VAKKO Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Tarihi, 1934 İstanbul’una dayanan Vakko’nun oldukça mütevazi bir ortaya çıkış hikayesi vardır. Vitali Hakko tarafından küçük bir şapkacı dükkanı ile temeli atılan Vakko’nun Türkiye çıkışlı pamuk, ipek ve yün kullanımı ile eşarplar üretmeye başlaması ve ardından şapka ile eşarpların yetmeyeceği düşünülerek hazır giyime yönelmeyle büyüme ve gelişme başlamış olur.

Yıllık cirosu 1 milyar TL bandına yetişmek üzere olan Vakko’nun ihracat miktarı ise USD üzerinden 1 milyonu geride bıraktığı söylenebilir. Yaklaşık olarak 2,500 çalışanı ile Türkiye’nin her yerinde hizmet veren Vakko, dünyanın dört bir yanında da şubeler açmış durumdadır. Vakko artık günümüzde sadece bir giyim firması değil birçok alanda hizmet vermektedir (patisseri, bistrot gibi)

Vakko İş İlanları

Yenilikçi yapısı ile oldukça dikkat çekici olan Vakko’nun personelinden beklediği şey ise yenilikçi ve hayata pozitif bakması olmaktadır. Sosyal becerilerinin yüksek olduğu çalışma arkadaşları edinmek isteyen firmanın çalışma sahası yeni mağaza ve yeni alt gruplar ile artış gösteremeye devam etmektedir.

Vakko’nun maaş skalası asgari ücretten %15 civarlarında daha fazla olmaktadır. Çalışma süresi arttıkça maaş skalası da bununla beraber daha artarak, çalışan için daha iyi bir maaş olabilmektedir. Vakko’da günlük olarak çalışma saati yasaların belirttiği sınıra dayanarak 7,5 olmaktadır. Çay ve yemek molası dahil edilince günlük mağazada personelin 8,5 saat çalıştığı bilinmelidir.

Haftalık bir gün izin yapabilen çalışanların senelik 14+2 günlük yıllık izin hakları bulunmaktadır. Ayrıca personeli için iş çıkışları için servisler bulunduran Vakko’da yemek ücreti, sigorta ve prim sistemi de uygulanmaktadır. Vakko personeli için belirlenen yemek ücreti multinet kartları içerisinde çalışana verilmekte ve bu kartla alışveriş yapılabilmektedir.

Nasıl Başvurulur?

Vakko iş başvuruları oldukça kolay yapılabilmektedir. Vakko internet sitesi veya farklı kariyer sitelerinden gerekli bilgiler doldurularak online başvuru yapılabilmektedir. Online başvuru da istenen bilgilerin veya yüklenilmesi istenen belgelerin eksiksiz tamamlanması gereklidir. Başvuru sonrası Vakko insan kaynakları tarafından değerlendirilen başvurular için gerekli geri dönüşler böylece sağlanmaya başlamış olur. Başvuru için tıklayın.

  • Vakko Mağazacılık İnsan Kaynakları Tel: 0216 554 07 00
  • Vakko Üretim Merkezi İnsan Kaynakları Tel: 0212 622 55 00
  • Vakko İnsan Kaynakları Mail Adresi: insankaynakları@vakko.com.tr

Vakko Açık Pozisyonlar

  • Komi Garson (Vakko Patisserie Metropol) – İstanbul: Dış görünüş ve kişisel hijyenine dikkat eden, insan ilişkileri kuvvetli biri olması tercih edilmektedir.
  • Çikolata Satış Danışmanı (Vakko Patisserie Metropol) – İstanbul: Yenilikçi, kendine güvenen, gıda veya turizm alanında kariyer hedefleyen, tercihen gıda perakende sektöründe birikimi olan.
  • Satış Danışmanı (Vakko Butik Metropol) – İstanbul: Mağaza ürün satıcılığı konusunda deneyimli, modayı takip eden ve yaşam şekli olarak benimseyen ve tercihen en az lise mezunu olma.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*