İstanbul Ekodaş Personel Alımı ve İş İlanları 2022

İstanbul Ekodaş yılın farklı dönemlerinde, ihtiyaçları ölçüsünde ilan verir. İçerisinde birçok departman ve pozisyon olduğu için, bunlardan herhangi birinde duyuru yapılabilir. Adaylar aranan niteliklere de bakarak, başvuru gerçekleştirebilir.

İstanbul Ekodaş İş İlanları 

Elektrik ve Elektronik sektörü oldukça geniş bir sektördür. Buradaki birçok firma, çoğu iş yeri gibi ilanları iş duyurularını kariyer sitelerinde verir. Zira hem iş verenler, hem de arayanlar için pratiktir. Bu bakımdan İstanbul Ekodaş iş ilanlarını takip etmek için,

 1. Kariyer.net,
 2. SecretCV.com,
 3. LinkedIn,
 4. Yenibiris.com,

Gibi kariyer siteleri ve firmanın resmi sitesi güncel olarak takip edilmelidir. Böylece ilan verildiğinde adaylar kaçırmaksızın müracaat edebilir.

Nasıl Başvurulur?

Elektrik ve elektronik oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Kapsamında çok sayıda departman olduğu için, alım yapılan pozisyonların farklılaşmasına neden olur. Bu bakımdan bazı departmanlar şöyledir;

 1. Mühendislik
 2. Satış
 3. Üretim / İmalat
 4. Ar-Ge
 5. Teknik
 6. Diğer

Bu ve diğer departmanlar, içlerinde farklı pozisyonlar bulundurabilir. Bu durum çalışan personelin görev aldığı alanları da değiştirir. Elektrik ve elektronik sektöründeki bazı alanlardan şöyle bahsedilebilir;

 1. Bakım / Onarım
 2. Mühendislik
 3. Üretim / İmalat
 4. Satış 
 5. Teknisyenlik

Sektördeki bazı personellerin mezun oldukları bölümlerden de şöyle bahsedilebilir;

 1. Elektrik / Elektronik Mühendisliği
 2. Elektrik (MYO)
 3. İşletme
 4. Elektronik Teknolojisi
 5. Elektrik – Elektronik Teknikerliği

İstanbul Ekodaş ilerleyen dönemlerde kariyer sitelerinden ilan verirse gerek ilan incelemesi, gerekse başvuru buradan yapılabilir. Müracaat için ilgili sayfada hesabınız olması şarttır. Zira bu koşul olmazsa başvuru da gerçekleştirilemez.

Ekodaş tarafından ilan verilen siteye üye olma ardından, burada bir CV hazırlanır. Burada tüm bilgilerin detaylı şekilde verilmesi önerilir. Zira belge başvuru esnasında gönderilir. Ancak günümüzde birçok kişi bu sitelerde hesaba sahip olduğu için, hâlihazırda üyeliğiniz varsa giriş yapmanız yeterlidir.

Özgeçmişin de ne kadar güncel olduğuna baktıktan sonra, başvuru işlemleri kısa sürede yapılabilir. İlanların kapanma tarihi olduğu için, güncellenmemesi durumunda başvuru fırsatı ortadan kalkar. Dolayısıyla adaylar her gün kontrol etmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*