Et ve Süt Kurumu Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Balıkçılık ve hayvancılığın gelişmesini sağlamak amacıyla 1952 senesinde kurulan Et ve Süt Kurumu, iktisadi bir devlet kuruluşudur. Kurum, gereksinimlerine göre personel ilanlarını yayınlamaktadır.

Et ve Süt Kurumu İş İlanları 

Et ve Süt Kurumu resmi bir kurumdur. Bu nedenle bünyesine girmek isteyenler, resmi kanalları takip etmelidir. Bu bakımdan kendi sitesinde bulunan duyurular ekranı, güncel olarak incelenmelidir. 

Ayrıca İŞKUR ile Resmi Gazete de her gün ziyaret edilmelidir. İş ilanları belirli gün aralığında başvuru kabul ettiği için, takipte kalmamak uygun pozisyonlara müracaat yapamama ile sonuçlanır.

Nasıl Başvurulur?

Et ve Süt Kurumu büyük bir kuruluştur. İçerisine çok sayıda departman ve pozisyon mevcuttur. Bunlardan birinde gereksinim oluştuğunda, adayların başvuru yapabilmesi için ilanlar verilir. Böylece,

 1. Hangi pozisyona alım gerçekleştirileceği,
 2. Kaç kişi alınacağı,
 3. Genel Şartlar,
 4. Özel Şartlar,
 5. Başvuru şekli,
 6. Başvuru tarihleri,
 7. Nasıl başvuru yapılacağı,

Gibi bilgilere yer verilir. Dolayısıyla adayların tek yapması gereken ilanları takip etmek, ardından duyuruyu incelemektir. Böylece gerekli tüm bilgiler, kolaylıkla alınabilir. 

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Et ve Süt Kurumu geniş bir pozisyon listesine sahiptir. Geçmiş dönemlerde verdiği iş ilanları incelendiğinde,

 1. Kasap,
 2. Makine Teknikeri,
 3. Elektrikçi (Genel),

Gibi pozisyonlar görülmektedir. Eğer kurumun bu yönde yeniden ihtiyacı olursa, adayların başvuru yapabilmesi için ilanlar verilir.

Pozisyon Açıklamaları

Et ve Süt Kurumu tarafından ilerleyen tarihlerde açılabilecek iş ilanlarının tanımları şöyledir;

 • Kasap: Hayvan kesimi ve bununla ilgili olan işlerle sorumlu olan personeldir.
 • Makine Teknikeri: İlgili makinelerin gerek üretiminden, gerekse bakımından sorumlu kişidir. Üretici tarafından verilen talimatların takip edilmesi, meydana gelen teknik problemlerin giderilmesi gibi görevleri vardır.
 • Elektrikçi (Genel): Elektrik enerjisi ile ısıtma, haberleşme, aydınlatma gibi tertiplerin hem montajını, hem de onarımını gerçekleştirir. Aynı zamanda binaların gerek içindeki, gerekse dışındaki elektrik tesisatı ile alakadar olur.

Eğer bunlara başvurmak istiyorsanız, kurum tarafından verilen ilanları kontrol etmeniz gerekir.

Temel Bilgiler

Minimum Çalışma Yaşı: 18

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*