HP Personel Alımı ve İş İlanları 2023

HP Personel Alımı

Türkiye’de üç ilde fiziksel ofisleri ile faaliyetlerini sürdüren HP şirketi, alanında saygın; bilgi işlem, baskı sistemleri bilgisayar donanımlarının üreticisidir. Marka, ülkemizde faaliyetlerini daha etkin ve sağlıklı bir şekilde yürütebilmesinde; farklı seviyelerde HP personel alımı gerçekleştirmektedir. Şirket bünyesinde görev almak isteyen adayların, özellikle de firmanın aktif olduğu sektöre dair ticari yada mesleki yetkinliklerinin olması gerekmektedir.

HP işçi alımı yaparken dikkate aldığı diğer kriterler ise; ekip çalışmasına uygun olma, güler yüzlü, plan yapabilme, kararlılık ve öz güven olmaktadır. Bu kişisel özelliklerin yanı sıra; yaş, eğitim durumu, deneyim gibi durumlar da alımlarda önemli diğer etkenler olmaktadır.

HP Personel Alımı

HP Çalışma Şartları

Türkiye çapında 300’ü aşkın çalışanı bulunan HP, personelleri için en iyi çalışma standartlarını sunma amacında olup, hem mağazaları hem de sahaları için gerekli yatırımları yapmaktadır. Bu anlamda HP’de çalışma şartları genel olarak aşağıdaki gibidir;

  • Sigorta ve yemek masrafları HP tarafından karşılanmaktadır.
  • Haftalık ve yıllık izin hakkı da mevcuttur.
  • Alt yada üst düzey personeller genellikle şirket içerisinde görev alırlar.

HP, Türkiye’de ilk “esnek çalışma” anlayışını uygulamaya başlayan şirketlerden birisidir. Bu anlamda şirket bazı personelleri için 1 gün evden çalışabilme imkânını da vermektedir. Bu özellikle de ekip çalışmasının gerekli olmadığı kadrolar için geçerli bir durum olmaktadır.

HP maaşları şirket bünyesindeki personelin görevine göre; 1,500 TL ile 3,000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Firmanın maaşları oldukça yüksek fakat işe alınmayan adaylar şanslarını Dell, Lenovo, Asus, Acer ve Intel gibi şirketlerde aramaktadırlar.

HP İş İlanları

HP sürekli olarak şirket alt yapısını geliştirmek ve bünyesine özellikle de sektörde başarılı olacağına inanan adayların alımını gerçekleştirmektedir. Bu alımlar arasında HP engelli alımı da olabilmektedir. İş ilanlarını güncel bir şekilde takip ederek, adaylar niteliklerine uygun açık pozisyonları bulabileceği gibi “genel” nitelikteki başvurularını da yaparak, HP İnsan Kaynakları departmanının veri tabanına öz geçmişlerin kaydedebilirler.

HP İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

HP iş başvuru formu, resmi web sitesi üzerinden erişilebilmektedir. Resmi web sitesi üzerinden aynı zamanda açık pozisyonları da görüntüleyebilir ve bu doğrultuda başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

HP başvuru koşulları ve diğer tüm ayrıntılarda yine web sitesi üzerinden yayımlanan ilanlarda bulunmaktadır. Adayların bu ilanları düzenli olarak takip etmeleri gerekmektedir. Nitekim HP, fiziksel ortamda başvuru imkânı sağlamadığı gibi farklı web sitesi ortamlarından da alımlar yapmamaktadır. Adayların HP eleman alımı için başvurularını firmanın resmi web sitesi üzerinden, İnsan Kaynakları birimine doğrudan yapmalıdırlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*