DHL Express Personel Alımı ve İş İlanları 2020


DHL Express personel alımı

DHL Express, 1969 yılında kurulmuş, Amerikan merkezli bir Alman kurye, kargo posta servisidir. Dünya çapında 220’den fazla ülkede hizmet vermekte, 380.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Özellikle deniz ve hava yolu taşımacılığı yapmakta, dünyanın lider kargo şirketi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ülkemizde de başta büyükşehirler olmak üzere bütün illere teslimatlar yapmaktadır.

DHL Express personel alımı

DHL Express İş İlanları

DHL Express kariyer olanakları oldukça geniştir. Öğrenciler ve mezunlar, deneyimli eleman gibi seçenekler vardır. İstihdam alanları olarak ise operasyon departmanı, kurumsal departman, pazarlama, satış ve destek departmanı gibi alternatifler bulunmaktadır. Firmanın ilkeleri gereği %40 engelli kotası vardır ve engelli personeller diğer personellerle aynı özlük haklarına sahip olup aynı maaşı almaktadırlar. Uluslararası bir şirket olduğu için kariyerine yurt dışında devam etmek isteyenler için de çeşitli imkanlar oluşturmaktadırlar.

Nasıl Başvurulur?

DHL Express iş başvuruları internet üzerinden yapılıyor. https://www.dhl.com/tr-tr/home/kariyerler/basvuru-ve-destek.html linkine tıklayarak başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Burada yer alan başvuru formunu doldurabilir, özgeçmiş ve tavsiye mektubu gibi belgeleri yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz belgelerin PDF formatında olması avantajınızadır.


Başvuru yaptıktan sonra başvurunuzun alındığına dair otomatik bir mail alırsınız. Ardından başvurunuz insan kaynakları tarafından incelenir. Pozisyona bağlı olarak telefon mülakatı, yüz yüze mülakat ya da bir değerlendirme merkezine davet edilebilirsiniz. Kabul edildiğiniz taktirde bazı belgeleri doldurmanız ve sözleşme imzalamanız istenerek ilk iş gününüze hazırlamanız gereken ek bilgiler sunulur. Ardından da iş başı yaparsınız.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Kurye
 • Operasyon Yetkilisi
 • Ofis Asistanı
 • Engelli Personel
 • Müşteri Hizmetleri Yetkilisi
 • Saha Satış Müdürü
 • Makam Şoförü

Pozisyon Açıklamaları:

 • Kurye: Firmanın kargo paketlerinin dağıtılmasında, toplanmasında, teslimatında görev yapmak.
 • Operasyon Yetkilisi: Depolama, paket aktarımı, sürücüler ve nakliyeciler arası koordinasyon, tedarik zinciri çözümleri gibi depolardan teslimata kadar operasyonların düzenlenmesini ve takibini yapmak.
 • Ofis Asistanı: Yönetim, finans, strateji gibi departmanlarda görev almak.
 • Engelli Personel: Firmanın %40 engelli kotası vardır. Engelli bireyle uzmanlık alanlarına göre en uygun pozisyonda istihdam edilirler.
 • Müşteri Hizmetleri Yetkilisi: Çağrı merkezine ulaşan müşterileri karşılamak, telefonlara cevap vermek, soruları dinleyip çözüm üretmek ve gerekli yerlere bilgi akışı sağlamak.
 • Saha Satış Müdürü: Firmanın ürün ve hizmetlerinin daha geniş kitlelere ulaştırılabilmesi için sahada görev yapmak.
 • Makam Şoförü: Firmanın paketlerinin dağıtım araçlarını kullanmak, araçlardan sorumlu olmak…

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cumartesi 08:30 – 19:00, Pazar günleri tatil. (Firmanın bazı pozisyonları 7/24 vardiyalı sistem çalışmaktadır.)

Alım Yapılacak Şehirler: Ankara, Eskişehir, Mersin, İzmir, İstanbul.

7 yorum

 1. slm ben 1987 doğumlu istanbul anadolu yakası maltepede ikamet etmekteyim bünyenizde kurye olarak görev yapabileceğimi düşünüyorum.
  E ve D sınıfı ehliyetlere sahibim. SRC 4 belge sahibiyim
  tel:0535 479 16 81

 2. İst. Avcılar da oturmaktayım. B ve A2 ehliyet e sahibim. Avcılar ve çevre bölgeyi iyi biliyorum. Şu anda moto kuryelik yapıyorum. Artık araçla kuryelik yapmak istiyorum. Cevabıniızı bekliyorum. 0 542 593 87 85

 3. Merhaba ben emrah acar 6 yıllık evliyim 2 çocuğum var. b ehliyetim src2 src4 ve piskoteknik belgelerim mevcut bilgisayar sertifikamda var. Bir çok iş yerinde şoförlük yaptım tecrübem var. Umarım geri dönüş yaparsınız. Tel:05442797614

 4. merhaba ben mustafa istanbul anadolu yakası sultanbeylinde oturuyorum forklift operatörüyüm 5 yıllık iş tecrübem var işede ihtiyacım var evliyim bir çocuğum var 32 yaşındayım umarım bana dönüş yaparsınız 05452409584

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*