Astrolog Nasıl Olunur?

Astroloji günümüz şartlarında fazlasıyla ilgi görmeye başlayan, aslında kökeni insanlık tarihinin belki de çok daha öncesine dayanan bir kehanet ve gelecekten haber alma sisteminin toplamıdır. Bu sistemin temelini oluşturan ana basamaklar Güneş, Gezegenler ve Aydır. Bu basamakların bizi ulaştıracağı yer ise burçlardır. Bu sistem çok ayrıntılı detaylara dayanmakla birlikte, birçok şekil ve kozmik olayların sistematik bir tablo içerisindeki dizilimlerinin o zaman diliminde yaşanan doğa olaylarının aracılığı ile bize verdiği mesajları okuyabilme sanatı ile ilgilidir.astrolog nasıl olunur

Günümüz de birçok Avrupa ülkesinde Astroloji Okulu adı altında veya astroloji akademisi tanımıyla birçok eğitim kurumu vardır. Bu kurslara giderek tabi ki temel birkaç bilgi öğrenmek çok kolaydır fakat sizi astrolog yapabilecek bilgi ve donanıma ulaştırmamaktadır. Bu sizi para vererek bile ulaşabileceğiniz bir sertifikalı astrolog yapabilir sadece ama donanım ve deneyim olarak yeterli olmayacaksınızdır. Ülkemize baktığımızda ise bu tarz kursların resmi anlamda çok fazla izine bağlı olduğu için bu yönde sertifika veren kursların açılması biraz daha koşul anlamında zorlayıcıdır.

Astrolog Nasıl Olunur?

Bu konuyla yakından ilgilenen insanların o halde Astrolog nasıl olunur dediğini duyar gibiyim. İnsanlar her çağda gelecekten bilgi edinme merakları göz ardı edilemez bir gerçektir ve bu durumda gelecekten haber verebilen tüm insanlar ve yöntemler ilgi odağı olmuştur. Astrolog olmak aslında tüm doğa olaylarını, yıldızları, gezegenleri, gezegen ve yıldızların yaptığı açılarda aldığı konumları, güneş ay tutulmalarının, gezegenlerin geri hareketlerinin yaşayan insan ırkının üzerindeki etkilerini okumaya ve bu bilgileri yorumlayabilmekte ustalaşmak ile ilgilidir.

Astroloji sanatını öğrenmek sadece kitaplar okuyarak ve kurslara giderek temel bilgileri öğrenmenin tabi ki faydaları olacaktır, fakat gerçek anlamda astrolog olmak istiyorsanız. Deneyimlerinizi artırmalı ve sürekli horoskop yorumlayarak kendinizi horoskop okumakta ustalaştırmalısınız. Başka astrologlardan ve kitaplardan kulaktan dolma bilgilerle değil kendi görüş ve bakış açınızı ortaya koyaraktan kendi yorumlarınızın zamanla ustalaştığınızı göreceksiniz.

İlk denemelerinizde başarısız yorumlardaki alacağınız olumsuz tepkileri umursamadan ve amacınızı zamanla mükemmel yorumlarla iyi bir Astrolog olmak olduğunu unutmadığımızda zamanla tüm çabalarınızın sonucunda horoskopların size verdiği mesajları insanlara iletmekte ustalaştığınızı göreceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*