İş Bankası Gişe Memuru Alımı 2024

İş Bankası ülkemizde birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bankalar arasındadır. Her yıl kapasitesini genişlettiği için, gişe memuru alımı yılın farklı zamanlarında, kurumun ihtiyaçlarına göre gerçekleştirilmektedir. İlanlar Türkiye’nin farklı noktalarında verilmekte olup, adaylar bunların herhangi birine başvurma hakkına sahiptir.

is bankasi gise yetkilisi alimi

Bunun için yalnızca iş ilanlarını takip ederek, bir tane çıktığında hemen değerlendirmeniz gerekir. Zira son başvuru tarihi geçtikten sonra fark etmişseniz, müracaat için bir sonraki alım dönemini beklemeniz gerekir.

Alımlar kurumun ihtiyaçları kapsamında yapıldığı için her sene değişik dönemlerde olabilir. Eğer farklı bir şehre başvuracaksanız, online başvuru yaparken bunu belirtmeniz gerekir. Böylece banka yetkilileri sizi daha doğru şekilde değerlendirebilir.

İş Bankası Gişe Memuru Alımı Yapacak

İş Bankası tarafından yapılan gişe yetkilisi alımı ilanlarına başvurmak istiyorsanız, öncelikle hangi niteliklerin arandığını bilmeniz gerekir. Bunla genel hatlarıyla şu şekildedir;

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma
 2. Yazılı sınavdan itibaren, 30 yaşını doldurmama
 3. Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olma. Ayrıca https://www.isbank.com.tr/bankamizi-taniyin/Documents/iste-kariyer/memur-universite-bolumleri.pdf linkinde bulunan bölümlerden mezuniyet sahibi olma
 4. Görev yapmaya yönelik sağlık engeli olmama
 5. Bankada tarafından önceki yıllarda gerçekleştirilen çağrı merkezi, operasyon destek elemanı, operasyon elemanı ve memur sınavı mülakatlarından başarısız sayılmama
No Pozisyonlar Lokasyon
1 Şoför İstanbul (Tümü)
https://www.isbank.com.tr/bankamizi-taniyin/iste-kariyer linkine giriş yapın.Bu başvuru koşullarından birini dahi yerine getirmezseniz, başvurunuzun olumlu sonuç alması olanaksızdır. Kurum yılın farklı dönemlerinde başvuru kabul etmekte olup, sadece bunları takip ederek başvurmanız gerekir. İlanları takip ve başvuru işlemleri ise şu şekildedir;
 1. Ekranda görülen hemen başvur butonuna tıklayın.
 2. Sisteme giriş yapın. Eğer daha önce üye olmamışsanız yeni üye butonuna tıklayın.
 3. Giriş yaptıktan sonra başvuru işlemlerini tamamlayın.

Böylece online başvuru gerçekleşir. Ardından yalnızca kurum yetkililerden haber almayı beklemeniz gerekir. Zira olumlu değerlendirilirse, kurum sizinle irtibata geçecektir.

İş Bankası Gişe Memuru Sınavları Ne Zaman?

Gişe memuru olmak istiyorsanız, online başvuru ardından sınava katılmanız gerekir. Gişe memuru sınavı olarak bilinen bu aşamadan sonra da mülakat gelmektedir. Her ne kadar sınavların zamanını merak etse de, belirttiğimiz üzere başvurular açık ilanlara yapılmaktadır.

Dolayısıyla sınava katılabilmek için önce açık bir ilan olması, ardından da yetkililerin sizi olumlu değerlendirmesi gerekir. Banka size başvurunuz hakkında dönüş yaptığında ise sınavların tarihi ve yeri hakkında ayrıntılı bilgi verecektir.

İş Bankası Gişe Memuru Nasıl Olunur?

İş Bankası’nda gişe memuru olmak için üç aşamalı bir işlem vardır. Bunların ilkinde online başvuru yapılır. Bunu geçen adaylar, ikinci aşamada sayısal ve sözel kabiliyeti ölçmeye dayalı genel yetenek sınavına katılım yapar.

Üçüncü aşamada ise yetkinlik bazlı mülakat vardır. Burada gişe memuru olmak isteyen adayların geçmiş dönemlerinde yaptığı işler, davranışları ve sorumlulukları gibi maddelerden hareket edilerek, ilerleyen tarihlerde nasıl bir performans sergileyeceği ölçülür.

Bunların üçünü de tamamlayan adaylar, kısa sürede işe başlayabilir. Eğer mülakatta başarısız sayılırsanız tekrar başvuramayacağınız için dikkatli olunmalıdır.

5 Comments

 1. Merhaba ben Meryem Karataş Aydın Adnan Menderes Üniversitesi bankacılık bölümünü başarıyla bitirdim. Kariyerim için en doğru kararın sizler olduğunu düşünüyorum. İyi çalışmalar dilerim

 2. İyi günler merhaba Afyon kocatepe sultandağı üniversitesi 1.sınıf öğrencisiyim bankacılık ve sigortacılık bölümünde okumaktayım. İstanbul’da ikamet etmekteyim yaz stajı mı istanbulda yapmak istiyorum tuzla şubenizde staj alımında yer almak isterim şimdiden ilginizden dolayı teşekkür eder iyi çalışmalar diliyorum.

 3. Esmanur Turhan EROĞLU ISPARTA da ıkamet edıyorum 2012 Süleyman DEMİREL Universitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü mezunuyum okulumu başarıile bitirdim ve bankacılık sektöründe öalışmak istiyorum.. İş BANKASI en iyi bir tercih benim için saygılarımla..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*