Karayolları Genel Müdürlüğü Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Karayolları kökenlerini Osmanlı’dan alan, köklü bir kurumdur. Resmi bir kurum olup, Van karayolları personel alımı dâhil olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinde eleman almaktadır. Bunlara başvurmak isteyen adaylar, incelemeler yaparak gerekli başvuruları gerçekleştirebilir.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta, her gün kontrol etmedir. Zira Karayolları, gereksinimleri kapsamında ilan verdiği için, bu senenin farklı dönemlerinde gerçekleşmektedir. Eğer ilanın tarihi geçtikten sonra fark etmişseniz, bunun anlamı müracaat için sonraki alım tarihlerini beklemeniz gerektiğidir.

Ancak sonraki alımlarda, sizin istediğiniz ya da size uygun pozisyonlar bulunmayabilir. Dolayısıyla bir ilanı kaçırmak, uygun iş fırsatlarını da kaybetmektir. Ancak nitelikleriniz, başvurmak istediğiniz pozisyonu karşılamıyorsa, müracaatınız onaylanmayabilir.

Karayolları Genel Müdürlüğü Personel Alımı ve İş İlanları

Karayolları Personel Alımı Yapacak

Karayolları her yıl büyümesini devam ettirmektedir. Durum böyle olunca yeni personellere de gerek duymaktadır. Bu durumda karayolları iş ilanları verilerek, ilgilenen kişilerin müracaat etmesi sağlanmaktadır.

Eğer bunları takip ederseniz, gerekli nitelikleri de taşıyorsanız kaçırmaksızın başvuru yapabilirsiniz. İşe alım sürecini başarılı bir şekilde tamamlarsanız, işe kabul edebilir ve yeni görevinize başlayabilirsiniz.

Karayolları İşçi Alımı

Karayolları içerisinde işe alım yapılabilecek çok sayıda pozisyon vardır. Kurum, gereksinimleri çerçevesinde bunlardan herhangi birinde ilan verebilmektedir. Bunlardan bir tanesi de karayolları işçi alımı şeklindedir.

Eğer bu pozisyonda çalışmak istiyorsanız, resmi ilanları takip etmeniz yeterlidir. Bu kapsama karayolları şoför alımı da girmektedir. Bunlar farklı illerde olup, adaylar ilanlar açıldığında gerekli başvuru işlemlerini kısa sürede gerçekleştirebilir.

Karayolları İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş arayan birçok kişinin tercihleri arasında ilk sırayı devlet kurumları bulundurmaktadır. Bu bakımdan birçok devlet dairesi araştırılmakta olup, karayolları iş ilanları da bunlar arasındadır. Burada nasıl başvuracağınızdan bahsetmeden önce, girmeniz gereken sınavdan bahsedilmektedir.

Bilindiği üzere devlet dairelerine alım yapılırken, Kamu Personeli Seçme Sınavı’na katılım yapılıp, en az 70 puan alınması talep edilebilmektedir. Her ne kadar KPSS olmadan alımlar yapılabilse de, karayollarına başvurmak isteyen adayların riske girmemek için girmesi önerilir.

Zira istenmese bile hazırda yeterli puanınız olması, ilerleyen tarihlerde farklı resmi dairelere başvuru yapabilmenize olanak tanıyabilir. Bu sınav hakkında detaylı bilgi, ÖSYM sitesinden alınabilir. Buna sınav tarihleri, sınava giriş ücretleri de dâhildir.

Karayollarına müracaat için, temel olarak resmi devlet dairelerine nasıl iş başvurusu yapılması gerektiği bilinmelidir. Her ne kadar özel sektörde başvuru formları olabilse de, resmi bir kuruma başvuru yapabilmek için iş ilanı vermiş olması gerekir.

Dolayısıyla karayolları iş başvurusu için de durum böyledir. Aktif ilan yoksa müracaat için beklemeniz gerekir. Bunları takip edebileceğiniz kaynaklar şöyle verilebilir;

 1. Resmi Gazete
 2. Karayolları Genel Müdürlüğü Resmi Sayfası
 3. İŞKUR
 4. İlan.gov.tr

Eğer bunların her birini takip ederseniz, ilanlar verildiğinde hemen fark edebilirsiniz. Ardından ilanı detaylı olarak incelerseniz, şu gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz;

 1. Başvuru nasıl olacak?
 2. Başvuru hangi tarihler arasında?
 3. Pozisyon hangi nitelikleri gerektiriyor?
 4. Kaç kişi alınacak?
 5. Hangi pozisyona yönelik alımlar gerçekleştirilecek?
 6. Başvuru esnasında hangi belgelerin getirilmesi gerekli?

Ardından tek yapmanız gereken evrakları eksiksiz şekilde tamamlayarak, belirtilen şekilde ve başvuru tarihleri arasında müracaat etmedir.

Karayolları Personel Alımı Şartları Nelerdir

Her kurumda olduğu gibi, karayolları genel müdürlüğü personel alımı için de bazı nitelikler aranmaktadır. Bunlar her pozisyonda değiştiği için, adayların ilanları okuması gerekir. Bunların bazıları,

 1. C. Devleti vatandaşı olma,
 2. Kamu haklarına yönelik mahrumiyeti bulunmama,
 3. Görevine engel oluşturacak sağlık problemleri bulunmama,

Şeklinde verilebilir. Ancak karayolları personel alımı için başvurmak isteyen adayların, ilanları okuyarak niteliklerin hepsini görmesi, buna göre başvurması şarttır.

Karayolları Genel Müdürlüğü Eski Hükümlü Alımı Yapacak

Süresi belirli olmayan sürekli iş sözleşmesi ile çalıştırılmak üzere; toplam 5 eski hükümlü veya terörle mücadelede malül sayılmayacak şekilde yaralanan (TMY) işçi alınacaktır.

Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerinde talebimiz Açık İş İlanlarında 18/05/2021 tarihinde ilan edilecek ve 5 gün ilanda kalacaktır.

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl/Şube Müdürlüğünden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

Detaylı bilgi için tıklayın.

22 yorum

 1. beko loder oporetoruyum B.G.ehliyetim var oporetorluk belgem ehliyete islidir tecrube var her iste ballkesir ivrindide ikametkah etmekteyim kara yollarında callsmak isterim 0538 446 4736

 2. merhaba ben mehemet gürsoy 20 yıldır kaynakişiyle ugraşıyorum metal işlerle ugraştım seyhat seyhat engelim yok turkiyenin her yerine gide bilirim arazişartlarındada çalıştım lütfen işe çok ihtiyacım var ailem madur kazma kürekte çalışırım 05392608948 haberbekliyorum

 3. ben ahmet akbay 33 yaşındayım ıstanbul büyükçekmecede ikamet etmekteyim oto elektrikçisiyim aynı zamanda E sınıfı ehliyetim var src 1 ve uluslararası ehliyetim var irtibat telefonum 05333286179

 4. selamünaleyküm ben kenan Güngör 1972 doğumluyum sizlerle çalışmak istiyorum e.d.ehliyetim var 1990 da alındıbütün evraklarım mevcuttur işinize yarıyacagıma inanıyorum bursada ikamet ediyorum. 05347701832 size faydalı olursam sevinirim saygılarımla.

 5. Evli 2cocuk babasiyim takatliyim.vehbi yassitas ve nadi oksuzun yegeniyim kurumunuzda kadrolu olarak calismak istiyorum.aynizamanda C sinifi ehliyetim var; aktif kulaniciyim su an silahli O.G.G olarak calismaktayim degerlendirir seniz sevinirim sagilarimla. Gsm:537.597.09.00

 6. selamun aleygum ben mustafa yeşilyurt trabzon ofliyim istanbül bahcelievlerte yaşiyorum 15/10/1971/ doğumluyum evli iki çöçük baba siyim e ehliyetim var src2 src4 belgem var sizinle calişmak istiyorum işci yata şöför fark etmez telefon no 0533/233/35/27/ beni telefon tan arar saniz cok sevinirim allaha emanet olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*