İsmar Market Personel Alımı ve İş İlanları 2023

İstanbul’da 1993 yılında bir araya gelen 53 küçük esnafın kurduğu İsmar, 2003 yılında Akyürek Holding bünyesine satılmıştır.

“İyiki buradayım” sloganı ile 2012 yılında geniş çaplı bir yeniden yapılandırmaya giren şirket, 2019 yılında mağaza ve isim haklarını Trabzon merkezli Aypam’a devrederek perakende sektöründen çıkmıştır.

Aypam, İsmar markası altında Trabzon ve çevre illerde perakende faaliyetlerine devam etmektedir.

İsmar Market iş başvurusu

İsmar Market İş İlanları

Hareketli ve yorucu bir sektör olmasının yanında, çeşitli fırsatları da içinde bulunduran perakende sektörü, ülkemizin en önemli istihdam alanlarından biridir.

Mağazalar, boyutları ve müşteri yoğunluklarına göre artmakla birlikte, en az 10 kişiye çalışma imkânı sunmaktır. Sektörde en çok çalışan ihtiyacı Kasiyer ve Reyon Elemanı kadrolarında olmaktadır.

Nasıl Başvurulur?

Aypam büyük iş arama siteleriyle çalışmamakta, iş ilanlarını yerel ve ulusal gazetelerde ve şirkete ait internet sitesi ve Facebook hesabından duyurmaktadır.

Başvuru için tıklayın.

Bunun yanında şirkette çalışmak isteyenler mağazalarda başvuru formlarını doldurarak iş başvurusunda bulunabilmektedirler. İşe alınacak adaylarda aşağıdaki nitelikler aranmaktadır;

 • Kendisine verilen işi zamanında bitirebilmek.
 • Sabırlı olmak, müşterilerle olumlu diyaloglar kurabilmek.
 • Takım çalışmasına yatkın olmak.
 • Dikkatli bir gözlemci olmak.
 • Kişisel görünüm ve hijyenine dikkat ediyor olmak.
 • Analitik düşünebilmek.
 • Öğrenmeye ve kendini geliştirmeye hevesli olmak.

Bu nitelikleri karşılamayan adayların başvuruları daha ileri seviyelerde değerlendirilememektedir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

İsmar’da en çok personel ihtiyaç duyulan pozisyonlar Kasiyer ve Reyon Görevlisi sorumlululardır. Bu pozisyonda çalışan personellerin görev tanımları aşağıdaki gibidir;

 • Kasiyer: Alışverişin tamamlanması için fatura ve fiş hazırlanması ve müşteriden gerekli ücretin tahsil edilmesi.
 • Reyon Görevlisi: Sorumlu olduğu alanın temizliğini, düzenini sağlamak, boşalan raflara yeni ürünler yerleştirmek, müşterilere ürün seçme konusunda yardımcı olmak ve satışları arttırıcı faaliyetlerde bulunmak.

Temel Bilgiler

Haftanın 6 günü çalışılan ve bir gün tatil yapılan İsmar’da, personeller vardiyalı olarak mesai yaparlar. Tatil günleri genellikle hafta içi olarak belirlenip, vardiya programı ile ilan edilir.

Fazla mesai yapılması gereken durumlarda ödeme yapılmaz, denkleştirme uygulanarak fazla yapılan çalışma diğer günler çalışma saatinden düşülür. Yönetim tarafından belirlenen satış hedeflerini tutturan reyon görevlileri, bu satışlara istinaden satış primi de almaya hak kazanırlar.

 

1 Comment

 1. Merhabalar
  A 101 de 6 sene çalıştım tecrübem var beni alırsanız memnun kalırım kolay gelsin trabzon merkezi – boztepe

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*