DHL Express Personel Alımı ve İş İlanları 2021

DHL Express’de çalışmak isteyen adaylara müjde. DHL Express bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve DHL Express personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

DHL Express, 1969 yılında kurulmuş, Amerikan merkezli bir Alman kurye, kargo posta servisidir. Dünya çapında 220’den fazla ülkede hizmet vermekte, 380.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Özellikle deniz ve hava yolu taşımacılığı yapmakta, dünyanın lider kargo şirketi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ülkemizde de başta büyükşehirler olmak üzere bütün illere teslimatlar yapmaktadır.

DHL Express personel alımı

DHL Express İş İlanları

DHL Express kariyer olanakları oldukça geniştir. Öğrenciler ve mezunlar, deneyimli eleman gibi seçenekler vardır. İstihdam alanları olarak ise operasyon departmanı, kurumsal departman, pazarlama, satış ve destek departmanı gibi alternatifler bulunmaktadır. Firmanın ilkeleri gereği %40 engelli kotası vardır ve engelli personeller diğer personellerle aynı özlük haklarına sahip olup aynı maaşı almaktadırlar. Uluslararası bir şirket olduğu için kariyerine yurt dışında devam etmek isteyenler için de çeşitli imkanlar oluşturmaktadırlar.

No Pozisyonlar Lokasyon
1 Temporary Customer Services Advisor İstanbul (Tümü)
2 Dönemsel Müşteri Hizmetleri Yetkilisi İstanbul (Tümü)
3 Customer Services Advisor İstanbul (Tümü)
4 Müşteri Hizmetleri Yetkilisi İstanbul (Tümü)
5 Kurye – Adana Mersin
6 Finans Stajyeri İstanbul(Avr.)
7 Talent Acquisition Specialist İstanbul(Avr.)
8 Operation Manager (Lshc) İstanbul(Asya)
9 Procurement & Carrier Manager İstanbul(Asya)
10 Junior Lawyer İstanbul(Asya)
11 Key Account Manager İstanbul(Avr.)
12 Material Planning & Logistics Specialist İstanbul(Asya)
13 Logistics Planning Specialist-Automotive İstanbul(Asya)
14 Industrial Projects Specialist-Operations İstanbul(Avr.)
15 Uluslararası Tedarik Zinciri Uzmanı İstanbul (Tümü)
16 New Graduates İstanbul(Asya)
17 Transport Planner İstanbul(Asya)
18 Transport Planner (French Speaker) İstanbul(Asya)
19 Transport Planner (Italian Speaker) İstanbul(Asya)
20 Transport Planner (Spanish Speaker) İstanbul(Asya)
21 Transport Planner (Russian Speaker) İstanbul(Asya)
22 Transport Planner (German Speaker) İstanbul(Asya)
23 Lojistik Elemanı İzmir
24 Şoför / Sürücü İzmir
25 Transport Planner – French Speaker Kocaeli

Nasıl Başvurulur?

DHL Express iş başvuruları internet üzerinden yapılıyor. https://www.dhl.com/tr-tr/home/kariyerler/basvuru-ve-destek.html linkine tıklayarak başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Burada yer alan başvuru formunu doldurabilir, özgeçmiş ve tavsiye mektubu gibi belgeleri yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz belgelerin PDF formatında olması avantajınızadır.

Başvuru yaptıktan sonra başvurunuzun alındığına dair otomatik bir mail alırsınız. Ardından başvurunuz insan kaynakları tarafından incelenir. Pozisyona bağlı olarak telefon mülakatı, yüz yüze mülakat ya da bir değerlendirme merkezine davet edilebilirsiniz. Kabul edildiğiniz taktirde bazı belgeleri doldurmanız ve sözleşme imzalamanız istenerek ilk iş gününüze hazırlamanız gereken ek bilgiler sunulur. Ardından da iş başı yaparsınız.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Kurye
 • Operasyon Yetkilisi
 • Ofis Asistanı
 • Engelli Personel
 • Müşteri Hizmetleri Yetkilisi
 • Saha Satış Müdürü
 • Makam Şoförü

Pozisyon Açıklamaları:

 • Kurye: Firmanın kargo paketlerinin dağıtılmasında, toplanmasında, teslimatında görev yapmak.
 • Operasyon Yetkilisi: Depolama, paket aktarımı, sürücüler ve nakliyeciler arası koordinasyon, tedarik zinciri çözümleri gibi depolardan teslimata kadar operasyonların düzenlenmesini ve takibini yapmak.
 • Ofis Asistanı: Yönetim, finans, strateji gibi departmanlarda görev almak.
 • Engelli Personel: Firmanın %40 engelli kotası vardır. Engelli bireyle uzmanlık alanlarına göre en uygun pozisyonda istihdam edilirler.
 • Müşteri Hizmetleri Yetkilisi: Çağrı merkezine ulaşan müşterileri karşılamak, telefonlara cevap vermek, soruları dinleyip çözüm üretmek ve gerekli yerlere bilgi akışı sağlamak.
 • Saha Satış Müdürü: Firmanın ürün ve hizmetlerinin daha geniş kitlelere ulaştırılabilmesi için sahada görev yapmak.
 • Makam Şoförü: Firmanın paketlerinin dağıtım araçlarını kullanmak, araçlardan sorumlu olmak…

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cumartesi 08:30 – 19:00, Pazar günleri tatil. (Firmanın bazı pozisyonları 7/24 vardiyalı sistem çalışmaktadır.)

Alım Yapılacak Şehirler: Ankara, Eskişehir, Mersin, İzmir, İstanbul.

9 yorum

 1. merhaba,Ben Yusuf Dağdeviren. 1984 doğumluyum.Kamyon,yır.mobylet,otobüs belgelerim var.Uluslararası src 1- 3 belgelerim vardır.Yurt dışı için şoför olmak için başvuru yapıyorum.

 2. Eskişehir’de ikamet ediyorum ailemle birlikte kalıyorum B sınıfı sürücü belgem vardır 15 yıldır aktif araç kullanıyorum SRC 2 ve 4 belgelerim vardır, ayrıca psikoteknik belgesine sahibim , Endüstri meslek lisesi Motor Mekanik mezunuyum ,askerlik görevimi 2006 -2008 yılları arasında Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyeti’nde özel kuvvetler birliğinde yaptım , sigara ve alkol kullanmıyorum Hiçbir Sabıka kaydım Yoktur, şehir dışı engelim yoktur, insan ilişkilerinde başarılı ve sözlü iletişim becerilerinde kuvvetli biriyimdir , yoğun iş temposuna uyum sağlayabilirim ekip çalışmalarında uyumlu biriyimdir , sahada aktif görev alabilirim değerlendirirseniz sevinirim

 3. merhaba ben mustafa istanbul anadolu yakası sultanbeylinde oturuyorum forklift operatörüyüm 5 yıllık iş tecrübem var işede ihtiyacım var evliyim bir çocuğum var 32 yaşındayım umarım bana dönüş yaparsınız 05452409584

 4. Merhaba ben emrah acar 6 yıllık evliyim 2 çocuğum var. b ehliyetim src2 src4 ve piskoteknik belgelerim mevcut bilgisayar sertifikamda var. Bir çok iş yerinde şoförlük yaptım tecrübem var. Umarım geri dönüş yaparsınız. Tel:05442797614

 5. İst. Avcılar da oturmaktayım. B ve A2 ehliyet e sahibim. Avcılar ve çevre bölgeyi iyi biliyorum. Şu anda moto kuryelik yapıyorum. Artık araçla kuryelik yapmak istiyorum. Cevabıniızı bekliyorum. 0 542 593 87 85

 6. slm ben 1987 doğumlu istanbul anadolu yakası maltepede ikamet etmekteyim bünyenizde kurye olarak görev yapabileceğimi düşünüyorum.
  E ve D sınıfı ehliyetlere sahibim. SRC 4 belge sahibiyim
  tel:0535 479 16 81

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*