Amazon Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Amazon’da çalışmak isteyen adaylara müjde. Amazon bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Amazon personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Seattle merkezli kurulan bir satış hizmeti sunan bir firmadır. Kitap satışı ile başlayan ve sonrasında da DVD, bilgisayar oyunları, mobilya ve aksesuarlar satmaktadır.  Dünya’da çok tercih edilen alışveriş sitelerinden biridir.

Her geçen günde talep hızlı bir şekilde Dünya’nın her yerinde artmaktadır. Talep ve isteklerin doğrultusunda da ürün çeşitliliğinin artması ile de büyümeye hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Amazon Personel Alımı ve İş İlanları

Amazon İş İlanları

Amazon, temelde bir teknoloji firmasıdır. Çeşitli departmanlarda ve pozisyonlarda personellere ihtiyaç duymaktadır. Kurulduğu ilk günden itibaren çok hızlı bir büyüme ile Dünya’nın her bir yerine ulaşmaktadır.

Yeni ürünlerin eklenmesi, yönetilmesi ve sitenin üzerinde yapılan değişimlere kadar her bir alanda kişilerin çok çeşitli sorumluluklara sahip ekipler çalışmaktadır. Herkesin isteklerine ve talep edilen ürünlerin ulaştırılmasına kadar ihtiyaç duyulan daha çok çalışana ihtiyaç duyulmaktadır. Pek çok kişide iş ilanlarını çok yakından takip etmektedir. 

Amazon Nasıl Başvurulur?

Amazon’a iş başvurusu yapabilmenin çeşitli yolları bulunmaktadır. https://www.amazon.jobs/en/ sayfasına girerek profilinizi oluşturabilirsiniz. Ancak sayfa İngilizce olduğu için bütün bilgilerini İngilizce olarak girmeniz gerekmektedir. Satın almadan, veri analizi, editör, tasarım, insan kaynakları, finans, güvenlik, software geliştirme başta olmak üzere 34 kategoride iş ilanı bulunmaktadır. Adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra kategorileri seçerek başvuru yapabilirsiniz. 

Başka bir seçenek ise de https://www.linkedin.com üzerinden yayınlanan iş ilanlarıdır.  https://www.kariyer.net  üzerinden de iş ilanlarını rahatlık ile bulabilirsiniz. Başvurunuzu ilgili soruları yanıtladıktan sonra gönder sekmesine basarak tamamlayabilirsiniz.

Amazon Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Software Geliştirme: Sitenin ve alt yapının sürekli bir şekilde çalışması, yeni fonksiyonların eklenmesi ve talepler doğrultusunda uygun software kurulmasından sorumlu kişilerdir.
  • Veri Analizi Uzmanı: Talepler ve satın alınan ürünler, yıllık kar gibi pek çok veriyi inceleyen kişilerdir.
  • Editör ve Tasarım: Sitenin tasarımı ve ürünlerin açıklama metinleri hakkında sorumlu olan kişilerdir. 
  • Araştırma Müdürü: Pazar analizi yaparak, müşteri profili çıkarmak ve ilgili raporların hazırlayan kişilerdir. 

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saatleri: Pozisyon ve sorumluluklara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Benzer İş İlanları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*