Sermaye Piyasası Kurulu Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Sermaye Piyasası Kurulu’nda çalışmak isteyen adaylara müjde. Sermaye Piyasası Kurulu bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Sermaye Piyasası Kurulu personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Sermaye Piyasası Kurulu Personel Alımı ve İş İlanları

SPK Lisanslama Sınavları İlanı

Sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde, Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş. (SPL) tarafından kâğıt ortamda

4-5 Aralık 2021 tarihlerinde;
– Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansı,
– Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 2 Lisansı,
– Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı,
– Türev Araçlar Lisansı,
– Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı,
– Kredi Derecelendirme Lisansı,
– Konut Değerleme Lisansı,
– Gayrimenkul Değerleme Lisansı,

sınavları, Covid-19 salgınına karşı koruyucu önlemler alınarak Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya ve Samsun illerinde düzenlenecektir.

Sınav başvuruları 18 Ekim-1 Kasım 2021 tarihleri arasında Kuruluşumuzun SPL Başvuru Sistemi’nden (basvuru.spl.com.tr) yapılabilecektir.

Sınav başvurularına ilişkin ayrıntılı bilgileri içeren Sınav Kılavuzu, 18 Ekim 2021 tarihinde Kuruluşumuzun www.spl.com.tr  internet adresinden yayımlanacaktır.

Tüm adaylarımıza başarılar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Sermaye Piyasası Kurulu Meslek Personel Yardımcısı Alımı Yapacak

Sermaye Piyasası Kurulu’nda (Kurul), İstanbul Temsilciliğinde görevlendirilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 8. derece kadrolu 30 adete kadar Uzman Yardımcısı ve Avukatlık Hizmetleri sınıfında bulunan 8. derece kadrolu 10 adete kadar Uzman Hukukçu Yardımcısı kadrosuna başarı durumları dikkate alınarak yeter sayıda aday personel seçimi için giriş sınavı yapılacaktır.

Başvuru Şekli

Sınav başvurularının 27.04.2021 – 11.05.2021 tarihleri arasında Sermaye Piyasası Kurulu resmi internet adresinden ulaşılabilecek “Başvuru Formu”nun çevrimiçi olarak doldurulması suretiyle yapılması, formun doldurulmasını müteakip sistem üzerinden çıktısının alınarak öğrenim belgesinin fotokopisi ile birlikte en geç 18.05.2021 tarihi saat 16:00’a kadar elden veya posta yoluyla Kurulun Ankara merkez adresine gönderilmesi gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dâhil 18.05.2021 tarihi saat 16:00’dan sonra Kurul kayıtlarına giren başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Yapılabilecek Pozisyonlar

 1. Uzman Yardımcısı
 2. Uzman Hukukçu Yardımcısı

Detaylı bilgi için tıklayın.

Sermaye Piyasası Kurulu Bilişim Uzmanı Yardımcısı Alacak

Yapılan duyuruya göre Sermaye Piyasası Kurulu’nda 8. derede 10’a kadar Bilişim Uzmanı Yardımcısı alınacak. Görevlendirmeleri ise İstanbul Temsilciliğinde yapılacak. Sınava katılma koşulları çeşitli olmakla beraber, 657 sayılı devlet memurları kadrosunun, 48. Maddesinin A bendinde yer alan genel şartları taşımak gerekiyor.

Ayrıca adayların 2019 ya da 2020 senelerinde gerçekleştirilen KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) içerisinde,

 1. KPSSP1,
 2. KPSSP2,
 3. KPSSP3 puan türlerinden 75 ve üstü almak gerekli.

Başvurularını gerçekleştiren kişiler içerisinden en yüksek puana sahip olan 200 kişi arasında olmak şartı görülüyor. Buna ek olarak 200. sırada yer alan aday sayısı birden fazlaysa, eşit puan almaları nedeniyle sınava hepsi çağrılacak.

 Sınava Katılma Koşulları Neler?

10 Bilişim Uzman Yardımcısı sınavına katılmak isteyen adayların bazı bölümlerden mezun olması gerekli. İlanda bunlar şöyle belirtiliyor;

 1. Bilgisayar Mühendisliği
 2. Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği
 3. Bilişim Sistemleri Mühendisliği
 4. Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği
 5. Yazılım Mühendisliği
 6. Elektrik – Elektronik Mühendisliği
 7. Elektronik Mühendisliği
 8. Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

Ayrıca söz konusu bölümlere denk bulunduğu yetkili makam tarafından kabul gören yabancı fakülte ya da yüksekokullardan mezun olma seçeneği de görülmekte.

Adayların 1 Ocak 2021 itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması da gerekmekte. Sermaye Piyasası Kanunu ile diğer mali yasalara göre suç kabul edilen eylem sebebiyle aleyhinde hüküm olmaması da gerekli. Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı durumda aykırı belge yahut bilgi vermeme, beyanda bulunmama gibi şartlar da yer almakta.

Sınav Yeri Nerede Olacak?

10 bilişim uzman yardımcısı sınavına girmek istiyorsanız, başvuruyu kaçırmamanız gerekir. Sınav 10 ile 11 Nisan 2021 tarihlerinde, sabah ve öğlenden sonra yapılacak. Ayrıca 4 farklı oturum şeklinde düzenlenecek.

Sınav yeri ise Marmara Üniversitesi’nin Göztepe Kampüsü olarak belirtiliyor. Giriş sınavının yazılı kısmında başarılı olan adaylar, kurulca sözlü sınava girecek. Söz konusu sözlü sınavın gerçekleştirileceği saat, yer ve tarih, kurulun www.spk.gov.tr adresinde ilan edilir. Sınav başvuruları ise 04.03.2021 – 18.03.2021 arasında, kurumun resmi sitesinden alınabilecek başvuru formunun, online doldurulmasıyla yapılacak. Başvuru şekli ve ilanla ilgili tüm detaylar için ilgilenenler, duyuruyu gözden kaçırmamalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*