Akçakale Devlet Hastanesi iş İlanları ve Personel Alımı 2023

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde sağlık hizmetleri veren Akçakale Devlet Hastanesi, ileri teknoloji sahibi ekipmanlara sahiptir. Köklü bir tarihe olan kurum ilk olarak 1950 senesinde bir sağlık ocağı şeklinde kurulmuştur.

1989’da devlet hastanesi olan kuruma 2011 yılında ek poliklinik binası inşa edilmiştir. Günümüzde 100 yataklı yapısıyla vatandaşlara kaliteli ve modern tıbbi hizmetler vermektedir. Sahip olduğu bazı birimler Acil Servis, Yataklı Servisler, Yoğun Bakım Servisleri, Doğumhane, Ameliyathane, Fizik Tedavi Ünitesi şeklindedir. Kurum farklı dönemlerde gereksinimi doğrultusunda personel almaktadır.

Akçakale Devlet Hastanesi iş İlanları ve Personel Alımı

Akçakale Devlet Hastanesi İş İlanları

Akçakale Devlet Hastanesi bilimi takip eden yapısıyla her geçen gün büyümektedir. Bu nedenle yeni personel gereksinimleri ortaya çıkmaktadır. Bunların giderilebilmesi için iş ilanları yılın farklı zamanların da verilmektedir.

Bunlara başvurmak istiyorsanız, resmi duyuruları takip etmeniz gerekir. Zira bir devlet kurumudur. Bu nedenle Resmi Gazete, kendi sitesi, ilan.gov.tr ve İŞKUR düzenli şekilde incelenmelidir. Duyurular verildiğinde de dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Böylece hangi pozisyona yönelik alım yapılacağı, kaç kişi alınacağı, başvuru şekli, başvuru zamanı, başvuru tarihi genel ve özel şartlar ayrıntılı olarak öğrenilebilir.

Akçakale Devlet Hastanesi Personel Alımı

Akçakale Devlet Hastanesinin açabileceği çok sayıda pozisyon vardır. Bunlar sağlık, idari ve destek personelleri olmak üzere üç sınıfa ayrılabilir. Kurum bunların herhangi birinde personel alımı yapabilir. Gereksinimlerine göre olduğu için adaylar kendilerine uygun ilanları hemen değerlendirmelidir. Zira bir sonraki alımda aynı pozisyonun açılacağına yönelik garanti bulunmamaktadır.

Akçakale Devlet Hastanesi, devlete bağlı bir sağlık kurumu olduğu için, memur gibi bir takım pozisyonlar Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı bulundurabilir. Bu nedenle kurumun ilanlarını takip ediyorsanız, mutlaka KPSS’ye girmeniz tavsiye edilir. Yeterli puanı almak sorunsuz başvuru yapmanıza yardımcı olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*