Halis Enerji Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Yatırımı 2010 senesinde yapılan Halis Enerji, günümüzde birçok insanı elektrik enerjisine kavuşturur. İçerisinde çok sayıda hizmet vermekle beraber, iş ilanlarıyla bunlara yenileri eklenir. Başvurmak için duyurular takip edilmelidir.

Halis Enerji İş İlanları 

İş başvurularının temel noktasını iş ilanlarını araştırma oluşturur. Zira aksi halde müracaat yapılamaz. Burada öncelikle ilanların belirli süreler için geçerli olduğu bilinmelidir. Nitekim kapanma tarihi gelmiş ve firma tarafından yenileme yapılmamışsa kapatılır. Dolayısıyla güncel araştırma yapmamak, iş fırsatlarını da kaçırmak demektir.

Halis Enerji çalışanı olmak istiyorsanız, buna dikkat ederek hem kendi sitesi, hem de kariyer sayfaları güncel olarak incelenmelidir. 

Nasıl Başvurulur?

Enerji sektörü içerisinde bilinen çok sayıda departman vardır. Bunlardan bazılarına örnek olarak şunlar verilebilir;

 1. Hizmet
 2. Üretim / İmalat
 3. Teknik
 4. Satış
 5. Mühendislik
 6. Diğer

Her departman içerisinde farklı pozisyonlar, alanlar bulundurur. Enerji sektöründe çok sayıda personel olmakla birlikte, görevde bulundukları bazı alanlardan şöyle bahsedilebilir;

 1. Yönetim
 2. Satış
 3. Bakım / Onarım
 4. Üretim / İmalat
 5. Mühendislik

Bilindiği üzere her pozisyon, belirli bölümlerden mezun olmayı gerektirebilir. Bu bağlamda enerji sektöründe bazı personellerin, şu bölümlerden mezun oldukları görülür;

 1. Endüstri Mühendisliği
 2. Elektrik (MYO)
 3. İşletme
 4. Elektrik / Elektronik Mühendisliği
 5. Makine Mühendisliği

Sektördeki personellerin eğitim durumu da farklılaşır. Günümüzde Kariyer.net, SecretCV.com, LinkedIn ve Yenibiris.com gibi kariyer siteleri güncel olarak kullanılır. Dolayısıyla Halis enerji bunlardan herhangi birinde iş ilanı verebilir. 

İlan verilmesi ardından hangi siteden duyurulmuşsa, orada üyelik gerekir. Eğer mevcut hesabınız bulunuyorsa üyelik bilgileri ile giriş yaparak, başvurma yeterlidir. Ancak uzun süredir giriş yapmamış ve yenilememişseniz, bilgilerinizin güncel olarak sizi yansıtmaması muhtemeldir. Dolayısıyla özgeçmiş kontrol edilerek, güncel değilse yenilenmesi yapılır.

Sonrasında ise ilan açılır ve iş tanımına bakılır. Eğer sizinle uyum gösteriyorsa, nitelikler incelenir. Bunlar da bilgi ve tecrübelerinizle uyuşmalıdır. Tüm kontroller bitince başvuru yapılır. Bundan sonra yetkililer tarafından adaylar değerlendirmeye alınarak, ne kadar uyumlu olduklarına bakılır. Bu çerçevede uygun görülenlerle temas kurulur. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*