İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ikea Personel Alımı ve İş İlanları 2018

Ikea Personel Alımı

Ikea mobilya ve ev dekorasyonu denildiğinde akla ilk gelen, sektöründe lider firmalardan birisidir. Dünya çapında 400’ü aşkın mağaza ile sektörde faaliyetlerini sürdüren İsveç merkezli şirket, hizmet kalitesini daha da arttırabilmek için ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip kişileri, Ikea personel alımı ile işe almaktadır.

Bu firmada çalışmak isteyen adayların; güler yüzlü, diksiyonu düzgün, bakımlı, ev düzen ve dekorasyonu ile ilgilenen adaylar olmalıdır. Söz konusu kriterler; daha çok mağaza içerisinde görev yapacak personeller için önemli olurken, mağaza dışına Ikea başvuru yapacaklar için önemli yada gerekli olmayabilir.

Öte yandan aranan genel özellikler; erkekler adayların askerliklerini yapmış, adayların en az lise mezunu, bilgisayar kullanımına hâkim, ikna kabiliyeti yüksek olunması şeklinde sıralandırılabilmektedir.

Ikea Personel Alımı

Ikea Çalışma Şartları

Ikea çalışma şartları, personelin mağaza içi yada dışında görev almasına göre değişkenlik göstermektedir. Alımlar genel olarak mağaza içi alımlar olduğundan dolayı, bu doğrultuda çalışma şartları da genel olarak aşağıdaki gibi ifade edilebilir;

  • Ikea işçi alımı yaptığında, kişilerin çalışma saatleri haftalık 45 saat, günlük ise 8 saat olmaktadır.
  • Haftalık yada yıllık izin kullanabilirsiniz.
  • Fazladan çalışmanız durumunda, ek mesai ücreti alırsınız.

Bu şartlara ek olarak; mağaza içerisinde klimalı, rahat bir ortamda ve pozisyona göre kimi zaman masa başında çalışılır. Dolayısıyla çalışma şartları personele göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İkea maaşları merak eden adaylar için; Maaş + Yemek + Servis imkanı olduğunu ve maaşın ise asgari ücretin %20 oranında (tam zamanlı çalışanlar için) daha fazla olduğunu belirtelim. Ancak maaş durumu üst düzey personeller için çok daha yüksek olmaktadır.

Ikea İş İlanları

Ikea engelli alımı da yapmakta olup, iş ilanlarını hem full-time (tam zamanlı) hem de part-time (yarı zamanlı) olarak yayımlamaktadır. Genel olarak tam zamanlı alımların yapıldığını ancak sezonluk (yaz dönemi) alımların da yapıldığını görmekteyiz. ihtiyaç duyduğu personellerin alımına yönelik iş ilanları yayımlamaktadır.

İkea eleman alımı iş ilanları sayfası üzerinden gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla adayların bu sayfalardaki ilanları güncel bir şekilde takip ederek, aranılan niteliklere uygun olması durumunda da başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Ikea İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İkea iş başvuru formu ancak iş ilanları sayfasından doldurulabilmektedir. Firmanın resmi web sitesi üzerinden, doğrudan mağazanın insan kaynakları birimine başvuruda bulunabileceğiniz bir sayfa yada bağlantı bulunmamaktadır. Bu nedenle adaylar için tek yöntem, internet üzerinden başvuru olup, bunu da iş ilanları sayfaları üzerinden gerçekleştirmelidirler.

Böylelikle dolduracakları formlarda belirtecekleri öz geçmiş ve diğer bilgiler doğrultusunda, mağazanın insan kaynakları birimi geri dönüş yapacaktır. Sektörel olarak kullanıcıların başvuruda bulunduğu benzer firmalar; Koçtas, Watsons, Nata Vega Avmve Watsons’dur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir