ICBC Turkey Staj Başvurusu 2022 (Lise ve Üniversite)

İş tecrübesi elde etmek ve zamanını verimli şekilde değerlendirmek isteyen birçok öğrenci staj için farklı kurumlara başvurmadır. Bunun bir nedeni de günümüzde çok sayıda firmanın personel alırken önceki tarihlerde kendi bünyesinde stajyer olarak görev yapıp, olumlu izlenim bırakmış kişileri almasıdır.

Bu bakımdan kişiler hangi firmaları değerlendirebileceklerini her zaman merak etmektedir. ICBC Turkey ülkemizde birçok kişi tarafından tercin edilmekte olup, birçok ilimizde şubesi vardır. Bu nedenle staj başvurusu için tercih edebileceğiniz bankalardan biridir.

Banka iş ilanlarını Kariyer.net üzerinden vermekte olup, burada aktif ilanlar da vardır. Bu bakımdan stajyer müracaatları için ilerleyen tarihlerde de burası kontrol edilmelidir. Duyurular belirli tarihler aralığında verildiği için, adaylar sürekli takip edip hemen işlem yapmalıdır.

ICBC Turkey Staj Başvurusu

ICBC Turkey Stajyer Alımı Yapacak

ICBC Turkey, kurumsal ihtiyaçlarına göre stajyer başvurusu kabul etmektedir. Bunun için ilanlar, kariyer sitelerine verilmektedir. Bu nedenle Kariyer.net’i takip ederek, gerekli duyuruları takip edebilmeniz mümkündür.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta tıpkı iş ilanlarında olduğu gibi, kariyer sitelerinde de bir takım niteliklerin olduğudur. Bunlardan biri de lise stajı hakkındadır. Eğer banka bu öğrencileri de kabul ediyorsa, buna dair bilgilendirme yapılır.

Ayrıca genel hatlarıyla aranan niteliklere de uyum gösterilmesi gerekilir. Şayet olumsuz dönüş almak istemiyorsanız, gerekli inceleme başvuru öncesinde yapılmalıdır.

ICBC Turkey Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

ICBC Turkey stajyer alımı için başvuruları Kariyer.net gibi platformlardan yapmaktadır. Buradan başvurular şöyle gerçekleştirilmektedir;

  1. Tarayıcıdan Kariyer.net sitesine giriş yapın.
  2. Üyelik hesabınıza girerek, CV bilgilerinizi güncelleyin. Üye değilseniz yeni bir şifre oluşturup, CV bilgilerinizi dikkatli biçimde doldurun.
  3. ICBC Turkey’in platformdaki hesabına girdikten sonra, staj ilanlarını kontrol edin.
  4. Eğer varsa üzerine tıklayarak, başvur butonunu kullanın.

Eğer bu işlemlerin hepsini takip ederseniz, kısa sürede işlemleri tamamlayabilirsiniz. Ardından yalnızca bankanın yetkililerinden haber almayı beklemek kalır.

ICBC Turkey Lise ve Üniversite Stajları

ICBC Turkey, online başvurular ardından üniversite stajı yapmak isteyen adaylara bir takım sınavlar yapabilir. Zira bankalar, alım yaparken bu yola başvurabilmektedir. Bunun için gerekli bilgiler, online başvurusu olumlu sonuçlanan adaylara iletilmektedir.

Tek yapmanız gereken, bu bilgiler kapsamında katılım yapmaktır. Sınavlar genel yetenek ya da İngilizce gibi olup, belirli bir sürede adaylardan soruları tamamlaması istenir. Bunu geçtikten sonra da mülakatlar başlar.

Tüm süreçleri tamamlayan adaylar, stajyer olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*