Korozo Personel Alımı ve İş İlanları 2023

korozo-150x150

Başlıklar

Korozo personel alımı yapacak!

Korozo iş başvurusu yaparak sizde Korozo’ın gücünden güç alabilirsiniz. Korozo personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Korozo eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Korozo insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Her çalışanımızın bir yetenek olduğunu görerek potansiyelini ortaya çıkaracak süreçler oluşturmak,

Sürekli eğitim ve gelişim felsefesi ile çalışanlarımızı desteklemek,

Topluma ve etik değerlere önem veren bir çalışan profiline sahip olmak,

Tüm süreçlerimizde ayrımcılık karşıtı ve fırsat eşitliği felsefesini ön planda tutmak.

Seçme ve Yerleştirme

Doğru işe doğru insan seçimi KOROZO’da işe alım sürecinde temel felsefedir. KOROZO’ya yapılan her türlü başvuru, işin gerektirdiği yetkinlik, nitelik ve yetenekler doğrultusunda gizlilik içinde değerlendirilir. Değerlendirme doğrultusunda başvuruda bulunan adaylara mutlaka geri bildirim yapılır.

7 yıldır Kariyer net tarafından “İnsana Saygı Ödülü” nü almamız bu alandaki hassasiyetimizin bir göstergesidir.

İnsan kaynakları politikalarımızda önemli hedeflerimizden biri de sadece bugünkü gereksinimlerimizi karşılayacak ve boş pozisyonları dolduracak bir çalışan profili yerine öğrenmeye ve gelişime açık, yenilikçi ve yeniliklere kısa zamanda adapte olabilecek, vizyon sahibi bir çalışan profiline şirketimizi ulaştırmaktır.

Seçme Yerleştirme sürecinde yetkinlik bazlı mülakatlar ve pozisyona özgü testler uygulanmaktadır. Seçme yerleştirme sürecimiz din,dil,cinsiyet,ırk ve yaş ayrımı gözetmeden fırsat eşitliği ilkesine dayanmaktadır.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar web sitemizden ilgilendikleri pozisyonu önyazı ile belirterek “Genel Başvuru” yapabilmektedirler.

Organizasyon Yapısı ve SAP Sistemi

Yalın ve yatay Organizasyon yapısı içinde statik bir yapıyı değil, değişen koşullar ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda gelişen dinamik bir organizasyon yapısını benimsemekteyiz. Tüm organizasyonda pozisyonlarımızın yetki ve sorumlulukları yazılı olmakla birlikte organizasyonel yapımız ile ilgili tüm bilgilere çalışanlarımız intranet ortamından ulaşabilmektedir.

2003 yılından bu yana kullandığımız SAP sistemimiz ve Intranetimizle “e-HR” uygulamalarına hız vermekteyiz. Çalışanları ilgilendiren ve yöneticiler tarafından onaylanması gereken formlar KOROZO’da elektronik ortamda takip edilip saklanmaktadır. Bu sayede istatistiki bilgiler rahatlıkla alınabilmekte ve raporlamalar yapılabilmektedir. SAP’nin sağladığı avantajlardan bir diğeri de şirketin tüm fonksiyonlarının birbiriyle entegre olmasıdır.

Performans ve Kariyer Yönetimi

KOROZO’daki performans sisteminin amacı; çalışanların performanslarının çok yönlü ölçülerek, sağlıklı bir geribildirim sürecinin yaşanması ve bireysel performans kadar takım performansının da öne çıkarılmasıdır. KOROZO’da performans değerlendirme sonuçlarından yola çıkılarak organizasyon için gelişim fırsatları yakalanmaya çalışılır.

Çalışanlar; deneyimleri, eğilimleri ve kariyer hedefleri doğrultusunda KOROZO bünyesinde farklı iş alanlarında da görev alabilirler.

Eğitim

Eğitim faaliyetlerinin temel hedefi, kalite güvenliğine yönelmiş, verimliliğe büyük ölçüde önem veren, hijyen, çevre, sağlık ve iş güvenliği konularında bilinçli, beşeri ilişkilerinde yapıcı bir firma kültürü oluşturmak ve tüm çalışanları bu kültürün parçası yapmaktır.

İşe yeni başlayan çalışanlarımızı, yeni işine alıştırmak ve verimliliğini arttırmak amacıyla verilen oryantasyon eğitimleri, çalışanların kısa sürede işe uyumunu sağlamaktadır.

Staj

Kurum olarak her yıl lise ve üniversite öğrencilerine bizlerle birlikte çalışarak deneyim kazanma imkânı vermekteyiz. Stajyerler, şirketimizde çalışan profesyonellerin tecrübesinden faydalandığı gibi bizler de onların fikirleriyle gelişmekteyiz.

Staj Başvuruları

Başvurular İnternet sitemiz üzerinden “staj başvurusu” ilanından form doldurularak yapılmaktadır. Başvurular sonucunda uygun olan adaylar, şirketimiz İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne gelerek, staj başvuru formunu doldurmakta ve kontenjanlar doğrultusunda yerleştirilmektedir.

Üniversite Stajları için Üniversitelerin 3. ve 4. sınıfına geçme şartı aranır. Başvurular 1-15 Haziran tarihleri arasında kabul edilmektedir.Lise-Teknik lise stajları için ilgili liselerin son sınıfına geçme şartı aranır. Ağustos ve Eylül ayları içinde kabul edilmektedir.

Öneri Sistemi

Şirketimizde uygulanan Öneri Sistemi ile tüm çalışanlarımızın yönetime katılımının sağlanması, çalışanlarımızın önerileri ile verimliliğin artırılması, iş süreçlerinin iyileştirilmesi, kalitenin artırılması, motivasyonun sağlanması amaçlanmaktadır.

Tüm çalışanlarımızın önerilerini Öneri Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirilerek, uygulanabilir nitelikte olanlar ilgili birimlerin katılımı ile hayata geçirilmektedir. Öneri sahiplerine ödüllendirme sistemimiz doğrultusunda ödüller verilmektedir.

Açık Pozisyonlar:

Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kalite Kontrol Elemanı İstanbul(Avr.) Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Üretim Operatörü Flexo / Tifdruk Operatörü İzmir Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol Elemanı İzmir Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Kesme Operatörü İzmir Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Laminasyon Operatörü İzmir Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Extruder Operatörü İzmir Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Vasıflı-Vasıfsız Elemanlar İstanbul(Avr.), … Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Çay Servis ve Temizlik Elemanı İstanbul(Avr.) Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
ÜRETİM YÖNETİCİSİ ADAYLARI İstanbul(Avr.) Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
POLİMER TEKNOLOJİLERİ YÖNETİCİSİ İstanbul(Avr.) Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.
Forklift Operatörü İzmir Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.

Başvuru için tıklayınız. 

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*