CarrefourSA Personel Alımı ve İş İlanları 2018

CarrefourSA Personel Alımı

CarrefourSA, Türkiye’nin en kaliteli alışveriş mağazalarından birisi olarak 1993 yılından beridir sektörde faaliyet göstermektedir. CarrefourSA personel alımı diğer firmalara nazaran daha sık gerçekleşiyor diyebiliriz. Çünkü firmanın şube ağı oldukça yaygın ve farklı düzeylerde eleman alımına ihtiyaç duyulmaktadır. Adaylar bu alımlar doğrultusunda başvurularını gerçekleştirebilirler.

Carrefoursa başvurusu yaparak, bu firmada çalışmak isteyen adaylar için aranılan temel özelliklerin başında; kişinin bakımlı olması ve daha da önemlisi ise ekip çalışmasına uygun olmalarıdır.

Çünkü mağaza içerisinde birimler sürekli birbirleri ile etkileşim halinde kalmaktadırlar. Bu da personelin ekip çalışmasına yatkın özelliklere sahip olmasını gerekli kılmaktadır. İletişimi güçlü, güler yüzlü ve pozitif adayların şansı daha yüksek olmaktadır.

Elbette ki bu kriterler; özellikle de mağaza dışı görevlerde yer alacak personeller için her zaman gerekli olmayabilir. Bu nedenle adaylar Carrefoursa işçi alımı ilan ayrıntılarını dikkate almalıdır.

CarrefourSA Personel Alımı

CarrefourSA Çalışma Şartları

Mağaza bünyesinde çalışma şartları personelin görevine göre değişkenlik göstermekle birlikte, genel olarak aşağıdaki gibidir;

 • Çalışma saatleri haftalık 45 saat ve günlük 8 saat olarak belirlenmiştir.
 • Her bir personel için haftalık ve yıllık izin vardır.
 • Fazladan mesai yapılması durumunda ise ek mesai ücreti alınmaktadır.
 • Mesai saatlerinde personeller genelde mağaza içerisinde zaman geçirir ve sürekli olarak diğer personeller yada müşteriler ile etkileşim kurmak durumundadır.

Şirket; güvenlik görevlisi, kasap personeli, kasa personeli, mal kabul elemanı, idari yönetim uzmanı gibi farklı düzeylerde alımlar yapmaktadır. Dolayısıyla çalışma şartları farklılık gösterebilmektedir.

Carrefoursa maaşları da personelin görev seviyesine göre en az 1,700 TL seviyesinde olurken, 2,000 TL civarına kadar çıkabilmektedir. Maaşlara ayrıca; Yol Parası + Gıda Çeki + Prim de dâhil edilmektedir.

CarrefourSA İş İlanları

Carrefoursa engelli alımı da yaptığı için hem engeli olmayan vatandaşlarımız, hem de engelli olan bireyler bu ilanları takip edebilirler. Öte yandan iş ilanları sezonluk ve uzun dönemlik olarak açılmaktadır.

Sezonluk görev almak isteyen adayların; Mart, Nisan aylarında açılan iş ilanlarını takip etmeleri ve başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Carrefoursa haricinde en çok başvuru alan diğer alışveriş mağazaları ise Bim, Migros, Şok ve Dia’dır.

CarrefourSA İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Carrefoursa iş başvurusu yapmak isteyenler için farklı yöntemler vardır.

 • Adaylar Sabancı Holging resmi web sitesinde “Kariyer” sayfasında hem açık pozisyonları görüntüleyebilir hem de ilgili pozisyonlar için online iş başvurusu yapabilir.
 • Bir diğer seçenek olarak ise CarrefoursaSA iş başvuru formu web sitesi üzerinden de başvurular gerçekleştirilebilmektedir.
 • Adaylar dilerlerse iş ilanları sayfasında ilanları takip edebilir, bu ilanlar üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Adaylar kendileri için en uygun başvuru yöntemini kullanarak, sahip oldukları nitelikler doğrultusunda başvurularını part-time yada full-time olarak gerçekleştirebilirler.

CarrefourSA İnsan Kaynakları

CarrefourSA İnsan Kaynakları faaliyet gösterdiği her ülkede misyon, vizyon ve temel değerlerine uygun olacak şekilde;

 • Nitelikli iş gücünü şirketimize kazandırmak ve yatırım yapmak,
 • Çalışanların gelişimine katkı sağlamak,
 • Organizasyonu geliştirmek ve güçlendirmek,
 • Ücret yönetimi ve ödüllendirme sistemini yönetmek,
 • Çalışanların motivasyonunu ve bağlılığını arttırmak,
 • adına yoğun ve etkili biçimde çalışmaktadır.

CarrefourSA’da Staj Deneyimi

CarrefourSA bünyesinde staj yapmak isteyen lise ve üniversite öğrencileri Genel Müdürlük veya Marketlerde; İnsan Kaynakları Direktörlüğü-İnsan Kaynakları Operasyon Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, uygun bulunan ve kendilerini geliştirebilecekleri departmanlarda staj yapma imkanından faydalanmaktadır.

11 Comments

 1. mehmet resul 29 Haziran 2014
 2. EROL BEYTEKİN 15 Temmuz 2014
 3. EROL BEYTEKİN 15 Temmuz 2014
 4. aydın çiçek 23 Ağustos 2014
 5. cevat CAN 11 Eylül 2014
 6. mehmet nuri yıldırım 28 Ocak 2015
 7. engin deniz 14 Nisan 2015
 8. KÖKSAL 21 Nisan 2015
 9. KÖKSAL 21 Nisan 2015
 10. Serdal celik 11 Eylül 2017
 11. Serdal celik 11 Eylül 2017

Leave a Reply