Türk Hava Kurumu Personel Alım İlanı

Türk Hava Kurumu Personel Alımı Yapıyor

Türk Hava Kurumu, sivil havacılık sektöründeki büyüme ve değişimdeki öncülüğüne paralel olarak çağdaş insan kaynakları uygulamalarındaki tüm gelişmelerin takip edilmesi ve Kuruma uyarlanmasına önem verir.

Alınacak adaylarda aranan ortak özellik, pozisyonun gerektirdiği eğitim, teknik bilgi ve yetkinlikler dışında, değerlerimizle doğru orantılı kişilik özelliklerine sahip olunmasıdır. Dürüst olmak, iş arkadaşlarını, kurumunu ve grubunu sahiplenmek, sonuç odaklı yaratıcı fikirler üretmek ve yenilikçi çözümler getirebilmek öncelikli değerlendirilen kriterlerdir.

Adaylarda Aranılan Genel Şartlar:

  • Ekip çalışmalarında uyumlu olmak
  • Yoğun iş temposunda çalışabilecek
  • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak
  • Alım yapılacak İlde ikamet eden
  • İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak
  • Lisans mezunu olmak

Türk Hava Kurumu Hakkında

Türk Hava Kurumu, Türkiye’de havacılık sanayisini kurmak; askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlamak için 16 Şubat 1925’te Mustafa Kemal Paşa’nın emri ile kurulmuş bir dernektir. Atatürk’ün işareti ile kurulduğunda Cevat Abbas Gürer kurucu ve başkan idi ve dernek Türk Tayyare Cemiyeti adını taşımaktaydı; 1935 yılında Türk Hava Kurumu (THK) adını aldı.

THK, Türkiye’nin “Havacılık Federasyonu” yetkisini taşır. 5 Ağustos 1925 tarihinden itibaren ‘kamu yararına çalışan dernek’ statüsündedir. Merkezi Ankara’dadır. Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu THK’nın manevi koruyucularındandır. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Kuvvet Komutanları, Ankara Valisi doğal üyeleri arasında bulunmaktadır.

Başvuru

Detaylı bilgi ve başvuru için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz;

http://www.yenibiris.com/turk-hava-kurumu-is-ilanlari?mod=detay&firma=52347&frm=48125

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*