Aselsan Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Aselsan’da çalışmak isteyen adaylara müjde. Aselsan bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Aselsan personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

1975 yılında kurularak faaliyetlerine başlayan Aselsan, günümüzde dünyanın ilk 100 savunma sanayi şirketi içindedir.  Personel ihtiyacı olduğunda, gerekli duyuruları vermektedir.

Sektör Askeri Elektronik Sanayi
Kuruluş Yılı 1975
Çalışan Sayısı 6797
Web Sitesi https://www.aselsan.com.tr/
Açık Pozisyon 3

Aselsan iş başvurusu

Aselsan İş İlanları

Aselsan bünyesinde bir personel olmak istiyorsanız, ilk olarak güncel ilanların takip edilmesi gerektiği bilinmelidir.  Bunun için https://www.aselsan.com.tr/tr/kariyer/aselsanli-olmak/acik-pozisyonlar adresini takip etmek gerekir.

Burada aktif bir iş ilanı görülmekte olup, adaylar ayrıntıları linke tıklayarak öğrenebilir. Firma yılın değişik dönemlerinde, farklı pozisyonlarda alım yapabileceği için ilerleyen dönemlerdeki pozisyonlar kaçırılmamalıdır. Dolayısıyla her gün düzenli kontrol yapılmalıdır.

Nasıl Başvurulur?

Aselsan’a başvurmak istiyorsanız, öncelikle hesabına giriş yapmalıdır. Eğer yoksa https://login.aselsan.com.tr/register.aspx?app=ISBASVURU adresine girilerek, kayıt olunmalıdır. Burada şu gibi alanların olduğu görülür;

 1. T.C. Kimlik Numarası
 2. Mail Adresi
 3. Ad
 4. Soyad
 5. Doğum Tarihi
 6. Birinci Cep Telefonu
 7. Parola
 8. Parola Tekrar

Zorunlu tüm alanlar doldurulduktan sonra, kaydol butonu kullanılabilir. İş başvuru formu doldurmak için hesaba girildikten sonra, gerekli alana ulaşılabilir. Adaylar formu doldururken sahip olduğu her bilgiyi, doğru ve eksiksiz belirtmelidir. Aselsan başvuran kişilerde bir takım kriterlere de bakar. Bu anlamda lisans-üstü mezunu adaylar, belirli ÖSYM sıralaması ve 4’lük sistemde lisans mezuniyet not ortalaması kriterine göre değerlendirmeye alınır. Bunun için https://www.aselsan.com.tr/tr/kariyer/aselsanli-olmak/ise-alim-kriterlerimiz linki ayrıntılı olarak incelenmelidir.

Burada adayların bilmesi gereken kriterler ve bilgiler mevcuttur. Başvuru öncesinde hepsi kontrol edilmelidir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Aselsan’a başvurmak istiyorsanız, yukarıda verdiğimiz açık pozisyonlar linkinde Aselsan Kıbrıs İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi’nde çalışmak, ileri araştırma faaliyetlerinde görev almak üzere mühendis pozisyonu bulunur. Genel niteliklerden bazıları şöyledir;

 1. Elektrik/elektronik mühendisliği mezunu olma
 2. Mikrodalga/haberleşme üzerine yüksek lisans-doktora yapmış olma
 3. İyi derece İngilizce
 4. Aktif/pasif RF/MW malzemelerle alakalı ayrıntılı bilgi bulundurma
 5. Analitik ve kavramsal düşünme yeteneği güçlü
 6. Yeni teknolojileri takip etme.  Öğrenmeye istekli, gelişime açık olma

Başvurmak isteyen adaylar, öncesinde detayları da incelemelidir. Müracaat etmek isteyen kişilerin bilgi ve tecrübeleri, Aselsan tarafından belirtilen tüm maddelerle uyumlu olmalıdır. Ayrıca iş tanımlarına da dikkat edilmelidir.

3 Comments

 1. MUSTAFA DOĞAN

  İsmim Mustafa Doğan askerliğimi yaptım metal sektörü uzerine 1990 dan 2016 ya kadar kaynak elektirik kaynagı-gazaltı kaynagı-oksijen kesim plazma kullanırım imalat montaj konusunda konstrüktör olarak çalışmaktayım B sınıfı ehliyet ve kaynak sertifakasları olarak
  Kalfalık
  Ustalık
  Ustaöğretici Belgeleri vardır
  Ayrıca mekanik konusunda Tpic te sondaj Kulelerin de mekanik ve bakım planlama olarak çalıştım ve şu an petrol arama faliyetleri durduğu için sivastayım sizinle çalışmak istiyorum bilgilerinize arzederim.

 2. ANKARA Gölbaşınbda ikamet etmekteyim,kaynakçı şöförlük imalatçı olarak çalıştım başka firmalarda aselsanla çalışmak istrerim…
  HASAN AYVERDİ
  05465148963

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*