Avrupa Birliği Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Avrupa Birliği Bakanlığı personel alımı yapacak!

Avrupa Birliği Bakanlığı iş başvurusu yaparak sizde Avrupa Birliği Bakanlığı’ın gücünden güç alabilirsiniz. Avrupa Birliği Bakanlığı personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Avrupa Birliği Bakanlığı eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Avrupa Birliği Bakanlığı insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Avrupa Birliği Bakanlığı sözleşmeli ve kadrolu olarak personel alımında bulunacak. Hem sözleşmeli hem de kadrolu olacak olan memur alımı ilk aşamasında yazılı sınav ikinci aşamasında ise sözlü sınavdan geçirilecek ve iki aşamanın sonucunda da başarılı olan aday ya da adayların personel alım işlemi gerçekleştirilecektir.

Adayların yerine getirmesi gereken şartlardan birkaçını söyleyecek olursak ilk olarak en az lise ya da dengi bir okuldan mezun olması gerekmektedir. Kamu hakları ile ilgili herhangi bir mahrumiyeti bulunmaması gerekmektedir. İşçi alımı işlemlerinde adaylardan biraz daha fazla yerine getirilmesi gereken şartlar bakanlık tarafından istenilmiş olup bu evraklar ile başvuru işlemi gerçekleştirilmektedir.

Aranan şartlardan bir diğeri ise ofis ekipmanları ile beraberinde bilgisayarı yeterli düzeyde kullanabilmek. Görev yapılacak olan ülkenin dilini, gelenek ve görenekleri ile beraberinde ülkeyi iyi tanımaları gerekmektedir. Avrupa Birliği Bakanlığı personel alımı kapsamında bu şartlar ile artı olarak basit birkaç daha şart istenmektedir. Sonrasında ise kolaylıkla başvurunuzu yapabilir ve yazılı sınava ardından da mülakatlara girme şansına sahip olabilirsiniz.

Avrupa Birliği ve Türkiye arasında 5824 sayılı kanunla onaylanması uygun bulunan IPA Çerçeve Anlaşması ve 16.09.2009 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği Komisyonu arasında imzalanan Türkiye’deki İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Bileşeni altındaki katılım öncesi yardım aracından sağlanan topluluk desteğine yönelik İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKG OP) ile ilgili Finansman Anlaşması kapsamında ilgili Operasyonel Programın Program Otoritesi olarak görevli Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen TR07H5.01-01/002 sayılı AT Sözleşmesi kapsamında, 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca “Sözleşmeli Personel” statüsünde istihdam edilmek üzere “20 (yirmi)” İzleme Uzmanı alımına yönelik Seçme Sınavı yapılacaktır.

  • Sınav İlanı için buraya tıklayınız.
  • İş Başvuru Formu için buraya tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*