Tuşba Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Tuşba Belediyesi Personel Alımı

12 Kasım 2012’de yayınlanan kanun ile Van merkez ilçesinin ikiye bölünmesi sonucu ilçe olan ve Van’ın eski adını alan Tuşba, nüfus bakımından Van’ın en büyük 3. ilçesidir.

Tuşba Belediyesi, halkıyla dayanışma içinde katılımcı bir anlayışla çalışma yaparak, vatandaşlarının sosyal, ekonomik ve kültürel yaşam kalitesini yükseltmek, hizmet alanımızdaki tüm vatandaşlarımıza çevreye duyarlı, eşit, hakkaniyetli ve kaliteli bir hizmet sunmak hedefinde olduğunu belirtmektedir.

Bu hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdüren kurum, birçok alanda yeni personellere ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaç doğrultusunda personel alımı yapacak olan belediyenin kadrosunda engelli personellere de yer vereceği bilinmektedir.

Tuşba Belediyesi Personel Alımı

Tuşba Belediyesi İşçi Alımı

Kaynaklarını etkin ve verimli kullanan,  ekip çalışmasının hâkim olduğu bir çalışma ortamı olan Tuşba Belediyesi’ne yapılacak olan personel alımlarında en çok kadronun işçi alımına ayrılacağı öngörülmektedir.

Bu işçileri sözleşmeli işçi statüsüyle kadrosuna alacak olan kurum, yeni işçilerine mevcut işçileri ile aynı şartlar altında ve sosyal haklarla çalışma fırsatı sunacak.

Tuşba Belediyesi Memur Alımı

Memur alımlarında kimi zaman aday için ikamet edilen bölgenin Tuşba ilçesi olması şart koyulmayabilir. Ancak Tuşba Belediyesi memur alımı sonucunda alınan personellerin düzenli bir şekilde ulaşım sağlayabilmeleri oldukça önemli bir konu olmaktadır.

Nitekim düzenli bir şekilde görev başı yapmayan personeller ilgili yasa ve kurallara göre önce üstleri tarafından uyarılırlar ve sürekli tekrarı halinde kadro dışı kalabilirler. Bu nedenle adayların ikamet olarak, çalışma alanına daha yakın olmaları ulaşım açısından önemli bir avantajdır.

Memur kadrosuna alınacak kişilerde genel olarak aranan kriterler; ülke vatandaşı olunması, pozisyonun gerektirdiği şart aralığında olunması, askerlik görevinin yerine getirilmesi ve herhangi bir yüz kızartıcı suçun işlenmemiş olmasıdır. Bunlar haricinde pozisyona göre kurum, ekstra bir belde talebinde bulunabilir.

Tuşba Belediyesi İş İlanları

Günümüzün gerektirdiği teknoloji ve yeniliklere açık, şeffaf, hesap verilebilir, katılımcı uygulamalarla kalıcı hizmet ve çözümlerin üretildiği bir belediye olmak isteyen Tuşba Belediyesi, kadrosuna alacağı personelleri internet sitesi üzerin iş ilanı yayınlayarak duyurmaktadır. Bu iş ilanlarında açık kadroları ve çalışma şartlarını belirten kurum, iş ilanlarında aynı zamanda çalışma saatleri ve personellere tanınacak olan sosyal haklara da yer vermektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Tuşba Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alımı konusunda henüz net bir açıklama yapmayan Tuşba Belediyesi’nde görev almak isteyen vatandaşların belediyenin internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş ilanlarını takip ederek, kendileri için uygun gördükleri birime ait iş başvuru formunu eksiksiz doldurmaları ya da Van İşkur şubelerine gidip cv ile birlikte başvurularını teslim ederek ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Ön başvurusu olumlu olarak değerlendirilen adaylar uzman İşkur görevlisi ve Tuşba Belediyesi insan kaynakları yetkililerinin katılacağı mülakat tabi tutulmakta ve başarılı olan adaylar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Tuşba İş İlanları

Tuşba’da ikamet eden adaylar için önemli fırsatların başında Tuşba iş ilanları gelmektedir. Genel olarak İŞKUR tarafından yayımlanan bu ilanları güncel bir şekilde web sitemiz üzerinde de görebilirsiniz.

Alımların pek çoğu için başvurular artık internet üzerinden yapıldığından, bir sonraki aşama olan “görüşme” için firma sizlere belirli bir tarih vermektedir ve ilgili tarihte birebir görüşme gerçekleştirmektesiniz. Hem özel sektöre yönelik, hem de Tuşba iş ilanlarına yönelik duyuruları diğer kariyer sitelerinden de anlık olarak takip edebilirsiniz.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Tuşba iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*