Omsan Lojistik Personel Alımı ve İş İlanları 2023

1978 yılında bir OYAK iştiraki olarak kurulmuştur. 2400 çalışanı ile lojistik alanında hizmet veren bir şirkettir. Yerel ve uluslararası olarak kapıdan kapıya demiryolu, karayolu ve havayolu ile taşımacılık yapmaktadır. Bitmiş araç taşımacılığı yanı sıra depo ve antrepo yönetim işlemleri bünyesi dahilindedir.

Ev ve ofis lojistiği ile tehlikeli madde ve dökme yük taşımacılığı da yapmaktadır. Ayrıca lojistik danışmanlık hizmeti sunmaktadır.Genel müdürlük merkezi İstanbul’da bulunmaktadır. İzmir, Ankara, Mersin, Samsun ve Gaziantep’te bölge müdürlükleri bulunmaktadır.

Omsan Lojistik Personel Alımı ve İş İlanları

Omsan Lojistik İş İlanları

Kariyer yönetimine ayrı bir önem veren firma potansiyel yönetimi ile personellerinin kariyer planlamasının belirlenmesi ve şirketin daha verimli yönetilmesi doğrultusunda potansiyel çalışanlarını tespit etmektedir. Yapılan bu tespit sonrası belirlenen özelliklerdeki çalışanlar eğitim programlarına dahil edilmektedir.

İyileştirme projeleri kapsamında bu personellerin farklı departmanlarda rotasyonu yapılmaktadır. Ayrıca bu potansiyel yönetim planlaması terfi yönetiminin en önemli unsuru olarak görülmektedir. Personelin terfi sürecinde yeterli yetkinlik ve tecrübeye sahip olması ön planda olmaktadır.

Firmanın insan kaynakları tarafından çeşitli kaynaklar kullanılmaktadır. OMSAN özgeçmiş veri bankası, bireysel başvurular dahil danışmanlık hizmeti sunan kuruluşlardan gelen veriler ile kariyer sitelerinden yapılan başvurular çerçevesinde personel alımı için araştırmalar yapılmaktadır. Tüm bu araştırmalar neticesi ön eleme gerçekleşmektedir.

Ön eleme sonrası firmanın insan kaynakları personel adayını ilk görüşmeye davet etmekte ve yetkinlik bakımından ön mülakat yapılmaktadır. Pozisyonun durumuna göre adaylara kişilik testi, yabancı dil testi, uzmanlık testi, dikkat testleri, genel yetenek testleri, psikoteknik testler, değerlendirme merkezi uygulaması yapılmaktadır.

Nasıl Başvurulur?

Omsan Lojistik personel alımında doğru insan kaynağına ulaşmak için bu sürece çok önem vermektedir. Değişik kanallardan gelen bilgiler doğrultusunda oluşturduğu veri bankası çerçevesinde elemeleri yapmaktadır. Elemeler sonrası aday ilk mülakat için görüşmeye davet edilmektedir.

Uygulanan testler sonrası süreci olumlu olarak devam eden adaylar ile ilgili olarak teknik görüşmeler yapılmaktadır. Daha sonra olumlu adaylara firmanın insan kaynakları bölümü tarafından iş teklifi yapılmaktadır. Tüm adaylara bu süreç boyunca bilgilendirme yapılmaktadır. Firma e-posta ile yapılan başvuruları dikkate almamaktadır. Kariyer.Net adresi üzerinden yayınlanan iş ilanlarına müracaat edilebilmektedir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Depo Elemanı: toplama ve dağılım işini eksiksiz olarak yapması.
  • Şöför: Ağır vasıtada en az 5 yıl iş tecrübesi, minimum iki yıl bir firmada çalışmış olmak, sabıkası olmamak.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18 yaş.

İstihdam Türü: Tam Zamanlı

5 Comments

  1. Adem Akpınar 1971 Samsun doğumluyum 1994 E sınıfı ehliyet sahibiyim SRC 1-2-3-4-5 Belgeleri, Tanker dolum belgesi, psikoteknik belgesi mevcut. Her türlü Tır tecrübem var son 4 yıldır gıda firmasındayım firmanız bünyesinde çalışmak istiyorum 0 541 539 66 55

  2. selam .ben adelen.3lisan var arapça ve fransizca ve turkşe. ikamet maltepe anadolu yakası size çalişmak istyorum 05395770169. sayglar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*