Ewe Enerji Personel Alımı ve İş İlanları 2021

SOCAR Türkiye 2019 senesinde ticaret ve elektrik dağıtım firması olan Ewe Enerji, Millenicom’un yüzde 100’ü, Kayserigaz ve Bursagaz’ın yüzde 80’inin sahibidir. Bu nedenle Ewe Enerjiye başvurmak istiyorsanız, SOCAR Türkiye de incelenmelidir.

Ewe Enerji İş İlanları

Ewe Enerji bünyesine girmek isteyen kişilerin bu firmanın sitesi haricinde SOCAR Türkiye sitesini de incelemelidir. Böylece açılan duyurulardan haber alınabilir ve firmanın insan kaynakları politikası ayrıntılı şekilde incelenebilir.

Ayrıca kariyer sayfalarının da güncel şekilde incelenmesi tavsiye edilir. Çünkü internetin geliştiği günümüzde, bu siteler yoğun olarak kullanılır. Dolayısıyla gerek Ewe Enerji, gerekse SOCAR Türkiye ilerleyen dönemlerde burada iş ilanı verebilir.

Ek olarak https://careers.socar.com.tr/viewalljobs/ bölümünü incelemek de güncel ilanları takip etmeyi sağlar.

Nasıl Başvurulur?

SOCAR Türkiye başvurusu için hesap oluşturulur. Bunun için https://career5.successfactors.eu/careers adresine girilir. Ardından sizden şu bilgilerin istendiği bir form görülür;

 1. E-Posta adresi
 2. E-Posta adresini yeniden yazın
 3. Şifre seçin
 4. Şifreyi yeniden yazın
 5. Adı
 6. Soyadı
 7. İkamet ettiği ülke / bölge

Zorunlu alanların doldurulması ardından alttaki hesap oluştur butonu kullanılır. Genel hatlarıyla enerji sektörüne bakıldığında alımın en fazla olduğu bazı departmanların şöyle olduğu görülür;

 1. Mühendislik
 2. Satış
 3. Teknik
 4. Üretim / İmalat
 5. Hizmet 
 6. Diğer

Enerji sektöründe çalışan çok sayıda personel olmakla beraber, çalıştıkları bazı alanlar şöyledir;

 1. Mühendislik
 2. Üretim / İmalat
 3. Bakım / Onarım
 4. Satış
 5. Yönetim

Personelin mezun olduğu farklı bölümler olmakla beraber, bazıları şöyledir;

 1. Makine Mühendisliği
 2. Elektrik / Elektronik Mühendisliği
 3. İşletme 
 4. Elektrik (MYO)
 5. Endüstri Mühendisliği

Firmanın ilerleyen günlerde kariyer sitelerinden ilan vermesi durumunda, başvurular da buradan yapılır. Bunun için ilk olarak ilanın açıldığı sitede üyelik açılması zorunludur. Aksi halde başvuru yapılamaz. Sonrasında ise özgeçmiş hazırlanır. Her kariyer sitesi üyelerine bu imkânı verir. Bununla beraber hesabınız varsa girip güncelliğini kontrol etmek yeterlidir.

Sonrasında ise firma tarafından açılan ilanlara gelinerek, ne kadar uyumlu olduğuna bakılır. Sonrasında ise başvuru tamamlanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*