İpekyolu Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

İpekyolu Belediyesi Personel Alımı

12 Kasım 2012’de TBMM’de kabul edilen bir kanun ile Van merkez ilçesinin ikiye bölünmesi sonucu ilçe belediyesi olarak kurulan İpekyolu Belediyesi, gerek yüz ölçümü gerekse nüfus bakımından Van’ın en büyük merkez ilçesi olma özelliğini taşımaktadır.

İpekyolu Belediyesi, belediyeciliğin  sadece  toplumun yol su gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak değil, vatandaşlara daha uygar, daha çağdaş, daha mutlu yaşam alanları sağlamak da olduğu inancıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu çerçevede, sosyal sorumluluk bilinciyle, kültür, eğitim, çevre, sağlık ve diğer konularda kaynaklarını, en doğru, en hızlı, en verimli şekilde kullanma gayreti içinde olduğunu belirten belediye yetkilileri kısa zaman içerisinde personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

İpekyolu Belediyesi Personel Alımı

İpekyolu Belediyesi İşçi Alımı

Özellikle son dönemlerde yaptığı yatırım alanlarında istihdam etmek üzere ihtiyaç duyduğu personelleri sözleşmeli işçi kadrosuyla bünyesine alacağı tahmin edilen İpekyolu Belediyesi,  bu personellerine diğer kadrolardaki mevcut personelleri ile yaklaşık olarak aynı maaşları ve aynı sosyal hakları tanıyacağı öngörülmektedir.

Ayrıca İpekyolu Belediyesi’nin kadrosuna dâhil olacak yeni personellerin de 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai yapacağı ve mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalırlarsa da maaşlarına ek olarak ekstra mesai ücreti alacakları da bilinmektedir.

İpekyolu Belediyesi Memur Alımı

Engelli adaylar için uygun kadrolar İpekyolu Belediyesi memur alımı yapılırken açılmaktadır.  Bu kadrolar arasında özellikle de “genel” düzeyde alımlarda engelli alımları gerçekleştirilmektedir.

Kimi kadrolar özel olarak engelliler için açılırken, kimi kadrolarda ise hem engelsiz hem de engelli adaylar için açılmaktadır. Dolayısıyla engelli adayların yapmaları gereken ise ilan edilen kadrolar için aranılan şartlara bakmaktır. Söz konusu şartlarda adayın fiziksel durumu ile ilgili gereklilik bilgileri de yer almaktadır. Bu sayede sahip olunan kriterler doğrultusunda başvurular en doğru bir şekilde gerçekleştirilebilir.

İpekyolu Belediyesi İş İlanları

İpekyolu’nun eşsiz potansiyelini daha iyi değerlendirmek, dinamiklerini hayata geçirmek, ilçeyi her geçen gün daha yaşanılabilir bir hale getirmek hedefiyle çalışan İpekyolu Belediyesi, kadrosuna almayı planladığı personelleri için resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak. Bu iş ilanında kadrosuna alacağı personeller için bütün detayları yayınlayacak olan kurum, bu şekilde kadrosunda çalışmak isteyen personel adaylarını ve tüm vatandaşlarını bilgilendirecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

İpekyolu Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İpekyolu Belediyesi kadrosunda memur olarak çalışmak isteyenlerin KPSS sınavına girerek açılacak kadroları tercih etmeleri ve ÖSYM tarafından bu kadrolara yerleştirilmeleri gerekmektedir. Belediyenin bünyesinde taşeron işçi kadrosuyla ya da sözleşmeli işçi kadrosuyla çalışmak isteyenlerin ise belediyenin resmi internet sitesinde yayınlanacak olan iş ilanında bulunan iş başvuru formunu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

İpekyolu İş İlanları

İş bulmak isteyen adaylar alternatif olarak İpekyolu iş ilanları sayfasındaki uygun işlere göz gezdirebilirler. İster vasıfsız, isterseniz de vasıflı bir birey olun, sahip olduğunuz nitelikler doğrultusunda sizler için açılan iş ilanlarını rahatlıkla güncel alımların yer aldığı kariyer siteleri üzerinden bulabilirsiniz.

İpekyolu iş ilanları, belirli aralıklarla güncellenmektedir. Ancak firmaların tüm duyurularından anında haberdar olmak ve başvuru tarihlerini kaçırmamak istiyorsanız İŞKUR’a müracaat etmenizi öneririz.

Kurum, profilinizi oluştururken daha önce yapmış olduğunuz işleri, vasıflarınızı, bitirdiğiniz okulları ve tecrübe edindiğiniz iş kollarını kayıt altına almaktadır. Bu şekilde size uygun bir ilan yayınlandığı an tarafınıza SMS ve mail bilgilendirmesi yapmaktadır.

Güncel İpekyolu iş ilanları

 • Müşteri Hizmetleri Yetkilisi
 • Cmc – Engelli Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi – Van

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de İpekyoluiş ilanlarına bakabilirsiniz.

4 Comments

 1. Merhaba iş bulamıyorum luften banada uygun bir isverin zor durumdayım kiraciyim 3 tane çocuğum var hiç Bir gelirim yok

 2. Merhaba ben turizim sektöründe çok çalıştım. park ve bahçe işlerinden anlıyorum tecrübem var sezon sonu olďu için geri alınmadım ve şu an zor durumdayım yardımcı olursanız sevinirim..

 3. Merhaba ben Van İpekyolunda oturuyorum işsizim çalışmıyorum lütfen yardımcı olur musunuz

 4. Merhaba ben van ipekyolunda yaşıyorum 3 çocuğum var çalışmıyorum gemimiz çok zor lütfen bize yardım edin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*