Esnaf ve Sanatkarlar Odası Personel Alımı ve İş İlanları 2023

tesk

Esnaf ve Sanatkarlar Odası personel alımı yapacak!

Esnaf ve Sanatkarlar Odası iş başvurusu yaparak sizde Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ın gücünden güç alabilirsiniz. Esnaf ve Sanatkarlar Odası personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Esnaf ve Sanatkarlar Odası eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Esnaf ve Sanatkarlar Odası insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

TESK, Anayasanın 135. maddesine göre Kanunla kurulmuş kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur.

Tesk’in ilk yasal örgütlenmesi; 18 Kasım 1943 tarihli 4355 sayılı Ticaret ve Sanayi Odaları, Esnaf Odaları, Ticaret Borsaları Kanunu ile sağlanmıştır.

1964 yılında yürürlüğe konulan 507 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Kanunu ile de esnaf-sanatkârlar teşkilatı bugünkü yapısına kavuşmuştur.

Son olarak; gelişen ve değişen koşullara uygun hale getirilmiş olan ve 21 Haziran 2005’de yürürlüğe giren 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu hükümleri doğrultusunda çalışmalarını yürütmektedir.

TESK’in halen il ve ilçe düzeyinde kurulmuş 3,098 meslek odası, il düzenyinde kurulmuş, 82 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İstanbul’da 2 tane) ve merkezi Ankara’da olan 13 mesleki Federasyonu ile sayıları 2 milyonun üzerinde kayıtlı esnaf ve sanatkarı bulunmaktadır.

Konfederasyonumuz ve alt teşkilatı, ahilikten gelen ilkelerini kaybetmeden bugün de ülkemizin en dinamik unsurları olan esnaf ve sanatkar kesiminin, toplumun ekonomik, sosyal, siyasal oluşumunda hak ettiği yeri alması, daha çağdaş ve güçlü bir yapıya ulaşması için gerekli çalışmalar sürdürülmektedir.

İş Başvurusu

Bölgenizde bulunan kuruma direk olarak giderek mevcut açık pozisyonlar hakkında bilgi alabilir, başvuruda bulunabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*