Botaş Personel Alımı 2017

Botaş personel alımı yapacak!

Botaş iş başvurusu yaparak sizde Botaş’ın gücünden güç alabilirsiniz. Botaş personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Botaş eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Botaş insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA AŞ. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

94 KİŞİLİK PERSONEL ALIM DUYURUSU

İLANLARA BAŞVURULAR TÜRKİYE İŞ KURUMU ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.

İLANLARA TÜRKİYE İŞ KURUMUNUN http://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/JobsOnAir.aspx İNTERNET ADRESİNDEN ULAŞILMAKTADIR.

Alımlar hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

BOTAŞ Hakkında

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ), 27 Ağustos 1973 tarihinde, Türkiye Cumhuriyeti ile Irak Cumhuriyeti Hükümetleri arasında imzalanan Ham Petrol Boru Hattı Anlaşması’nın amacı olan Irak ham petrolünün, Ceyhan Terminaline taşınmasını gerçekleştirmek üzere, 7/7871 sayılı Kararnameye istinaden 15 Ağustos 1974 tarihinde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından kurulmuştur.

Türkiye’nin enerji kaynaklarının çeşitlendirilmesi gözönüne alınarak başlangıçta, boru hatları ile petrol taşımacılığı yapan Kuruluşumuzun faaliyetleri, 1987 yılından itibaren boru hatları ile doğal gaz taşımacılığı ve doğal gaz ticareti ile genişlemiş ve Kuruluşumuz hizmet fonksiyonlarının yanısıra, ticari bir hüviyet de kazanmıştır.

9 Şubat 1990 tarihli ve 397 sayılı Doğal Gazın Kullanımı Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile BOTAŞ’a verilen doğal gazın ithali, dağıtımı (şehir dağıtımı hariç), satışı ve fiyatlandırması konularındaki tekel konumu, 2 Mayıs 2001 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 4646 Sayılı Doğal Gaz Piyasası Kanunu ile sona ermiştir. Söz konusu Kanun, doğal gazın ithali, iletimi, dağıtımı, depolanması, pazarlanması, ticareti ve ihracatı ile bu faaliyetlere ilişkin tüm gerçek ve tüzel kişilerin hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir.

Kuruluşumuz halen, 4646 Sayılı Doğal Gaz Piyasası Kanunu çerçevesinde bir piyasa oyuncusu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

3 Comments

  1. mustafa yeşilyurt 8 Kasım 2014
  2. Soner PAKLACI 13 Kasım 2014
  3. mustafa kemal Kırmızı 31 Aralık 2014

Leave a Reply