Işık Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Işık Üniversitesi’nde çalışmak isteyen adaylara müjde. Işık Üniversitesi bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Işık Üniversitesi personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Işık Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları

Başlıklar

Işık Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Işık Üniversitesi aşağıda belirtilen akademik birimine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” ile Işık Üniversitesi “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” nin ilgili maddeleri uyarınca 3 Dr. Öğr. Üyesi alınacaktır.

Başvuru Evrakları

 1. İmzalı başvuru dilekçesi (ıslak veya e-imza)
 2. YÖK formatlı özgeçmiş ve sınıflandırılmış yayın listesi,
 3. Onaylı lisans / lisansüstü diploma kopyaları (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora-Sanatta Yeterlilik; Doçentlik ve Profesörlük için Doçentlik Belgesi)
 4. Diplomalar yurtdışından alınmış ise YÖK-ÜAK denklik belgeleri,
 5. Bilimsel faaliyetler, makaleler, bildiriler, yayınlara yapılan atıflar, yönetilen projeler, alınan ödüller, patentler, sergiler gibi faaliyetleri içeren dosya,
 6. Bildiği yabancı diller ve varsa geçerlilik belgeleri (İngilizce programlara başvuranların, İngilizce ders verme yeterliliğini nasıl sağladıklarına dair belgeler)
 7. Işık Üniversitesi web sayfasında yer alan “Işık Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi doldurulmuş EK-1 puan tablosu” (Puanlamaya esas bütün faaliyetler belgelenir.)

Başvuru Şekli & Bilgilendirme

 • Başvuracak adayların, belirtilen başvuru evraklarını 4 nüsha halinde hazırlayıp başvuru dilekçelerine ekleyerek ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili Akademik Birime şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.
 • Başvurular gizli tutulacaktır. Belirtilen şartları taşımayan, süresi içerisinde yapılmayan ve internet üzerinden yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Yurt dışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Işık Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alıyor

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in” ilgili maddeleri uyarınca Araştırma Görevlisi alınacaktır.

Başvuru Evrakları

 • Islak imzalı başvuru dilekçesi,
 •  YÖK formatlı özgeçmiş,
 •  Nüfus cüzdan fotokopisi,
 • 2 adet fotoğraf,
 • Lisans/Lisansüstü diploma/öğrenci belgesi onaylı örnekleri veya geçici mezuniyet belgesi (Diploma yurt dışından alınmış ise YÖK Denklik Belgesi)
 • Lisans/Lisansüstü eğitimlerine ait resmi not döküm belgeleri aslı veya onaylı örneği (Transcript),
 • 2 adet Referans Mektubu,
 • Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı belgesi (ALES),
 • YDS veya YÖKDİL puanını veya eş değerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir sınavdan almış oldukları puanı gösteren belge,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge,
 • Varsa, ilgili dalda bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya.

Başvuru Şekli ve Bilgilendirme

Başvurular şahsen veya posta yolu ile ilgili Akademik Birime yapılmalıdır. Süresi içerisinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar tarafımıza ulaşmış olması gerekmektedir. Postalardaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Adresi

Işık Üniversitesi Meşrutiyet Mahallesi, Üniversite Sokak Dış Kapı No:2 Şile / İstanbul

Detaylı bilgi için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*