapmalıdır. 

Başvurunun nereye olacağına dair tüm detaylar, ilanda yer alır. Ancak eksik veya yanlış evrak getirmişseniz, yetkililerin sizden belgeleri tamamlamayı talep etmesi olasıdır. Böylece başvuru işlemleri de uzar.

Dolayısıyla başvuru fırsatını riske atmamak için başvuru öncesi gerekli kontroller yapılmalıdır. Bahsetmiş olduğumuz tüm bu kurallara uymak, sorunsuz bir şekilde iş başvurusu yapmanızda yardımcı olur. 

Adaylar İsu’nun herhangi bir dönemde iş ilanı verebileceğini unutmamalıdır. Bu kapsamda kurumun resmi sayfası ve Resmi Gazete her gün kontrol edilmelidir.

1 Comment

  1. 34 yaşındayım yukarı Hereke Cumhuriyet mahallesinde ikamet etmekteyim, sizinle sürekli çalışmak istiyorum,

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*