Esenler Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Esenler Belediyesi Personel Alımı

Daha öncesinde Bakırköy ilçesine dâhil iken bu ilçe bölününce önce Güngören’e dahil edilen Esenler, 1993 yılında müstakil bir ilçe olarak kuruldu.

Medeniyetlerin buluşma noktası ve kültür başkenti İstanbul ile bütünleşmiş, belediyecilik bağlamında ihtiyaçlarının tamamının karşılandığı, insan-mekan, şehir-şehirli ilişkisinin en güzel şekilde kurgulandığı, üretken ve mutlu insanların yaşadığı, yaşanılmaktan huzur, mutluluk ve onur duyulan bir Esenler oluşturma hedefinde olan Esenler Belediyesi, bütün yatırımlarını bu hedef doğrultusunda şekillendirmektedir.

Yatırım alanları başta olmak üzere mevcut birimlerinde de çeşitli niteliklerde elemana ihtiyaç duyan kurum, personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Esenler Belediyesi Personel Alımı

Esenler Belediye Başkanlığı 15 Zabıta Memuru Alıyor

Esenler Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Esenler Belediye Başkanlığının yukarıda belirtilen boş zabıta memuru kadroları için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar aşağıda belirtilmiştir.

Başvuru Genel Şartları

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

 1. Türk vatandaşı olmak.
 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
 6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Esenler Belediyesi İşçi Alımı

Son dönemlerde kadrosuna aldığı bütün personelleri sözleşmeli işçi olarak istihdam etmeyi tercih eden Esenler Belediyesi’nin yakın zamanda kadrosuna almayı planladığı işçilerini de sözleşmeli işçi olarak istihdam edeceği tahmin edilmektedir. Belediye bünyesinde sözleşmeli işçi olarak kadrolandırılan işçilerin de hâlihazırda çalışan işçiler gibi 08.00-17.00 arasında mesai yapacakları ve aynı sosyal haklara sahip olacakları da sitemiz tarafından yapılan araştırmalar sonucu bilinmektedir.

Esenler Belediyesi Memur Alımı

Esenler Belediyesi memur alımı yapacağını duyurarak, bilgi edinmek isteyen vatandaşların İnsan Kaynaklarına müracaat edebileceklerini açıkladı. Kurumun Kariyer Merkezi, ilçe halkının meslek sahibi olabilmeleri için hem İŞKUR’la hem de özel şirketlerle bağlantılı olarak çalışmaya devam ediyor. Esenler Belediyesi memur alımı ilanlarına başvuruda bulunan kişiler ise kabiliyet ve yeteneklerine göre en uygun pozisyona yerleştiriliyor.

Kişinin işe alınıp alınmayacağı, belirtilen kriterleri taşımasına ve KPSS sınavında yeterli puan barajını aşmasına göre belirleniyor. Memur alımı ilanlarına başvurmak isteyen adayların belirtilen tarih aralıklarında, kurumun İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne bizzat müracaat etmeleri gereklidir. Açılan memur statüsündeki ilanlara, KPSS tercihleri ile yerleşebilmeniz de mümkün.

Esenler Belediyesi İş İlanları

Yeni kaynaklar üreten ve kaynaklarını verimli kullanan, şehrin insani yönünü ön plana çıkararak sürdürülebilir vatandaş memnuniyetini esas alan Esenler Belediyesi, şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir, yaşayan herkesin kendi evi gibi göreceği yeni bir Esenler inşa etmek vizyonuyla belediyecilik faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu vizyona erişebilmek adına daha çok personele ihtiyaç duyan kurum, kadrosuna almayı planladığı personelleri ile ilgili internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendirecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Esenler Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Esenler Belediyesi kadrosunda çalışmak isteyen adayların belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlayacağı duyuruları dikkatle takip etmeleri ve kendileri için uygun pozisyon açıldığı taktirde kurumun internet sitesi üzerinde yayınlanan iş başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları gerekmektedir.

İnsan kaynakları birimi tarafından değerlendirilecek olan başvurulardan kurum değerlerine uygun olan adaylarla iletişime geçilmekte ve ilgili birimde mülakata davet edilmektedir. Mülakatı da başarı ile tamamlayan adaylar için oryantasyon süreci ile birlikte işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Güncel Esenler iş ilanları

 • Sekreter
 • Takım Arkadaşı Arıyoruz
 • Güvenlik Elemanı
 • Vasıfsız Eleman
 • Rehberlik Öğretmeni
 • Depo Personeli
 • Kamyon Şoförü
 • Ofis Elemanı
 • Paketleme Elemanı

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de bağcılar iş ilanlarına bakabilirsiniz.

9 yorum

  • Merhaba Cansu Hanım, belki başvuru yapmışsınızdır ama ben gene de yardımcı olayım ben oranın eski stajyerlerindenim. Esenler Belediyesi İnsan Kaynaklarına mail atabilirsiniz onlar yardımcı olacaktır veya Esenler Belediyesi online işlemlerden başvuru oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*