Alternatif Bank Gişe Memuru Alımı 2022

1991 yılından bu yana hizmet veren Alternatif Bank, her geçen gün birçok kişiye hizmet vermektedir. Bu bakımdan gişe memuru alımı gibi duyurularak vererek, müşterilerine daha hızlı ve kaliteli çözümler sunmaktadır. Bunlara başvurmak istiyorsanız LinkedIn, Kariyer.net üzerinden ilanları takip edebilirsiniz.

Abank gişe memuru alımı

Ancak bunun öncesine hangi niteliklerin arandığını bilmeniz gerekir. Zira bunlara uyum sağlanmıyorsa, başvurunuz da olumsuz olacaktır. Bunlardan bazıları şöyle verilebilir;

 1. Gelişim zihniyetli olma
 2. Sonuç ve başarıya odaklı olma
 3. Öğrenmeye açık yapıda olma
 4. Takım çalışması yapabilme
 5. İş geliştirebilmek için çalışma
 6. Müşteri odaklı olma

Eğer bu gibi nitelikleriniz varsa ve kurum tarafından belirtilen özellikleri de taşıyorsanız, başvuru işlemlerinizi kısa sürede yapabilirsiniz.

Alternatif Bank Gişe Memuru Alımı Yapacak

Alternatif Bank, yılın farklı zamanlarında ihtiyacı çerçevesinde alım yapmaktadır. Bunlardan biri de gişe yetkilisi alımı olup, adayların düzenli aralıklar ile takip etmesi gereklidir. LinkedIn üzerinde ilanlar sıklıkla yayınlanmakta olup, bunları takip ve başvuru şöyle gerçekleştirilir;

 1. LinkedIn’e giriş yapın.
 2. Üye değilseniz yeni bir hesap açın. Mevcut hesabınız varsa giriş yapın.
 3. Alternatif Bank profiline girerek, iş ilanlarını gör üzerine tıklayın.
 4. Ardından tüm ilanları görerek, herhangi birine tıklayıp sol taraftan başvur üzerine tıklayın.

Diğer bir başvuru şekli ise Kariyer.net platformunu kullanmadır. Burada şu işlemler takip edilir;

 1. net net platformuna girin.
 2. Kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapın ve özgeçmişinizi güncelleyin. Üye değilseniz yeni bir hesap açın.
 3. Alternatif Bank profilini açarak, iş ilanlarını görüntüleyin.
 4. Eğer şartlarını yerine getiriyorsanız, başvur butonuna tıklayın.
 5. Gerekli tercihleri yaparak, başvuruyu tamamla butonunu kullanın.

Böylece tüm işlemler başarılı bir şekilde sonuçlandırılır. Bunlara ek olarak, YetenekveGelisimYonetimi@alternatifbank.com.tr adresine özgeçmiş göndermeniz de mümkündür.

Alternatif Bank Gişe Memuru Sınavları Ne Zaman?

Alternatif Bank’a katılmak isteyen kişiler, alımlardan sonra gişe memuru sınavı hakkında bilgi edinmek istemektedir. Bunun için tek yapmanız gereken, online sistemler üzerinden başvurmak ya da CV göndermektedir.

Zira sınav olması için, bir alım yapılması gerekir. Eğer online başvuru ya da CV yollama sonrasında uygun bulunursanız, kurumun yetkilileri sizinle irtibat kuracaktır. Böylece sınav tarihleri ve diğer konular üzerine ayrıntılı bilgi verilecektir.

Alternatif Bank Gişe Memuru Nasıl Olunur?

Alternatif Bank’ta gişe memuru olmak istiyorsanız ve online başvuruyu geçmişseniz, sınavda büyük bir özen göstermeniz gerekir. Zira burada belirli bir süre içerisine, adaylara genel yetenek testi sunulur. Bunu çözen ve yeterli puanı alan adaylar, mülakat için çağrılır.

Bu nedenle zamanı doğru kullanmanız, okuduğunuzu hızlıca anlamanız gerekir. Buna yönelik deneme testleri çözmek, sınava hazırlanmanızı sağlayacağı için, başarılı olmanızı sağlayabilir. Sınavı geçtikten sonra da mülakata katılım yapılır.

Bunun hakkında bilgiler de sınavı başarıyla tamamlayan adaylara iletilecektir. Dolayısıyla adaylar bu bilgilendirme kapsamında ilerlemeli, tarih ve saatte belirtilen yere gitmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*