Makro Market Personel Alımı ve İş İlanları 2023

1991 yılında kurulan Makro Market, modern bir anlayışla çalışan organize bir perakende markasıdır. Makro Market % 100 Türk sermayesiyle çalışır. 13 ilde 6 ayrı bölge müdürlüğüne bağlı olarak çalışan Makro Market, toplamda 193 mağazası ile hizmet vermektedir. Zaman içerisinde teknolojik yenilikler ve gelişmelerle kendisini yapılandıran Makro Market, Türkiye’de perakendeciliğin öncüsü konumundadır.

Makro Market iş başvurusu

Makro Market İş İlanları

Makro Market, perakende sektörünün en köklü firmalarından birisidir. Sağladığı istihdam ile ülke ekonomisinin canlanmasında oldukça etkili bir konumdadır. Alanında yeterli kişileri işe almakla birlikte bünyesinde engelli personelde bulundurmaktadır.İşe alınan kişilerin sağlık sigortaları yapılmaktadır. Makro Market iş başvurusunda, adaylardan istenen özellikler şu şekilde sıralanmaktadır.

 • En az lise mezunu olmak,
 • Başvurulan iş sahasında deneyime sahip olmak,
 • İnsanlarla iyi iletişim kurabilmek,
 • Güler yüzlü ve ilgili olmak,
 • Dış görünüme özen göstermek ve kişisel bakıma dikkat etmek,
 • Çalışma saatlerine ve tempoya ayak uydurabilmek,
 • Ekiple uyumlu bir şekilde çalışmak.

Nasıl Başvurulur?

Makro Market, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, çalıştırdığı personelleri işinin ehli ve azimli kişilerden seçmektedir. Makro Market iş başvurusu yapmak için aşağıdaki adresleri kullanabilirsiniz.

Makro Market iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların aşağıdaki koşullara uymaları gerekmektedir:

 • -18 yaşını doldurmuş olmak
 • -T.C. vatandaşı olmak
 • -Adli sicilin temiz olması
 • -Çalışkan ve azimli olmak

Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Kasiyer
 • Tezgahtar
 • Depo Personeli
 • Satın Alma
 • Bilgi İşlem

Pozisyonların Açıklamaları

 • Kasiyer: Kasiyer müşteri ile temas sağlayan en önemli çalışanlardan birisidir. Kasiyerin, pratik ve güler yüzlü olması gerekmektedir. Müşterilerin yoğun olduğu zamanlarda tüm müşterilerin memnuniyetini sağlayabilecek yetenekte ve hızlı olmalıdır. Bunların dışında kasiyerlerin kişisel bakımına dikkat ederek, kullandığı elektronik aletlere hakim olması gerekmektedir.
 • Tezgahtar:Tezgahtar, müşteriye bilgi vererek, ürün satışını yapmaktadır. Tezgahtarların özellikle iletişim becerilerinin iyi olması gerekmektedir. Bunların dışında reyondaki ürün kontrollerinin yapılmasından da sorumludur.
 • Depo Personeli:Ürün sevkiyatından sorumlu kişidir. Ürünlerin reyonlara ulaşmasını sağlar. Ürünlerin sağlık koşullarında muhafaza edilmesinden sorumludur.
 • Satın Alma Personeli: Firmanın maddi kaynaklarının kontrolünü sağlar. Mağazanın giderleri ve mevcut ürünlerin maliyetinin listelenmesinden ve organize edilmesinden sorumludur.
 • Bilgi İşlem Personeli: Mağazanın elektronik alt yapısını düzenleyen kişidir.Mağazada bulunan tüm elektronik aygıtın bakımından ve işleyişinden sorumludur.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saatleri: 09.00 – 21.00

Alım Yapılacak Şehirler: Ankara

18 Comments

 1. samsun çarşambada ikamet ediyorum markette herhangi bir yerde görev alabilirim işletme fakultesi mezunuyum iş tecrübem muhasebe planlama depo

 2. Daha önce hal bünyesinde çalıştım şimdi işarıyorum şarküteri ve et ve balıktanda anlıyorum 05374502126 ararsanız sevinirim

 3. Merhaba metro toptancı marketinde 9 yıldır calısıyorum halen calısmaktayım. Memleketim karamana taşınacağım için karaman şubenizde çalışmak istiyorum şimdiden ilginize teşekkürler 5349196892

 4. Mağazacılık sektöründe her bölümünde deneyimim vardır şuan işe ihtiyacım var Ankara oturuyorum

 5. ben emrah köksal samsunda oturuyorum makro markette calişmak istiyorum boy 170 kilo 70 no 0542 504 7671

 6. Market deneyimli reyon görevlisi ve kasiyerim acil iş arıyorum bana dönüş yarasanız memnun olurum 05533103992

 7. sayın yetkili,
  17 yıl şarküteri bölümü tecrübem vardır. istanbul pendik te ikamet ediyorum bursa doğumluğum 32 yaşındayım. konusunda uzman biriyle çalışmak istiyorsanız mutlaka arayın 05326962598

 8. İstanbul da ve samsunda bir senedir a101 mağzasında msy mağza sorumlusuyardımcısı olarak çalışmaktayım bu firmanın yemeğimizi karşılamamasından dolayı başka iş aramaktayım bir senedir kasa bilğim ve mağza içi çalışma sistemim mevcuttur saygılarımla teşekkürlerimi sunarım.

 9. slm 27 yasındayım ıs tecrubem vr acıl ıse ıhtıyacım var ne ıs olursa yapabılırım
  saygılarımla tesekkurlerımı sunuyorum 05061285919

 10. Sivasta yerel markette 4 sene magza mudur yrd.cinsi olarak görev yaptim şuanbostayim eyliyim bbir çocuk babasiyim antalyada magzalarinizda calismak istiyorum reyon cü olarak sim dilden ilginize tesekkurler

 11. MRB ANTALYADAN VOLKAN AÇIKGÖZ EVLİ VE 2 KIZ BABASIYIM BENDE MİGROS CALFEORSADA VE 1E1 MARKETLERDE ÇALIŞTIM GÖREVİM REYONCULUK BENDE AÇİLEN İŞ ARIYORUM İLGİİNİZE ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM NUMARAM 05442105669

 12. manav ustasıyım yerel markette çalışmaktayım sizin gibi ulusal markette çalışmak istiyorum [samsun.-çarşamba)

 13. kasiyerlik ve reyon tecrübem var inönü kampüsünde çalıstım iş için yardımınızı bekliyorum

 14. ismim Mehmet daha önce markette çalışmışlığım var reyon görevlisi olarak çalışmak istiyorum umarım yardımcı olursunuz ve bu işe ihtıyacım var şimdiden teşekkürler ..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*