Çekmeköy Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Çekmeköy Belediyesi Personel Alımı

Çekmeköy Belediyesi, 1994’ten beri Ümraniye’ye bağlı bir belde belediyesiyken 22 Mart 2008 tarihinde ilçe belediyesi vasfını kazandı.

İnsan merkezli ve katılımcı bir anlayışla Çekmeköy’ün doğal yapısına uygun huzurlu ve kaliteli bir yaşam alanı oluşturmak hedefinde olan Çekmeköy Belediyesi, yatırımlarına bu hedef doğrultusunda yön vermektedir. Kurumun yoğun tempo gösterdiği yatırım alanlarında ve mevcut bazı birimlerinde istihdam etmek üzere deneyimli ve deneyimsiz personel alımı yapacağı öngörülmektedir.

Çekmeköy Belediyesi Personel Alımı

Çekmeköy Belediyesi İşçi Alımı

Son dönemlerde kadrosuna dâhil ettiği personellerini İşkur ile birlikte yürüttüğü işçi alım süreci dâhilinde değerlendiren Çekmeköy Belediyesi, bu işçileri genel olarak sözleşmeli işçi statüsünde kadrolandırmakta ve bu paralelde sosyal haklar tanımaktadır.

Çalışma saatlerini bütün personeller için 08.30-17.30 olarak belirleyen kurum, gerekli duyulduğunda işçiler için ek mesai sistemi uygulamakta ve çalışma saatlerine göre ayarlanan ek ücret ödemektedir.

Çekmeköy Belediyesi Memur Alımı

Memur pozisyonunda görev alabilmek, diğer pozisyonlara göre daha zordur. Çekmeköy Belediyesi memur alımı yaparken öncelikle almış olduğunuz puana, daha sonra da sözlü mülakattaki durumunuza bakılıyor. Memur olabilmek için direk olarak başvuru yapmanız yeterli olmuyor, öncelikle Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmanız gerekiyor.

Puanınız belli olduktan sonra yerleşmek istediğiniz bölümün Çekmeköy Belediyesi’nde kadrosunun açılıp açılmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Sadece belediyede değil diğer kamu kurumlarının memurluk için kadro açıp açmadığını, Ösym’ nin yayınlamış olduğu yerleştirme kılavuzundan takip ederek öğrenebilirsiniz. Çekmeköy Belediyesi memur alımı başvuruları için kendinize uygun olan bölümü tercih etmenizi öneririz…

Çekmeköy Belediyesi İş İlanları

”Kentsel ve sosyal yapısı ile modern ve model Çekmeköy” vizyonu ile faaliyet gösteren Çekmeköy Belediyesi, bu faaliyetleri kapsamında kadrosuna alacağı personelleri için resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak. Genellikle yayınladığı iş ilanlarında açık pozisyonlara, çalışma şartlarına ve elemanlara sağlanacak sosyal haklara yer veren kurum, bünyesinde çalışmak isteyen adaylardan bu detayları dikkatli bir şekilde incelemelerini istemektedir.

Ayrıca çalışma ilkelerini insan merkezli, katılımcı, adil, şeffaf, hesap verebilir, kaynakları etkin ve verimli kullanan, hukuka uygun ve değerlere saygılı, hızlı, kaliteli, güler yüzlü ve çevreye duyarlı olarak açıklayan Çekmeköy Belediyesi, kadrosuna alacağı personellerinin de bu ilkeler doğrultusunda çalışmalarını istemektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Çekmeköy Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadrosuna alacağı personelleri çalışma alanlarına göre sınava ya da mülakata tabi tutan Çekmeköy Belediyesi,  herhangi bir birimde memur kadrosuyla işe alınacak olan adaylardan KPSS’den uygun puanı almış olmalarını isterken bazı pozisyonlar için de internet sitesinden yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmalarını genellikle yeterli görmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Sizden talep geldikçe en iyi şekilde bütün duyuruları, Çekmeköy iş ilanlarını bu sayfa üzerinden aktarmaya çalışacağız. Alt kısımda bulunan ilanlardan size uygun olanı seçerek,  cv oluşturduktan sonra başvuruda bulunabilirsiniz.

Güncel Çekmeköy İş İlanları

 • Çay – Kahve Servis Elemanı (Engelli)
 • Bilgi Teknolojileri Uzmanı Yardımcısı (Engelli)
 • Santral Operatörü (Engelli)
 • Çekmeköy Bay Özel Güvenlik Görevlisi Daimi İş İmkanı.
 • Kasiyer
 • Yemekhane Elemanı
 • Reyon Elemanı

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de çekmeköy iş ilanlarına bakabilirsiniz.

4 yorum

 1. Merhaba, Okul ve personel servisi yapan aracımla yaklaşık 2 yıldır işsizim. Kiradayım Çocuğum üniversitede okuyor. Suan evdeyim. E sınıfı ehliyetine sahip bir anneyim. Aracımla ya da şahsım olarak iş aramaktayım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*