Odeabank Staj Başvurusu 2023 (Lise ve Üniversite)

Odeabank, ülkemizde birçok insan tarafından gerek personel alımı, gerekse staj için tercih edilmektedir. Bu sebeple lise ve üniversite çağında olan öğrenciler bu ilanların nasıl takip edilebileceğini her zaman araştırmaktadır.

Bilindiği üzere stajyer başvurusu yapmak, kişilere iş hayatında tecrübe katar. Böylece üniversite sona erdiğinde işin nasıl olduğu, neler yapıldığı bilinebilir ve daha profesyonel olunabilir. Ayrıca birçok şirket, aldığı stajyerleri ilerleyen dönemlerde iş başvurularında daha önce sırada kabul etmektedir.

Ancak bunun için, stajın olumlu tamamlanması da gerekir. Dolayısıyla kurum yetkilileri gözünde olumlu bir etki bırakırsanız, iş başvurusu gerçekleştirdiğinizde daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

staj

Odeabank Stajyer Alımı Yapacak

Odeabank, stajyer alımını senenin farklı dönemlerinde gerçekleştirmektedir. Tıpkı iş ilanları gibi olduğu için, kapanma dönemlerine de sahiptir. Eğer bunları kaçırırsanız, bir sonraki alım zamanını beklemeniz gerekeceği için periyodik takipler gerçekleştirilmelidir.

Alımlar gerek bankanın kendi sitesinden, gerekse Kariyer.net üzerinden takip edilebilir. Zira ikinci sitede de aktif ilanlar vardır. Kurum buradan hareketle stajyer alımı gerçekleştirebilir.

Odeabank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Odeabank tarafından duyurulan stajyer ilanlarının lise ya da üniversite stajı için mi olduğu duyurudan kolay bir şekilde anlaşılacaktır. Bu sebeple duyuruları kontrol etmek, başvuru için uygunluk durumunuzu gösterecektir.

Eğer nitelikler sağlanmıyorsa, olumsuz cevap almanız uygundur. Dikkat etmeniz gereken nokta üniversite için açılan bir duyurunun, lise stajı olmadığıdır. Bu sebeple lise öğrencilerinin de kabul edildiğini belirten cümleler geçmiyorsa, başvursanız bile olumlu dönüş alamamanız muhtemeldir.

Buna dikkat ettikten sonra, stajlar Kariyer.net üzerinden yayınlandığında şu şekilde başvuru yapılabilir;

 1. net üzerinde yeni bir üyelik hesabı açın. Eğer profiliniz varsa giriş yapın.
 2. CV bilgilerinizi güncelledikten sonra Odeabank profilini açın.
 3. İlanları kontrol ederek, staj için açılan duyuruya başvuru yapın.

Buna ek olarak kendi sitesinden de başvuru yapmanız mümkündür. Eğer aşağıdaki işlemleri uygularsanız, müracaat edebilirsiniz;

 1. https://www.odeabank.com.tr/hakkimizda/insan-kaynaklari/odeabankta-kariyer# adresine giriş yapın.
 2. Odeabank Aday Kariyer Portalı’na ulaşmak için tıklayınız isimli butona tıklayın.
 3. Sistemdeki hesabınıza giriş yapın. Eğer şifreniz yoksa yeni bir üyelik açın.

Ardından sadece başvurmanız gerekir.

Odeabank Lise ve Üniversite Stajları

Odeabank staj başvurusu online olarak yapıldıktan sonra, adaylar sınav için çağrılabilir. Bunu başarılı şekilde geçen adaylar, mülakata katılabilir. Bunun da tamamlanmasıyla beraber, olumlu bulunan öğrenciler staja başlayabilir.

1 Comment

 1. Sayın Yetkili,

  Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 4. sınıf  öğrencisiyim.Bölümümde zorunlu staj yok ama isteğe bağlı olarak staj yapmak istiyorum.İzmitteki şubenizde boşluk varsa staj yapmak istiyorum.Hem kendimi bu sektörde geliştirmek hem de okul bitiminde deneyimledigim bilgilerle kariyerime daha kolay karar verebilmek için.

  Herhangi bir staj deneyimim yok.Sektöre giriş için oldukça önem verdiğim yaz stajımı bankanızda yapmak istiyorum.Bu sayede sektöre hazırlanma hususunda bir başlangıç yapacağıma inanıyorum.Sizden olumlu/olumsuz dönüş bekliyorum.

  Saygılarımla

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*