İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Turgut Özal Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Turgut Özal Üniversitesi personel alımı yapacak!

Turgut Özal Üniversitesi iş başvurusu yaparak sizde Turgut Özal Üniversitesi’ın gücünden güç alabilirsiniz. Turgut Özal Üniversitesi personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Turgut Özal Üniversitesi eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Turgut Özal Üniversitesi insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

2008 yılında kurulan Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı, Turgut Özal’ın adını yaşatmak, ülkemiz ve insanlık için evrensel bilgi düzeyine sahip nice Özalların yetişmesine vesile olmak amacıyla,Turgut Özal Üniversitesi’nin kuruluş çalışmalarına başlamıştır. Yükseköğretim Kurulu’na 2009 yılı Şubat ayında yapılan başvuruyu takiben mevzuatta öngörülen süreçler tamamlanmış ve TBMM Genel Kurulu’nda 23 Haziran 2009 tarihinde kabul edilen 5913 sayılı Kanunla, bünyesinde İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk, Mühendislik ve Tıp Fakülteleri ile Sosyal Bilimler, Fen ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri olmak üzere, Turgut Özal Üniversitesi’nin kurulmasına onay verilmiştir. İlgili Kanunun 07 Temmuz 2009 tarih 27281 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmasıyla birlikte Turgut Özal Üniversitesi tüzel kişiliğini kazanmıştır.
“Turgut Özal adını taşıyan bir üniversite kurmak gerçekten büyük ve heyecan verici bir adım. Zira Türkiye’nin kabuğunu kırmasını sağlayan birçok değişimin mimarı olan Sekizinci Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın adı adeta, yeniliklerle, girişimcilikle ve özgürlükle eş anlamlı hale gelmiş durumdadır. Üniversitemizi kurarken hep bu düşüncelerle hareket ederek, çağdaş, girişimci ve özgürlükçü bir dünya üniversitesini Türkiye’ye kazandırmak için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Turgut Özal Üniversitesi’nin en büyük hedefi, ülkemizin iktisadi ve idari bilimler, hukuk, mühendislik ve sağlık bilimleri alanlarında ihtiyacı olan nitelikli insan gücünü toplumumuza kazandırmaktır. Turgut Özal Üniversitesi mezunlarının, düşünen, sorgulayan, küresel çapta bilgi üreten, özgürlükçü, ilkeli, değişimin öncüsü, liderlik özellikleriyle donanmış, uluslararası alanda iddialı, üretken, üst seviyede nitelikli insanlar olması en büyük gayemizdir.

Başvurmak için tıklayın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir