Elektra Enerji Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Elektra Enerji’de çalışmak isteyen adaylara müjde. Elektra Enerji bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Elektra Enerji personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Elektra enerji EPDK’dan aldığı toptan enerji lisansı ile öncelikli şekilde Türkiye’de elektrik enerjisi ticareti yapmaya 2011 senesinde başlamıştır. Yılın farklı dönemlerinde personel ihtiyacı olur.

Elektra Enerji personel alımı ve iş ilanları

Elektra Enerji İş İlanları 

Elektra enerji içerisinde çok sayıda departman vardır. Bunun getirdiği etkiyle beraber sahip olduğu çok sayıda pozisyon bulunur. Firmanın ihtiyaçlarına göre bunlardan herhangi birinde, yılın farklı dönemlerinde ilanlar verebilir. Başvurmak isteyenler ilk olarak takip etme şeklini bilmelidir.

Bu hususta özel sektörde birçok firmanın kariyer sitelerini iş ilanı vermek için kullandığı görülür. Dolayısıyla adaylar Yenibiris.com, SecretCV.com ve Kariyer.net gibi sayfaları her gün incelemelidir. Ayrıca kendi sitesi de incelenerek, bir fikir alınabilir. 

Pozisyon Lokasyon Başvur
Satın Alma Asistanı İstanbul(Avr.) Başvur
Üretim Mühendisi İstanbul(Avr.) Başvur

Nasıl Başvurulur?

Elektrik ve elektronik sektörü incelendiğinde işe alım gerçekleştirilen çok sayıda alan olduğu görülür. Bunlardan bir kısmından şu şekilde bahsedilebilir;

 1. Mühendislik
 2. Satış
 3. Üretim / İmalat
 4. Ar-Ge
 5. Teknik
 6. Diğer

Sektörde çalışan çok sayıda personel görülmekle beraber, çalışma alanları da farklılaşır. Bunlardan bazıları şöyledir;

 1. Bakım / Onarım
 2. Mühendislik
 3. Üretim / İmalat
 4. Satış
 5. Teknisyenlik

Personelin mezun olduğu bölümlere bakıldığında ise bazıları arasında şunlar görülür; 

 1. Elektrik / Elektronik Mühendisliği
 2. Elektrik (MYO)
 3. İşletme
 4. Elektronik Teknolojisi
 5. Elektrik-Elektronik Teknikerliği (MYO)

Elektra enerji iş başvurusu için https://www.elektraenerji.com.tr/insan-kaynaklari sayfasına bakıldığında, staj ve genel başvurular için info@elektraenerji.com adresine özgeçmiş ve niyet yazısı yollanabileceğinin belirtildiği görülür. Bu nedenle öncelikle profesyonel anlamda bir CV doldurulmalıdır. Ardından da niyet yazısının ne olduğu ve nasıl hazırlanması gerektiği incelenir. Bundan sonra belirttiğimiz adrese yollanır.

Eğer ilerleyen dönemlerde Kariyer.net üzerinden ilan verilirse, adaylar buradan da başvurabilir. Bunun için ilk şart burada üyelik olmasıdır. Ancak mevcut bir tane varsa kullanıcı adı ve şifre kullanılarak giriş yapılır.

Ardından yeni hesaplar özgeçmiş yazma, eski üyeler de güncelleme yapar. Bu işlemler ardından Elektra enerji sayfası açılarak, açık pozisyonlar incelenir. İş tanımları ve niteliklere göz atıldıktan sonra müracaat edilir.

Elektra Enerji Benzer İş İlanları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*