Hindistan İş İlanları ve İş İmkanları 2024

Hindistan büyük bir coğrafyaya sahiptir. Bu nedenle ülkenin farklı yerlerine işçi gereksinimleri de meydana gelmektedir. Dolayısıyla yurt dışında çalışmak isteyen birçok kişi, Hindistan’ı bu anlamda değerlendirmektedir. İşlere nasıl ulaşılabileceği, maaşlar ve diğer konular sıklıkla düşünülmektedir.

Eğer Hindistan’da çalışmak istiyorsanız, öncelikle Hintçe öğrenmeniz tavsiye edilir. A1-A2 seviyesine gelmeniz hem ilk gittiğinizde istediklerinizi anlatmanıza yardımcı olacak, hem de iletişimi kolaylaştıracaktır. İş hayatında da size destek sunacaktır.

Hindistan İş İlanları

Ancak buna ek olarak İngilizce bilmek de önemlidir. Zira ülkede bu dili konuşanların sayısı oldukça fazladır. Böylece ilk gittiğiniz zamanlarda, insanlarla diyalogları daha kolay kurabilirsiniz. CV’nize de bir artı katabilirsiniz.

Eğer Hindistan’a gidecekseniz, her ülkede olduğu gibi oturma izni ve çalışma vizesinin burada da şart olduğu bilinmelidir. Dolayısıyla iş aramaya başlamadan önce bu konunun incelenmesi önerilir.

Hindistan’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Hindistan oldukça büyük bir coğrafya olsa da iş aramak çok kolaydır. Eğer internetten yararlanırsanız kısa sürede nerede hangi işlerin olduğunu görebilirsiniz. Kariyer platformlarından yararlanmak, ilanları doğru bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olur.

Böylece hem güncel olanları görebilir hem de size uygun olanlara müracaat edebilirsiniz. Eğer farklı kaynaklara da bakmak istiyorsanız, Hindistan Konsolosluğunun sitesine de bakabilirsiniz. Zira burada da ilanlar, dönem dönem yayınlanmaktadır.

Eğer tüm kaynakları düzenli bir şekilde incelerseniz, size uygun olan iş ilanlarına hemen ulaşmanız mümkündür.

Hindistan İş İmkanları

Hindistan içerisinde değerlendirebileceğiniz çok sayıda iş imkanı vardır. Bunlar geniş bir kola yayılmış olup bazıları aşağıda olduğu gibidir;

 1. Tarım sektörü
 2. Kimyasallar
 3. İnşaat sektörü
 4. Tekstil sektörü
 5. Çelik sektörü
 6. Petrol sektörü
 7. Makine sektörü
 8. Bilgi teknolojisi
 9. Gıda işleme
 10. Eğitim sektörü
 11. Finansal hizmetler
 12. Mühendislik

Bunlara ek olarak Tata, Boeing ve Hindistan’da bulunan birçok firma da personel alımları yapmaktadır. Bunun yanı sıra üniversitelerde akademisyenlik yapmak da mümkündür.

Hindistan İşçi Maaşları Ne Kadar?

İş arayan kişiler maaşlarını da sıklıkla sormaktadır. Bu bakımdan Hindistan’daki işçi maaşları incelendiğinde farklılıklar yer aldığı görülmektedir. Ancak ana hatları ile bazı mesleklerde maaş euro bazında şöyledir;

 1. Dişçi: 1,871,67 euro
 2. Duvarcı ustası: 429,87 euro
 3. Garson: 372,91 euro
 4. Çocuk bakıcısı: 250,09 euro
 5. Mimar: 765,40 euro
 6. Muhasebe: 642,58 euro

Bunun dışında farklı mesleklerde maaşlar değişmektedir. Ayrıca her meslek de kendi içinde kişilerin kaç yıl işletmede çalıştığı, iş deneyimine göre farklılaşmaktadır.

Eğer Hindistan’da çalışmak istiyorsanız, bu aynı zamanda orada yaşayacağınız anlamına gelir. Bu noktada her şehrin yaşam koşulları, standartları farklıdır. Sorun yaşamak istemiyorsanız bu konuda dikkatli olmanız şarttır.

Hindistan İş İlanı Yayınlayan Web Siteleri ve Ajanslar

Hindistan’da iş arıyorsanız, ilanları bulabileceğiniz farklı kaynaklar yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi doğrudan ülkede bulunan özel firmaları incelemektir. Zira bunlar yılın farklı zamanlarında iş ilanları yayınlamaktadır. Kendi kariyer platformlarını incelerseniz, yayınlandıklarında görmeniz mümkündür.

Bunun yanı sıra iş ilanlarına internet üzerinde bulunan, genel kariyer sitelerinden de ulaşabilirsiniz. Eğer düzenli olarak incelerseniz yayınlandıkları zaman sorun yaşamadan görebilir, başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Indeed ve LinkedIn bu konuda değerlendirebileceğiniz kaynaklardan bazılarıdır.

Ayrıca Türkiye’de bulunan bazı firmalar da dönem dönem yurt dışında çalıştırmak için personel alımı yapmaktadır. Eğer bunları da takip ederseniz, yeni fırsatlar çıktığında hemen değerlendirebilirsiniz.

Hindistan’da çalışmak istiyorsanız, ilk olarak işlere değil nasıl oturma izni ve çalışma vizesi alabileceğinize bakmanız önerilir. Zira iş bulsanız bile bunları alamazsanız büyük sorunlar yaşanacaktır.

Eğer buna dikkat ederseniz vize ve izin işlemlerini daha kolay yapabilir, işinizi bulduktan sonra kısa sürede başlayabilirsiniz.

1 Comment

 1. Merhaba, makalenizi okuduktan sonra Hindistan’da çalışmak hakkında daha fazla bilgi edinmek istedim. İş ilanlarınız için önerdiğiniz web siteleri ve ajanslar hangileri? Ayrıca Hindistan’da iş bulma süreci nasıl ilerliyor, özellikle yabancılar için nasıl bir zorluk söz konusu olabilir? Teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*