Botaş Personel Alımı ve İş İlanları 2024

15 Ağustos 1974 tarihinde kurulan Botaş günümüzde doğal gaz ve LNG ticareti, petrol ve doğal gaz boru hattı işletmeciliği, liman işletmeciliği ve daha birçok faaliyet gösterir. Kurum, ihtiyaçlarına göre yılın farklı dönemlerinde personel ilanları verir.

Botaş İş İlanları

Botaş personeli olmak için ilk önce ilanların nasıl takip edileceği bilinmelidir. Zira bu iş başvurusunun ilk şartıdır. Firmanın sitesi incelendiğinde, başvuruların İŞKUR üzerinden gerçekleştiği yazılıdır. Dolayısıyla bu platformda bir hesap açılmalı ve ilanlar her gün takip edilmelidir.

Zira ilan verilir ve fark edilmeden tarihi geçerse, yapılabilecek tek şey sonraki alımları beklemedir. Zira tarihi geçmiş ilanlara başvuru yapılmaz. Ayrıca https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/ linki de Türkiye geneli hem kamu memur alımı, hem de kurum dışı kamu işçi alımı ilanları bakımından incelenmelidir. Resmi Gazeteye de düzenli aralıklarla göz atılmalıdır.

Nasıl Başvurulur?

Botaş personeli olmak için önce resmi bir ilan çıkmalıdır. Ardından nasıl başvuru yapılacağı detaylarıyla beraber adaylara sağlanır. Ayrıca verilen bir duyuruda şu bilgiler de yer alır;

 1. Çalıştırılacağı ünite
 2. İl
 3. Unvanı
 4. Öğrenim Durumu
 5. Mezun Olunan Bölüm
 6. Türk Meslek Sözlüğü Unvanı
 7. Talep Edilen İşgücü Sayısı
 8. Puan Türü
 9. Genel Hükümler
 10. Yeni Tecrübe Ve Diğer Nitelik Şartları
 11. İlan Tarihi

Burada adaylar öncelikle çalıştırılacak üniteye bakarak, gerekli bilgileri öğrenmelidir. Ayrıca il kısmı da hangi il bünyesinde olunacağına dair bilgi verir. Dolayısıyla başvuru öncesinde mutlaka bakılmalıdır. Benzer olarak başvuru tarihlerine de önem verilmelidir. Zira tarihler kaçırılırsa, başvuru yapma seçeneği de sonraki ilanlara kadar uzar. Çünkü kapalı bir ilana başvuru yapılmaz.

Ardından öğrenim durumu ve mezun olunan bölüm bilgilerine bakılarak, kişilerle uyumlu olup, olmadığı teyit edilmelidir. Ayrıca adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı istenebileceği de bilinmelidir.

Dolayısıyla Botaş personeli olmak isteyenlerin duruma hazırlıklı olmak için sınava girerek, yeterli puanı alması önerilir. Ayrıca genel hükümler, yeni tecrübe ve diğer nitelik şartları da önemle incelenmelidir. Pozisyon adaylarla uygunsa başvuru yapılabilir.

3 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*