Yüreğir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Yüreğir Belediyesi Personel Alımı

Binlerce yıldır medeniyetlere yurt olan Yüreğir, 05.06.1986 tarihinde yayınlan kanunla ilçe statüsüne alınmıştır.

Yüreğir Belediyesi, güler yüzlü hizmet anlayışı ile vatandaş memnuniyetini ön planda tutan, tarih, kültür, sosyal yaşamı ve kentsel dönüşümü ile birlikte kent estetiğini oluşturan, engelleri kaldıran, yoksulun yanında olan sosyal belediyecilik faaliyetleri ile ön plana çıkmaktadır.

İlçede vatandaşlarının en büyük talebi olan işsizlik problemini çözmek adına vatandaşlarına yeni iş olanakları sunabilecek yatırım alanları oluşturma hedefinde olduğunu açıklayan kurum, bu bağlamda ihtiyaç duyduğu birimlerde belediye bünyesine de personel alımı yapmayı planlamaktadır.

Yüreğir Belediyesi Personel Alımı

Yüreğir Belediyesi İşçi Alımı

Yüreğir’in ekonomik faaliyetlerinin çeşitlenmesi ve bunun paralelinde halkının kalkınmasını hedefleyen belediye yetkilileri, bünyesinde oluşturduğu meslek edindirme kursları ile yüzlerce vatandaşına iş imkânı sunmaktadır.

Bununla birlikte belediyenin çeşitli birimlerde çalıştırmak üzere de işçi alımı yapan Yüreğir Belediyesi, bu vatandaşları genellikle sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi olarak istihdam etmektedir.

Yüreğir Belediyesi Memur Alımı

Belediye bünyesinde “memur” statüsü ile görev almak isteyen adaylar, Yüreğir Belediyesi memur alımı için duyuruları güncel olarak takip etmelidir. “Genel memur” pozisyonu, en çok alımı gerçekleştirilen memur tipi olarak bilinmektedir. Söz konusu pozisyonun ilanlarına, en az lise ve dengeli eğitim düzeyinde mezun adaylar başvuruda bulunabilmektedir.

Kimi memur alımlarında sadece lise eğitimini tamamlamış olmak yeterli bir kriter olurken, kimi alımlarda ise bu kritere ek olarak, kişinin; bilgisayar sertifikasına sahip olması ya da ehliyete sahip olması gibi ekstra kriterler de söz konusu olabilmektedir. Yüreğir Belediyesi memur alımı başvuruları esnasında bu belgelerin bir arada sunulması gerekmektedir.

Yüreğir Belediyesi İş İlanları

Mahalli müşterek ihtiyaçları karşılayarak, Yüreğir’e daha çağdaş bir görünüm kazandırmayı görev haline getirdiklerini açıklayan belediye yetkilileri, Yüreğir için hep daha fazlasını yapabilmek adına kadrosuna alacağı personeller için internet sitesi üzerinden iş ilanları yayınlayarak belediye kadrosuna dâhil olmak isteyen bütün vatandaşlarını bilgilendirmektedir.

Yakın zamanda kadrosuna dâhil etmeyi planladığı personeller hakkında henüz net bir açıklama yapmayan Yüreğir Belediyesi’nin kadrosunda engelli personellere de yer vereceği konusunda duyumlar alınmaktadır.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Yüreğir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yüreğir Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen adayların belediyenin insan kaynakları birimine başvurularını ileterek ya da internet sitesi üzerinde yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurarak ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Yüreğir Belediyesi insan kaynakları birimi bütün başvuruları değerlendirerek aranan kriterlere uygun olan adayları ilgili birimlere görüşmeye çağırmakta ve mülakata tabi tutmaktadır. Mülakatları da başarı ile tamamlayan adaylar belediye bünyesinde kendilerine uygun pozisyonlarda işe başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Yüreğir İş İlanları

Yüreğir iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün. Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Yüreğir iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir. Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

 • Depo Müdürü – ADN

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de yüreğir iş ilanlarına bakabilirsiniz.

10 Comments

 1. Merhabalar, Özel Güvenlik Görevlisi olarak iş aramaktayım. Bilgisayar ve Yabancı Dil yetkinliğim var. İlginize Sunarım

 2. Ben işsizim Yüreğir belediyesinde çalışmak istiyorum lütfen banada bı iş kapısı açın başkanım aynı zamanda güvenlik sertifikam var temizlik iside yaparım banada yardımcı olun başkanım insankaynaklarinda iş basvurum var kimse yardımcı olmuyor başkanım

 3. Ben belediye bünyesinde çalışmak istiyorum aramanızı Allah için istiyorum birkerede. Benim yüzüm Gülsün olmazmi sanki

 4. İşsizim 4 çocuk babasiyim ailemin temel ihtiyaçlarini karşiliyamiyorum ailemin temel ihtiyaçlarini karşiliyamiyorum eşim ağir romatizma hastasi kocaispir başkanimizdan dilediğimiz şudur ki beni işçi alirsa memnun oluruz saygilarimla arz ve yaleb ederim

  • İşsizim 4 çocuk babasiyim ailemin temel ihtiyaclarini karsiliyamiyoruz yüreğir belediyemizde bir işçi olarak girmeyi istiyorum eşim agir romatizma hastasi yüreğir belediyesine alinirsam memnun olurum saygilarimla arz ve taleb ederim

 5. İşsizim 4 çocuk babasiyim yüreğir belediyesi sayin başkanimizdan park ve bahçeler e alirsa memnun oluruz şükranlarimizi sunariz eşim ağir romatizma hasta ailemin temel ihtiyaçlarini karşiliyamiyorum beni işçi olarak alirsaniz menun olurum saygilarimla arz ve taleb ederim

  • Sayin başkanım 2019 yılında beri iş için başvurum vardır yüksek okul mezun ve önlisans mezunu ehliyetimi var bilgisayar kıskanabilirim sertifika var bana ne iş olursa çalışmaya hazırım isbasvur dilekçede nizamettin ekmekci de insan kaynaklar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*