Güngören Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Güngören Belediyesi Personel Alımı

Yüz ölçümü bakımından İstanbul’un en küçük ilçesi olan Güngören, 3 Haziran 1992’de ilçe statüsüne alınmıştır.

Hizmet ve insan odaklı bir yaklaşımla vatandaşların yaşam kalitesini ve kentlilik bilincini artırarak sürdürülebilir hizmetler sunmak isteyen Güngören Belediyesi, bu amaç doğrultusunda yatırım faaliyetlerini yürütmektedir.

Hayata geçirdiği faaliyetler sebebiyle kadrosunda daha çok elemana ihtiyaç duyan kurum, faaliyet alanları ve ihtiyaç duyduğu mevcut birimlerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapacak.

Güngören Belediyesi Personel Alımı

Güngören Belediyesi Zabıta Memuru Alımı

Güngören Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.

Başvuru Genel Şartları

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

 1. Türk vatandaşı olmak.
 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve bedensel engeli bulunmamak.
 6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Başvuru Özel Şartları

 1. İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
 2. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 3. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 4. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 5. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
 6. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Güngören Belediyesi İşçi Alımı

Güngören Belediyesi, son dönemlerde bünyesinde çalıştırmak üzere aldığı bütün işçileri diğer bir çok belediye gibi sözleşmeli işçi olarak kadrosuna almaktadır. Belediye, bünyesinde gerek memur gerekse işçi olarak çalışan bütün personellere aynı mesai saatini uygulamakta ve maaş düzenlemesini de çalışanların niteliklerine göre adaletli bir şekilde yapmaktadır.

Mesai saati dışında çalışan personellerinin ücretleri eşit ve hızlı bir şekilde ödeyen kurum, ayrıca çalışanlarına ve onların ailelerine sağlık, eğitim hizmetleri gibi birçok sosyal haklar da sağlamaktadır.

Güngören Belediyesi Memur Alımı

Memur kadrolarına talep oldukça fazla olmaktadır. Belediye bünyesinde memur olmak isteyen vatandaşların ise bazı şartları karşılıyor olmaları önemlidir. Bu şartlar, tercih edilecek kadroya göre değişkenlik göstermektedir. Güngören Belediyesi memur alımı belediyenin resmi web sitesi üzerinden takip edilebileceği gibi web sitemiz üzerinden de güncel bir şekilde takip edebilirsiniz.

Belediye bünyesinde memurluğun bu denli fazla talep edilmesinde temel etken ise vatandaşların daha çok garanti gelir sağlayabilecekleri iş modellerine yönelmeleridir. Fakat bu aşamada memurluk kadrolarının da sözleşmeli ya da kısa dönem olarak açılabildiğini de belirtmeliyiz.

Dolayısıyla adayların Güngören Belediyesi memur alımı başvurusu aşamasında ilgili alım sürecini yakından takip etmesi ve ilan detaylarını dikkate alması gerekmektedir.

Güngören Belediyesi İş İlanları

“Her alanda dönüşümü tamamlamış, yaşam standartları ve sürekli gelişen yönüyle tercih edilen bir kent olmak” vizyonunu kendilerine ilke edindiklerini belirten Güngören Belediyesi yetkilileri, kadrolarına alacakları yeni personeller için kurumun resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlanacağını belirttiler.

Personel alımları hususunda bütün detayları paylaşacak olan belediye yetkilileri, kurumda çalışmak üzere başvuru yapacak olan adaylarda bu detayları dikkatle incelemelerini istemektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Güngören Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alım aşamasının sözleşmeli işçi kısmında İşkur ile ortak hareket eden Güngören Belediyesi’nin bünyesinde işçi olarak çalışmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesinden yapacağı duyuruları dikkatle takip etmeleri gerekmektedir. Memur olarak açılacak kadrolarda ise KPSS sınavı dikkate alınacaktır.

Personel alım koşullarını genellikle internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde açıklayan Güngören Belediyesi insan kaynakları birimi, belediyenin aradığı şartlara uygun olan adayların internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları ya da kendilerine en yakın İşkur bürolarına giderek ön başvurularını yapmaları ve mülakata girmeyi hak kazanmaları gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Güncel Güngören iş ilanları;

 • Satış Temsilcisi
 • Şoför
 • Satınalma Elemanı
 • Vasıfsız Eleman
 • Depo Personeli
 • Kamyon Şoförü

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de güngören iş ilanlarına bakabilirsiniz.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*